Punios piliakalnis yra vienas didžiausių ir gražiausių Lietuvoje. Pasakojama, jog ant Punios piliakalnio stovėjusi kunigaikščio Margirio pilis, vadinta Pilėnais. XIV amžiuje čia įvykęs garsusis Pilėnų mūšis, kai pilies gynėjai ir gyventojai nutarę verčiau žūti liepsnose nei pasiduoti kryžiuočiams į nelaisvę. Nuo piliakalnio atsiveria nuostabi panorama – plati Nemuno juosta, Punios šilas, Punelės upė. Planuojama, kad laivu keltu bus galima patekti į kitoje Nemuno upės pusėje esantį Punios šilą, kuriame auga daugiau negu 100 Lietuvos raudonosios knygos rūšių augalų, pilkapynai, ilgaamžių ąžuolų alėja… Ir tai tik viena dėmesio vertų stotelių Alytaus rajone.

 

laidos filmavimo akimirkos_1

 

Laidos „Švarūs miestai – švari Lietuva“ vedėja Justė Zinkevičiūtė savo akimis įsitikino, kad Alytaus rajono patrauklumas – tai išskirtinis kraštovaizdis, išvystyta moderni infrastruktūra ir švari aplinka. Vis daugiau jaunų šeimų čia grįžta pabėgę iš didmiesčių triukšmo – viskas dėl išskirtinės gyvenimo kokybės.

 

laidos filmavimo akimirkos_2

 

Alytaus rajone ne atsitiktinai taip švaru – čia įsikūręs vienas moderniausių Lietuvoje Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, kuris pirmasis Lietuvoje pradėjo perdirbti maisto atliekas, gaminti kompostą, įkūrė vienintelę Lietuvoje virtualią mokymosi klasę, kurios mokiniai  – ir vaikai, ir suaugę. Pamokos metu, užsidėjus virtualius akinius, mokiniai gali stebėti visą atliekų tvarkymo procesą, pabaigoje užduodami klausimai, dalyvaujama viktorinoje.

 

laidos filmavimo akimirkos_3

 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas sako, jog nuosekliu ir nuoširdžiu darbu pavyko pasiekti, kad ir regiono miestuose, ir miesteliuose, ir kaimeliuose būtų įgyvendinta tiek daug tvarumo iniciatyvų. Viena pagrindinių temų – tai atsinaujinantys energijos šaltiniai ir energetinė nepriklausomybė.„Alytaus rajonas daug investavo ir toliau dirbs, kad kitais metais jau nė vienas kaminas nerūktų kūrenamas anglimi, tik biokuru. Kad šildymas vyktų siurbliais oras-vanduo, kuriems elektros energija gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Pavyzdžiui, Butrimonių gimnazija jau dabar džiaugiasi saulės kolektoriais“, – nuveiktais darbais dalinosi Algirdas Vrubliauskas.

 

Laidos „Švarūs miestai – švari Lietuva“ vedėja Justė Zinkevičiūtė iš Alytaus rajono persikels į Vilnių ir kaip visuomet papasakos apie dar vieną pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“, kuri koordinuoja Lietuvos gamintojų ir importuotojų pakuočių atliekų tvarkymą, klientą – padažų gamintoją „Buga Lt“. Jų gaminami padažai ne tik kuriami pagal originalią receptūrą,  be dirbtinių dažiklių, skonio ar kvapo stipriklių, bet ir pilstomi tik į stiklinę pakuotę. Stiklas pasirinktas neatsitiktinai. Jame produktai nereaguoja su kitais produktais, nekeičia savybių. Dėl šių savybių stiklo tara yra sveikiausia ir ekologiškiausia maisto pakuotė, kurioje laikomi maisto produktai bei gėrimai yra saugūs.

 

Kaip rūšiuoti pakuotes, visus atsakymus rasite  pakuočių tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ puslapyje arba kiekvieną šeštadienį 11 val. žiūrėdami „Lietuvos ryto“ televizijos laidas „Švarūs miestai – švari Lietuva“.

   

Laidos rengėjų nuotr.