Kas nenorėtų bent akies krašteliu pažvelgti į tai, kas laukia ateityje? Milijonai žmonių visame pasaulyje išleidžia daugybę pinigų pranašams bei magams. Kitas klausimas, ar visos pranašystės visada išsipildo, tačiau jų poreikis visada yra ir, matyt, dar ilgai bus. Mokslas taip pat nestovi vietoje ir bando atrasti būdą, kuriuo naudojantis galima būtų sužinoti, kas nutiks per keletą metų. Ar žmonija atras būdą, kaip atspėti ateitį?

 

Pasak britų dienraščio „The Daily Telegraph“, Irano strateginių inovacijų centras patentavo išradimą „Aryayek“ – keliavimo laiku mašiną. Vienas programos kūrėjų, mokslininkas Ali Razeghi teigia, kad mašina neperkelia asmens į ateitį, tačiau analizuodama piršto antspaudus, išpranašauja, kas nutiks per 5 ar 8 metus. Įrenginys nėra didesnis nei standartinis personalinis kompiuteris ir naudoja sudėtingus algoritmus.

 

Prie šio projekto mokslininkai dirbo pastaruosius 10 metų. Manoma, kad naujasis įrenginys padės prognozuoti karinių konfliktų eigą, valiutos kurso, naftos kainų pokyčius. Vyriausybė galės pažvelgti į tai, kas įvyks per penkerius metus ir pasiruošti galimai pavojingoms situacijoms.

 

Algoritmo detalės laikomos paslaptyje. Kūrėjai neketina bent artimiausiu metu pradėti masinės keliavimo laiku mašinos gamybos, nes bijo, kad idėją gali pavogti kinai ir sukurti milijonus panašių kopijų. Labai sunku įvertinti, šios informacijos patikimumą. Kiekvienais metais pasirodo naujų, tariamų keliavimo laiku mašinų, tačiau iki šiol nė viena iš jų nesugebėjo iš tikrųjų atspėti ar pakeisti ateities.

 

Svarstote, ar iš viso įmanoma sukurti formulę, kuri apskaičiuotų ateitį? Parapsichologai teigia, kad žmonių smegenys yra matrica, užpildyta įvairiais informacijos kodais. Žmogus gyvena tarsi trijų dimensijų erdvėje, kurioje nuolatos siunčia ir gauna informaciją. Jis vienu metu gyvena ir praeityje, ir ateityje. Žmonės nuolatos siunčia signalus iš praeities į ateitį ir atvirkščiai. Jie gali patys modeliuoti ateitį, nes ji yra daugiamatė. Galima sakyti, kad kiekvienas iš mūsų yra savo ateities pranašas.