Kaip gauti dovanų kiekvieną dieną iki šv. Kalėdų?

 

adventas

Artėjant Naujiesiems metais ir šv. Kalėdoms kiekvienas iš mūsų pradeda galvoti, ką padovanoti draugams ir šeimos nariams. Pagal europietišką tradiciją Advento kalendorius yra labai populiari dovana, likus kelioms savaitėms iki Kalėdų. Kaip išsirinkti Advento kalendorių iš didžiulės pasiūlos, kas apskritai yra Advento kalendoriai ir kokių jų būna.

 

Advento kalendoriaus istorija

 

Pirmasis rašytinis Advento kalendoriaus paminėjimas datuojamas XIX amžiaus pirmoje pusėje, kai vokietis Heinrichas Langas išspausdino kalendorių, panašų į tą, kurį vaikystėje jam pagamino mama, kad skaičiuotų dienas iki šv. Kalėdų. Trumpai tariant, tai liuteronų bažnyčios pasekėjų tradicija, laikui bėgant pelniusi daugelio žmonių simpatijas.

 

Tradiciškai tai buvo atvirukai arba kartoninis namelis, susidedantis iš 24 langelių, kurių kiekviename buvo po saldainį ir palinkėjimą artėjančių švenčių proga. Šiuolaikiniai Advento kalendoriai yra kupini staigmenų, kurias sugalvojo jo gamintojas.

 

Kokių būna Advento kalendorių?

 

Šiuolaikinių Advento kalendorių įvairovė stebina ir džiugina akį. Dažniausiai Advento kalendoriai gali būti:

 
  • Skanumynai: langeliuose gali slėptis šokoladas, uogienė, arbata, vynas – apskritai viskas, ką galima suvalgyti ar išgerti. Svarbu, kad tokį kalendorių sudarytų produktai, kurie nesugestų per keturias Advento savaites.
 
  • Kosmetika: langelių viduje yra kosmetinės priemonės veidui, kūnui, plaukams, rankoms. Tai gali būti mono priemonės, pavyzdžiui, skirtos tik veidui, arba tai gali būti įvairių kūno priežiūros ir grožio priemonių mišinys.
 
  • Parfumerija: miniatiūrų rinkiniai su gasių prekių ženklų kvapais yra populiarūs, nepaisant gana aukštos jų kainos.
 
  • Interjero smulkmenos: tai gali būti plakatas su staigmenomis ir įkvepiančiomis idėjomis, ruošiantis didžiosioms metų šventėms, mini žvakių rinkiniai, smilkalai, kalėdiniai žaisliukai ir visa kita, kuo galėsite papuošti savo namus šventėms.
 
  • Vaikams: tai gali būti, pavyzdžiui, Advento kalendorius su konstravimo rinkiniu vaikams iš garsaus „Lego” prekės ženklo.
 
  • Praktiški: tokių Advento kalendorių langeliuose gali būti paslėpti konkrečiam žmogui naudingi ir reikalingi daiktai, pavyzdžiui, kojinės.
 
  • Rankų darbo: nors parduotuvėje Advento kalendorių pasiūla yra tikrai nemaža, visada galima atsispirti vartotojiškumo kultui ir Advento kalendorių pasigaminti patiems. Smagu ir įdomu savo rankomis kurti Advento kalendorių su vaikais, artimaisiais ir mylimais žmonėmis.
 

Įdomios Advento kalendoriaus idėjos

 

Advento kalendorius gurmanams. Tokį kalendorių turėtų sudaryti ne šiaip kokie nors pigūs šokoladukai, bet kas nors įdomaus ir dar neragauto. Į jį galima dėti brangių arbatų, itik kokybiškos kavos, prieskonių, užtepėlių, sūrių ir pan.

 

Advento kalendorius grožiui. Prabangus prancūzų prekės ženklas „Balmain Paris Hair Couture” į kalendorių surinko savo gaminių hitus. Tačiau rinkinyje yra ne 24, o 10 dovanėlių: plaukų priemonės, segtukas, veidrodis iš šukos. Tačiau rinkinys tikrai vertas kainos.
 
Rinkinys praktiškiems žmonėms. Advento kalendorius su 12 kojinių pagal Hario Poterio sagą pravers net tiems, kurie nėra šio personažo gerbėjai. Kojines galima pritaikyti pagal nuotaiką ir norimą palikti įspūdį. Tokios smagios kojinės praskaidrins nuotaiką!