Jaunystė – tik laiko tarpsnis, tačiau atrodyti ir jaustis jaunatviškai įmanoma, nepaisant metų. Pakanka šiek tiek noro, pastangų, tinkamos odos priežiūros ir kosmetikos. Ko labiausiai reikia odai sulaukus tam tikro amžiaus?

 

grozis

20+

Įprasti rūpintis

 

Šiame amžiuje norint atrodyti puikiai, pakanka įveikti stresą, nuovargį ir blogą nuotaiką. Plonyčių raukšlių kaktoje ir tarp antakių išvengti nesudėtinga. Dažniausiai jos atsirand dėl pernelyg aktyvios mimikos, oro taršos, rūkymo, besaikio kaitinimosi saulėje ar soliariume (būtent ultravioletiniai saulės spinduliai yra didžiausi odos jaunystės ir sveikatos priešai). Gera žinia, kad jas dar įmanoma išlyginti. Odą veikia ir atitinkamą jos būseną stipriai įtakoja mityba, temperatūros pokyčiai, aplinkos užterštumas. Taip pat labai svarbu odą aprūpinti drėgme (ji ypač reikalinga riebiai odai). Kai stinga drėgmės, oda prasčiau regeneruoja, tampa šiurkštesnė, nesugeba pasipriešinti žalingam aplinkos poveikiui. Daugelį tokio amžiaus merginų vis dar vargina nemalonus veido blizgesys ir bėrimai. Tam yra kosmetika, padedanti įveikti išsiplėtusias poras, susidoroti su inkštirais ir spuogeliais. Taip pat vertėtų išmokti rūpestingai valyti veido odą. Užuot naudojus muilą, jį patariama keisti švelniu veido plovikliu, pvz., vandeniu nuskalaujamomis putomis, micelių vandeniu. Beje, šio amžiaus moterų oda jau gali kentėti dėl kolageno stygiaus. Tose srityse, kur įtampa dėl pernelyg greitai kintančio svorio, pvz., nėštumo ar intensyviai sportuojant, gali sutrikti kolageno įsisavinimas ar jo gamyba. Dėl to atsiranda strijų. O susilpnėjusios kolageno skaidulos padaro poodinį sluoksnį netolygų, t.y., tampa viena celiulito atsirdimo priežasčių.

 

Kosmetikos krepšelis

 

Drėkinamasis veido (su SPF), paakių kremai, koreguojamasis pieštukas, slepiantis bėrimus ir odos nelygumus, tonikas be alkoholio, reguliuojantis  odos pH, saugantis nuo neigiamo aplinkos poveikio, paruošiantis ją kitiems produktams.

 

Verta žinoti: į valias eksperimentuokite darydamos makiažą, tačiau nesistenkite slėpti natūralaus odos grožio, nes ji niekada nebus tokia gaivi, švelni ir stangri, kaip šiame amžiuje.

 

3 dailios odos prielaidos

 

Monika Marija Paulauskaitė, „Lietuvos balso“ nugalėtoja

 

Daug skysčių: vandens, sulčių, arbatos, drėkinamasis kremas, grimas – tik kai reikia.

 

30+

Negailėti dėmesio

 

Maždaug apie 35 gyvenimo metus oda akivaizdžiai ima keistis. Kaip teigia statistika, apie 56 proc. šio amžiaus moterų turi raukšlelių tarp antakių, apie 40 proc. aplink akis, apie 30 proc. – aplink nosį. Geriausias prevencinis būdas jų išvengti – botulino toksinas. Sulaukus trisdešimties, oda po truputį netenka švytėjimo. Taigi, pats laikas pradėti reguliariai daryti veido masažą, stangrinamąsias veido mankštas. Dar šiame amžiuje didžiulės įtakos odos senėjimui turi ir miego stygius. Nustatyta, kad klasikiniai senėjimo požymiai – negilios raukšlelės, netolygi odos pigmentacija ir sumažėjęs odos elastingumas nepakankamai miegančioms moterims (mažiau, nei 5 val.) pasireiškia dvigubai ryškiau. Dabar ypatingai jautri ir pažeidžiama tampa akių sritis – ten oda suplonėja, po akimis atsiranda tamsūs ratilai ir maišeliai. Stangrinamieji ir stimuliuojamieji paakių kremai turėtų tapti kasdieninės grožio programos svarbiausiu žingsniu. Itin svarbu, kad jie būtų skysti, antraip jei kremas bus per stiprus, ryte gali patinti vokai. Šiuo amžiaus tarpsniu mažėja odos aprūpinimas deguonimi (maždaug trisdešimčia procentų). Dėl to oda tampa nepakankamai maitinama, be energijos, o atrofiškų, pakankamai sparčiai senstančių audinių skysčiai užteršti šlakais, todėl oda dažnai vadinama problmatiška. Deja, Lietuvoje atliktos apklausos duomenimis, tik kas ketvirta vyresnė, nei 35 m. moteris nepaisant, kad negrįžtami odos procesai prasideda jau nuo 30 m., naudoja kremą nuo raukšlių. Tam įtakos turi nuomonė, kad tokios priemonės būtinos tik brandaus amžiaus moterims. Beje, jau galima galvoti ir apie veido odos mikroinjekcijas – mezoterapiją (1 – 2 kartus per metus), biorevitalizaciją ar netgi, esant būtinybei, lazerį (vieną kartą per metus).

 

Kosmetikos krepšelis

 

Dieninis ir naktinis veido kremai nuo raukšlių, stangrinamoji paakių priemonė, veido kaukės, pvz., su deguonimi, padedančios atkurti pavargusios, streso paveiktos odos gyvybingumą, veido šveitiklis, pvz., su glikolio rūgštimis, skatinantis ląstelių apykaitos procesus.

 

Verta žinoti:rinkitės birią pudrą, kuri ant odos pasiskirsto geriau, nei kreminė, atspindi šviesą, neišryškina smulkių raukšlelių, suteikia veidui natūralaus spindesio.

 

3 dailios odos prielaidos

 

Agnė Kuzmickaitė, dizainerė

 

Kasdieninis kruopštus valymas vakarais, drėkinimas ir maitinimas, kartais – „HydraFacial“ procedūra (trejopo poveikio odos atjauninimo, valymo ir drėkinimo sistema) grožio salone.

 

40+

Neleisti senti

 

Oda ima sparčiai sausėti, plonėti ir raukšlėtis. Neretai smukteli viršutinė veido dalis – antakiai, akių ir lūpų kampučiai, skruostai. Veido kontūrai netenka aiškumo, paryškėja raukšlės aplink nosį. Veide po truputį pastebima ir tai, ką per prabėgusius metus padarė saulė, cigaretės (įrodyta, kad rūkančios turi net 3 kartus daugiau raukšlių, nei nerūkančios), alkoholis, kietas vanduo, šaltis ir netinkama kosmetika. Išsiplėtę veido kapiliarai byloja apie nusipusį jungiamąjį audinį. Beje, apskritaveidžių oda turi polinkį nukarti labiau, nei kaulėtųjų, o tačiau būtent pastarųjų veide labiau išryškėja dumbantys skruostai ir raukšlės. Kosmetika su aktyviais bioelementais, kurie gaivina ir stimuliuoja odą, šiuo amžiaus tarpsniu padeda sukurti lengvo odos patempimo įspūdį. Mat, juose yra senėjimą stabdančių veikliųjų medžiagų. Tiesa, vien tik kosmetika pasikliauti jau nebereikėtų. Gilesnes raukšles įveikia odos šveitimas:mikrodermabrazija, fermentiniai ar rūgštiniai pylingai (veiksmingas ir pažangus odos atsluoksniavimas) – tarsi biocheminė raukšlių terapija, kuri skatina kolageno ir elastino gamybą, atkuria odos skaistumą ir stangrumą. Po rūgštinio odos šveitimo ypač veiksminga mezoterapija, todėl taupančioms laiką šių dviejų procedūrų kompleksas gali būti taikomas vienu metu. Beje, atitinkamų procedūrų jau reikalauja ir kaklo bei krūtinės oda, kuri glemba dar greičiau, nei veido.

 

Kosmetikos krepšelis

 

Veido ir kaklo kremas su augaline placenta, hialurono rūgštimi, intensyvus veido serumas nuo raukšlių, gaivinamasis veido aliejus.

 

Verta žinoti: venkite sodrių ir perlamutrinių makiažo spalvų, kurios paryškina raukšles ir atkreipia dėmesį į visus odos trūkumus.

 

3 dailios odos prielaidos

 

Audrė Kudabienė, žurnalistė, TV 3 laidų vedėja

 

Geras miegas, veido masažas, pirtis.

 

Jurga Anusauskienė, fotografė

 

Pagal amžių tinkanti kosmetika (Jurgos favoritė – „Filorga“), miegas, gebėjimas sutarti su savimi, nes veide atsispindi absoliučiai viskas.

 

50+

Nesustoti ir neapsileisti

 

Perkopus penktąjį dešimtmetį, oda ima glebti (ypač kaklo ir žandikaulių srityje), dar labiau išsausėja, ima plonėti, praranda tankumą, todėl veido kontūrai tampa tarsi išplaukę. Akys įdumba. Neigiamos įtakos turi ir menopauzė bei kaulų retėjimas. Maždaug ape 10 proc. šio amžiaus moterų teigia, kad jas labiausiai vargina vis labiau ryškėjančios pigmentinės dėmės, karpos, sumažėjęs odos elastingumas, išryškėję ir išsiplėtę odos kapiliarai. Dabar būtina kosmetika, kompensuojanti sumažėjusių estrogenų įtaką odai, pvz., su pelargonijų, kvapiųjų šalavijų, anyžių eteriniais aliejais), veido ir kūno maitinamieji kremai, nes oda darosi visiškai sausa. Priemonės, veikiančios dermą ir skatinančios kolageno gamybą, pvz., maisto papildai su kolagenu, patempia odą, todėl veido kontūrai tampa ryškesni. Tyrinėdami šio amžiaus moterų odos struktūrą, specialistai pastebėjo, kad I ir III tipo kolageno santykis būna pakitęs, o būtent šių tipų kolagenas palaiko odos lygumą, elastingumą ir drėgmę. Nustatyta, kad senėjimo pėdsakai labiausiai išryškėja ten, kur odą labiausiai veikia UV spinduliai, kurie trikdo jos atsinaujinimo procesą. Balinamosios priemonės padeda išvengti ar atsikratyti pigmentinių dėmių. Jaunatvišką odą sugrąžina įgalina įvairios kosmetinės procedūros, pvz., keturmatė (4 D) lazerio, visuose odos sluoksniuose skatinanti kolageno ir hialurono rūgšties gamybą (2 – 3 kartus metuose), LED šviesos terapija, kai oda yra veikiama skirtingų spalvų šviesos bangomis, kurių kiekviena daro poveikį atitinkamoms odos problemoms.

 

Kosmetikos krepšelis

 

Dieninis ir naktinis veido kremai su fitohormonais arba augalinės kilmės estrogenais, stimuliuojančiais odos tankumą arba kamieninėmis augalų ląstelėmis, serumas, naikinantis pigmentines dėmes, rankų kremas nuo raukšlių.

 

Verta žinoti: ruda ar pilka akių kontūrų pieštuko linija išoriniuose akių kampučiuose paryškins akis, jos neatrodo įdubusios, o rožiniai, abrikosų ar persikų atspalvių skaistalai daro veidą atvirą ir suteikia brandžiai odai švytėjimo.

 

3 dailios odos prielaidos

 

Daiva Tamošiūnaitė – Budrė, radijo, TV laidų, renginių vedėja

 

Reikiamas vandens kiekis kasdien, tinkama pagal amžių kosmetika ir maisto papildai su hialuronu ar kolagenu, veido masažas.

 

60+

Atkurti tai, ko netenkama

 

Šiuo amžiaus tarpsniu oda ne tik sparčiai sensta, bet ir dažnai kenčia nuo kintančio svorio, medikamentų ir paveldimumo. Drėgmės joje, palyginti su kūdikių oda, yra tik 50 proc. Jai būtina radikali rekonstrukcija, t.y., intensyvi priežiūra. Ko oda nebegali padaryti pati, tą turėtų atlikti kosmetikos veikliosios medžiagos ir ypač organizmui naudingi įpročiai. Mat, sulaukus tokio amžiaus, odos funkčionavimą išoriškai galima paveikti tik 1 proc., likusius 99 įmanoma pagyvinti tik iš vidaus – tinkamai maitinantis, atliekant kvėpavimo ir judėjimo pratimus. Dabar didžiulės įtakos odos būklei turi ir tai, kas valgoma, kiek laiko skiriama poilsiui, miegui, galimybei atsipalaiduoti ir palepinti odą įvairiomis procedūromis. Kokybiški riebalai, pvz., sviestas, riebūs vaisiai, pvz., avokados, riešutai, grūdinės kultūros padeda odą stimuliuoti, harmonizuoti ir maitinti. Taip par rekomenduojama gerti pakankamai vandens. Suglebusią veido odą vertėtų pamėginti paveikti ultragarsu, pigmentines dėmes – lazeriu. Esant neišvengiamai būtinybei, taikytinas lipofilingas (savų riebalų persodinimas), leidžiantis patobulinti veido ovalą. Veido odos patempimas chirurginiu būdu – dar viena galimybė šiek tiek patobulinti veidą.

 

Kosmetikos krepšelis

 

Intensyvaus poveiko veido kremai ir serumai su ceramidais, atkuriamosios veido, kaklo kaukės, paakių kremai, suteikaintys odos patempimo įspūdį ir grąžinantys žvilgsniui išraiškingumą.

 

Verta žinoti: viena būtiniausių makiažo priemonių – skaistalai, suteikiantys odai jaunatviškumo – rožinės arba persikų spalvos. Ypatingas dėmesys – antakiams ir blakstienoms, kurių ryškumas ir forma daro veidą išraiškingesnį.

 

3 dailios odos prielaidos

 

Audronė Bunikienė, dizainerė

 

Gera nuotaika, optimizmas, teigiamos emocijos, miegas, tinkamas veido kremas ir rasti laiko palepinti save kosmetinėmis procedūromis.

 

Specialisto konsultacija

Elke Praemassing, tarptautinių mokymų vadovė

 

Labai svarbu kiekvieno amžius tarpsniu –  reguliari ir tinkama veido priežiūra bei kosmetika. Odos senėjimas – neišvengiamas ir sudėtingas procesas, kurį įtakoja ne tik prigimtis ir paveldimumas, bet ir žalingi įpročiai, mityba, pernelyg gausus kiekis UV spindulių, kasdieninis stresas ir įtampa. Pristabdyti odos senėjimą įmanoma tinkamai ją prižiūrint nuo jaunų dienų. Šiandien yra didžiulis pasirinkimas kosmetikos priemonių, stabdančiųi odos senėjimą, pvz., „Juvena“. Tik būtina paisyti individualių odos poreikių ir pasistengti suteikti jai tokią priežiūrą, kokia jai reikalinga konkrečiu atveju ir kiekvieną dieną.