Pavasaris ir vasaros pradžia yra alyvų žydėjimo laikas. Šviesiai violetinių, rausvų ir baltų alyvų žiedelių kekės nė vieno nepalieka abejingo – iš tikrųjų tai vienas iš pačių gražiausių krūmų, skleidžiančių stiprų, svaiginantį ir ilgai į atmintį įstringantį aromatą. Tačiau alyvų žiedai ne tik džiugina akis ir uoslę, bet ir pasižymi stipriu magišku poveikiu.

 

alyvos

Legenda byloja, kad alyvos atsirado dėl gražuolės nimfos Siringės. Nimfą pamilo miško dievas Panas, bet ji vis jį atstumdavo. Kartą išvydęs Siringę, Panas panoro prie jos prieiti, bet ji pradėjo bėgti. Kai Panui galiausiai pavyko sugauti nimfą, ji pasivertė nežinomo medžio su labai kvapniais žiedais šakomis. Nusivylęs Panas nusilaužė vieną šakelę ir jos pasigamino švilpynę. Nuo tada jis visada pradėjo gaminti dūdeles iš šio medžio šakų. Išvertus iš graikų kalbos nimfos vardas tą iš reiškia.

 

Alyvų magiški ženklai ir savybės:

 

  • Tikima, kad radus penkialapį alyvos žiedelį, reikia sugalvoti norą ir jis netrukus taps realybe.

 

  • Alyvų krūmas, pasodintas šalia namų, laikomas talismanu, kuris saugo nuo tamsiųjų jėgų ir blogio. Jo kvapas yra tarytum specialiai sukurtas tam, kad išsklaidytų visą negatyvą ir išsaugotų gyvenamosios erdvės ramybę bei harmoniją.

 

  • Aromaterapeutai tvirtina, kad alyvų kvapas padeda priimti sprendimus ir ramina. Be to, alyvų aromatas padeda saugoti žmogaus energiją ir atkurti jo jėgas.

 

  • Visada buvo manoma, kad alyvos naikina neigiamą energiją aplink save ir pripildo aplinką džiaugsmo. Kai kamuoja bloga nuotaika, kartais gali padėti tiesiog trumpas pabuvimas tarp alyvų krūmų, jų uostymas, pakalbėjimas su jais.

 

  • Tikima, kad alyvos gali padėti susapnuoti pranašiškus sapnus. Alyvų puokštę reikia pamerkti ant palangės miegamajame ir mintyse paprašyti Mėnulio atsiųsti kitą sapną.

 

  • Seniau žmonės iš alyvų gamindavosi talismanus ir amuletus. Tikima, kad toks amuletas gali padėti rasti sielos draugą, o džiovinti žiedai, sudėti ir užrišti į drobinį maišelį – padėti šeimai atrasti laimę, meilę ir gerovę.

 

  • Balti alyvų žiedai laikomi tyrumo, džiaugsmo, meilės ir švelnumo simboliu. Šviesiai violetinės spalvos alyvų žiedai labiausiai tinkami apsaugoti namams.

 

  • Pavasarį, pražydus alyvoms, rekomenduojama parsinešti namo šakelę alyvų į namus – namai prisipildys pozityvios energijos, džiaugsmo ir harmonijos.

 

  • Iš alyvų krūmų medienos galima gaminti burtų lazdels, magiškas runas, islandiškas kerų lenteles, išmargintas keistais magiškais simboliais (Galdrastafir).

 

  • Alyvų žiedai pasižymi sutraukiančiu, sausinančiu poveikiu, todėl gali būti naudojami natūralioje riebios ir mišrios odos priežiūroje. Vieną ar dvi saujas šiek tiek apvytusių alyvų žiedų reikia sudėti į stiklainį užpilti hamamelių vandeniu ir palikti, kad pritrauktų kelias dienas vėsioje, tamsioje vietoje. Po to skystį nukošti. Alyvų žiedų ir hamamelių vandens mišinį galima naudoti kaip veido toniką, kad oda atrodytų sveika ir skaisti visą vasarą. Prieš išeinant iš namų šiuo vandeniu galima pašlakstyti riešus – tai padės pritraukti meilę.