Žiūrimiausia televizija Lietuvoje TV3 kartu su tarptautine nepelno organizacija „Reach for Change“ skelbia jau antrąjį socialinių inovacijų konkursą „Talentas keisti“. Visi, žinantys, kaip kurti geresnį pasaulį vaikams, jau nuo rytojaus, spalio 15 dienos, visą mėnesį kviečiami pristatyti savo idėjas – teikti paraiškas internete, adresu www.tv3.lt/talentaskeisti. Konkurso laimėtojui bus padedama įgyvendinti jo socialinio verslo idėją, suteikiant finansinę, ekspertinę ir viešinimo paramą.

 

TV3_R4C_2_konkursas_Talentas_keisti_Pernai_metu_finalistai

 

Pernai pirmą kartą organizuoto konkurso nugalėtojas Nerijus Buivydas jau džiaugiasi iniciatyvos vaisiais: jis atidarė pirmąją Lietuvoje Demokratinę mokyklą, kurioje jau mokosi pirmieji moksleiviai.

 

Šioje mokykloje vaikai skatinami savarankiškai priimti sprendimus jau nuo mažens. Jiems suteikiama atsakomybė, lavinami individualaus mąstymo gebėjimai, auginamas noras imtis iniciatyvos. Tokiu būdu ne tik atsiskleidžia vaikų talentai, bet ir sužadinamas noras mokytis. Pasak Nerijaus, Demokratinės mokyklos vaikai jaučia, kad jie – patys svarbiausi. Mokymo programos čia dėstomos atsižvelgiant į moksleivių poreikius, o įsisavinti mokymosi medžiagą – lengva ir smagu.

 

TV3_R4C_2_konkursas_Talentas_keisti_Pernai_metu_nugalėtojas_Nerijus_Buivydas

 

„Iki šiol labai džiaugiuosi galimybe dalyvauti „Talentas keisti“ konkurse ir patekimu į inkubatoriaus programą. Smagu, jog tiek programos koordinatorė, tiek TV3 stipriai palaiko mano idėjos vystymą. Jaučiu betarpišką bendravimą, greitą reagavimą ir džiaugiuosi įvairiapuse pagalba, kurią gaunu pradedant projekto viešinimu, baigiant konsultacijomis su ekspertais ar organizuojamais mokymais“, – džiaugiasi N. Buivydas.

 

„Talentas keisti“ pirmojo konkurso laimėtojas sako, kad turėjo galimybę geriau pažinti „Reach for Change“ organizaciją: „Supratau prie kokio stipraus tarptautinio tinklo prisijungė Lietuva. Inkubatoriaus dėka galėjau greičiau auginti savo idėją.“

 

Į 2014 metų konkurso finalą patekusios dar trys idėjos taip pat sulaukė dėmesio – joms iki šiol teikiama nefinansinė parama, padedanti tikslingai plėtoti socialinio verslo sumanymus.

 

Tai Violetos Masteikienės iniciatyva „Draugų uogienė“, skatinanti šalies ūkių derliaus perteklių panaudoti gausių šeimų gerovės kūrimui. Taip pat – Eglės Jokužytės „Inovatyvios knygelės regintiems ir neregiams vaikams“ leidimas, pagaliau suteikiantis galimybę pasaulio negalintiems matyti vaikams turėti įdomių, lavinančių, gausiai iliustruotų knygelių, suartinančių reginčius ir neregius vaikus. Tuo tarpu Ineta Baukienė, po dalyvavimo konkurse vysto įvairių terapijų centro „Avevitus“ veiklą, kad galėtų padėti vaikams su negalia ir specialiaisiais poreikiais.

 

Finalininkai nebus pamiršti ir šių metų konkurse, o balsuoti už labiausiai patikusią idėją konkurso steigėjai kvies visuomenę. Iš pateiktų idėjų bus išrinkta viena, o jos autoriui, turinčiam talentą keisti, bus skirta visapusė parama socialiniam verslui plėtoti.

 

Informacija, kaip dalyvauti projekte: www.tv3.lt/talentaskeisti

Informacija apie „Reach for Change“: www.reachforchange.org