Akšaja Tritja yra viena nuostabiausių dienų per metus. Nepraleiskite progos atsikratyti visko, kas nereikalinga ir ko yra per daug, palikite vietos savo gyvenime tam, kad tikrai gražu ir didinga.

 

Akšaja Tritja

Hinduistų šventraščiuose minima, kad tai Viešpaties Višnu – Parasuramos šeštosios dasavataros pasirodymo diena. Jis atėjo kurti dieviškosios tvarkos Žemėje ir išlaisvinti brahmanus nuo kšatrijų priespaudos. Manoma, kad šią dieną, kažkada senovėje, buvo atlikta pirmoji aukojimo ceremonija (jajana), siekiant naudos, gerovės ir klestėjimo visai žmonijos civilizacijai.

 

Būtent šią dieną Mėnulis ir Saulė suteikia didžiulį palaimintos energijos srautą, pasireiškiantį ypač stipriai. Akšaja Tritja suteikia galimybę išnaudoti geriausias astrologines galimybes mūsų gyvenime.

 

Akšaja Tritja – vertimas ir prasmė

 

Žodis „Akšaja” iš senovės sanskrito kalbos yra verčiamas kaip nenugalimas, amžinas, neišdildomas, nesunaikinamas, o žodis „Tritja” reiškia trečią Mėnulio dieną (tithi), kuri yra naudinga bet kokiems užsiėmimams.

 

Taigi, jei šią dieną pradėsite svarbų verslą, jis bus tiesiog pasmerktas sėkmei, o šių gerų įsipareigojimų rezultatai galiausiai bus palankūs, ilgalaikiai ir tvirti.

 

Akšaja Tritja astrologijoje

 

Astrologijos požiūriu, šiuo metu tokios svarbios planetos kaip Mėnulis ir Saulė, nepaisant skirtingo perėjimo per Zodiako ratą greičio, turės didelę įtaką mūsų Žemei ir bus labai tvirtoje padėtyje. Mėnulis kiekvieną mėnesį praeina pro Jaučio žvaigždyną, tačiau Avino žvaigždyne Saulė būna tik kartą per metus. Akšaja Tritja yra Saulės ir Mėnulio išaukštinimo pozicija, o tai reiškia stipriausią jų savybių pasireiškimą. Saulė šiuo laikotarpiu suteikia gyvybės ir gydomosios energijos, o Mėnulis simbolizuoja mūsų dvasinę esmę.

 

Kiekvienais metais astrologai apskaičiuoja Akšajos Tritjos šventės datą pagal tai, kada prasidėjo Višachos (Vishakha) mėnuo. Šventė prasideda trečiąją šio mėnesio jaunaties dieną. Remiantis šiais skaičiavimais, 2021 metais Akšaja Tritja prasidės gegužės 14 dieną 6 val. 35 min. ir baigsis gegužės 15 dieną 7 val. 12 min.

 

Palanki veikla Akšaja Tritja dieną 

 

Akšaja Tritja dieną daugelyje hinduistų šventyklų vyksta ritualai, skirti Viešpačiui Višnu ir jo žmonai Lakšmi. Jie globoja šeimą, klestėjimą, grožį ir dieviškųjų visatos įstatymų laikymąsi. Todėl verta šią dieną skirti mantrų giedojimui šios dievybėms ir kitiems Dievo įsikūnijimams pagal jūsų religiją. Manoma, kad tai padeda įgyvendinti savo misiją.

Labdaros darbai, atlikti šią dieną, duoda ypatingų vaisių, nauda daug kartų iššauga net jums patiems. Širdžiai paliepus, reikia aukoti sąžiningiems žmonėms už Dievo darbus.

 

Geriau šią dieną praleisti gamtoje ir darnių žmonių visuomenėje. Dvasinės praktikos, kurias darote šiuo laikotarpiu, pakels jus į naują saviugdos lygį.

 

Parašykite planus metams arba net penkeriems metams, pataisykite esamus. Padarykite ką nors malonaus savo tėvams, nes Saulė ir Mėnulis atstovauja tėvui ir motinai. Jei jie nėra gyvi, tada galima atlikti protėvių garbinimo ritualą.

 

Ši diena yra viena geriausių, norint sudaryti šeimos sąjungą, susižadėti, susilaukti vaikų, duoti įžadus ir pradėti propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Viskas, kas šią dieną daroma rankomis, turės ypatingos energijos ir galių.

 

Akšaja Tritja dieną palanku judėti ir leistis į ilgą kelionę. Tą dieną pasistenkite pasninkauti arba valgyti tik vegetarišką maistą.

 

Nuo Akšaja Tritja šventės prasideda vestuvių sezonas. Po snieguotos žiemos laikotarpio aukštai Himalajuose  šią dieną atidaromos Badrinarayan šventyklos durys. Paprastai Indijoje šią dieną papuošalų ir aukso kainos pakyla maždaug du kartus.

 

Svajonės pildosi

 

Akšaja Tritja laikoma vienu stipriausių metų momentų. Ši diena atneša sėkmę bet kurioje gyvenimo srityje. Tačiau nepamirškite, kad šios dienos pasekmės kiekvienam bus individualios. Kiekvienam Akšaja Tritja suteiks geriausias dvasinio augimo galimybes. Būkite atsargūs svajodami – svajonės gali tapti tikrove!