Nekilnojamojo turto tarpininkai jau kelerius metus stebi atgimstantį kadaise buvusį niūrų Vilniaus stoties rajoną. Šventojo Stepono gatvėje daugėja vadinamųjų butikų, kavinių, sveiko maisto parduotuvėlių. Rajono širdimi tampa atsinaujinęs Halės turgus.

 

Archit. Valdas Ozarinskas1 (Medium)

 

Talentingas prieš trejus metus miręs architektas ir menininkas Valdas Ozarinskas šio rajono potencialą įžvelgė prieš kiek daugiau nei dešimtmetį. Administracinėse patalpose šioje gatvėje jis sukūrė originalų į smėlį įčiuožusį laivą primenantį loftą, kurį apžiūrėti šią savaitę galėjo „Lietuvos ryto“ televizijos laida „4 kampai“.

 

Archit. Valdas Ozarinskas2 (Medium)

 

V.Ozarinsko kurtas interjeras likęs toks, koks buvo, – nė kiek nepakeistas. Šio architekto braižo su niekuo nesupainiosi: urbanistinis stilius, kruopščiai apgalvotos, specialiai šiai erdvei sukurtos detalės, jokių nereikalingų daiktų. Ne butas, o tikras šiuolaikinio meno kūrinys.

 

Archit. Valdas Ozarinskas3 (Medium)

 

Architektas itin mėgo daiktus naudoti ne pagal paskirtį. Interjero detalėms paskirtį jis sugalvodavo pats ir kurdavo iš jų savus elementus. Taip lofte kavos staleliu tapo kroviniams vežioti skirtas padėklas, žurnaliniu staliuku – vežimėlis, kuriuo garaže automobilių remontininkai vežioja dideles padangas. Elektros jungiklius menininkas sukonstravo iš gamyklos jungtukų, virtuvės barą ir spinteles – iš įrankių stalčių, kokius turi garažų darbininkai. Šviestuvais tapo traktorių lempos.

 

Archit. Valdas Ozarinskas4 (Medium)

 

Nerūdijančio plieno paviršiai šiuose namuose visas interjero detales tarsi jungia į visumą. Nerūdijantį plieną architektas naudojo visur: ir virtuvėje, ir vonioje, ir net specialiai užsakė plieninį vonios dušo padėklą.

 

Archit. Valdas Ozarinskas5 (Medium)

 

Šio buto idėja – senamiesčio kalnelyje įstrigusi jachta. Architektas sukūrė vientisą interjerą: jūrinė, jachtų statybai skirta, fanera atstoja ir grindis, ir sienas, ir drabužines, ir knygų lentynas, net lovą. Duryse įstatyti apskriti langeliai tarsi primena įėjimą į kajutes.

 

Archit. Valdas Ozarinskas6 (Medium)

 

Dar vienas visiškai neįprastas architekto sprendimas šiame bute – vonios kambaryje ir tualete vietoj sienos įstatytas stiklas. Paprastai stiklas būna uždengtas banguotą jūrą primenančiomis plastiko užuolaidomis, tačiau kartais namų šeimininkai jas atidengia, tada erdvė dar padidėja.

 

Kokius dar įdomius interjero sprendimus slepia madingo Vilniaus rajono loftas? Kodėl kotedže šalia miško pagyvenusi jauna šeima nė už ką nebenori kraustytis atgal į senamiestį? Ir vertingi interjero dizainerės Rasos Merkytės patarimai, nuo ko pradėti rinktis savo būstui duris. Apie namus prie miško, laivu virtusį butą ir gyvenimui atsiveriančias duris – jau šį šeštadienį 8.30 val. laidoje „4 kampai“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 


Nuotraukos - „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.