Ką reiškia dirbi su aukščiausio rango vadovu ir kokia prezidentavimo metu buvo geležine ledi vadinama Dalia Grybauskaitė? Jau rytoj, penktadienį, nauju laiku, 17.30 val., LNK eteryje startuoja penktasis „Bus visko“  sezonas, kuriame – interviu su daugiau nei dešimtį metų Prezidentės komandoje dirbusiu Liudu Zakarevičiumi.

 

Liudas1

 

„Visi klausia, ar sunku dirbti su Dalia Grybauskaite. Atsakymas vienareikšmis – taip. Su ja dirbti yra beprotiškai sunku. Tačiau Prezidentė pasakė auksinę frazę, kurią aš iki šiol atsimenu: „Jeigu jūs išmoksite dirbti su manimi, po to galėsite dirbti su bet kuo“. Ir tai yra šventa tiesa”, – prisimena Liudas Zakarevičius.

 

Liudas2

 

Liudas atskleis tamsiąją politikos pusę bei prisimins vienos žiniasklaidos grupės šantažą. „Niekaip nesuvokiau, kad egzistuoja toks stiprus ginklas kaip žiniasklaida, kuri gali taip manipuliuoti informacija. Jeigu tu nepaklusi ir nepirksi iš manęs reklamos arba neužsakinėsi pas mane straipsnių, aš parašysiu apie tai, apie ką tu net negali susimąstyti. Ir aš labai gerai atsimenu pirmojo rinkimų turo išvakares. Mes sėdėjome ant sofos kultūros namų užkulisiuose ir aš sakau tuo metu dar Prezidento pareigų neinančiai Daliai Grybauskaitei : „Klausykit, kam jums visa tai, ar jūs iškęsit tokius dalykus?“ Ji atsisuka ir sako: „Žinai, Liudai, aš neturiu kuo rizikuoti. Aš neturiu šeimos, mano tėtis ir mama mirę, aš neturiu brolių ir seserų, todėl visos srutos, kurios bus pilamos, jos bus pilamos ant manęs“.

 

Liudas3

 

Pasak Liudo, Dalia Grybauskaitė išsiskyrė iš kitų politikų ir begaliniu savo taupumu. Be to, kad skraidė kartu su visais Lietuvos žmonėmis, atsisakė kitų privilegijų, turėdama galimybę sutaupyti,  visada ja pasinaudodavo.

 

Liudas4

 

„2009–ųjų pradžia, mes persikėlėme į Prezidentūrą, o Prezidentė ieško kilimo savo darbo kabinetui. Kanceliarijos žmogus važiuoja į vieną iš parduotuvių sužinoti, kiek kainuoja kilimas, grįžta ir įvardija pinigų sumą. Ir aš matau, kaip Prezidentės veidas persimaino. „Šitas kilimas kainuoja tiek pinigų!? Negaliu tiek  skirti kilimui iš Lietuvos biudžeto, tai yra išlaidavimas“. Sako: „Duok man telefoną“. Mes visi stovim ir nesuprantam, kas vyksta. Ji paskambina parduotuvės savininkui ir sako: „Laba diena, čia Dalia skambina, ta, kuri neseniai tapo Prezidente. Klausykit, jūs man kilimą labai brangiai parduodat, negaliu tiek mokėt. Bet labai gražus tas jūsų  kilimas. Parduokit 80 procentų pigiau ir aš jums pasirašau nuotrauką“. Tai taip ir gavos –  tas kilimas atsirado Prezidentūroje už praktiškai  jo  savikainą”, – šypsosi Liudas.

 

Liudas5

 

Liudas prisimins ir itin jautrias akimirkas bei atmosferą, kuri buvo sukurta Prezidentūroje. Vyras atviras: „Per 10 metų, kuriuos praleidau ten, pasikeitė mano šeiminė padėtis, mudviems su žmona gimė dvynukės. Todėl buvo laikas, kuomet teko derinti itin sudėtingas politines užduotis su tėčio pareigomis. Buvo ir itin kritinių savaičių, kuomet bemieges naktis keisdavo kostiumas ir ėjimas į darbą, o grįžus namo – ir vėl ta pati buitis.

 

„Esu netgi kelis kartus užmigęs darbe, nes buvo etapas, kai mano 7 mėnesių mergytėms skaudėjo pilvukus, todėl mes su žmona vienas – vieną, o kitas kitą į paėmę ant rankų laikydavom. Todėl atėjęs į darbą kartą net užmigau kalbėdamas telefonu. Mano šeima mane visada palaikė, jie suprato, kokioje vietoje aš esu. Buvo labai svarbus ir Prezidentės palaikymas. Ji ne kartą yra sakiusi – ateik, nusnūsk čia mano kabinetuke, aš tau užgesinsiu šviesą, pamiegok, atsigausi pusvalanduką. Prezidentės žmogiškumas visada būdavo”.

 

Kaip Prezidentė reaguodavo į aplinkinių daromas klaidas? Kodėl per Eurolygos finalą nenorėjo eiti pasisveikinti su Kauno „Žalgirio“ sirgaliais? „Bus visko“ penktojo sezono premjera – jau šį penktadienį 17.30 Per LNK.