Legendinis šoumenas Arūnas Valinskas grįžta į teatro sceną! Vienas garsiausių šalies stand-up comedy meistrų Mantas Bartuševičius joje debiutuoja. O talentingoji aktorė Vaida Baranovė stoja tarp šių vyrų ir jau tuoj taps mėgstamiausia raudonplauke šalyje. Šią kompaniją jau netrukus išvysite naujoje teatro komedijoje „Uošvis“. Scenarijaus autorius – Tadas Vidmantas, spektaklį režisuoja ne vieną teatro aikštelių hitą sukūręs Balys Latėnas, šviesų dalininkas – Auksinio scenos kryžiaus laimėtojas Andrius Stasiulis.

 

Uosvis-7

Kartu su pavasariu į A. Valinsko bei M. Bartuševičiaus gyvenimus atvyko pokyčiai. Be įprastų darbų filmavimo aikštelėje ar komedijos scenoje, šie garsūs vyrai užsiima nauja veikla. Jie laiką leidžia teatro salėje – kartu su režisieriumi Baliu Latėnu bei aktore Vaida Baranove jie intensyviai repetuoja ir ruošiasi jau Balandį įvyksiančiai spektaklio premjerai.

„Reikia pripažinti – spektaklio kūrybinis procesas yra be galo įdomus, tačiau tikrai nėra lengvas“ – kalbėjo šiame žanre debiutuojantis komikas M. Bartuševičius. „Įprastai kurdamas savo sceninę programą esu pratęs dienas ir naktis leisti vienas – kuriu, rašau, braukau, kol galų gale esu patenkintas savo stand-up komedija, savo paties programa, kurią ir atlieku vienas. Teatras – visai kas kita. Mokaus ne tik kaip vaidinti, bet ir kaip patylėti, geriu informaciją, kurią man dovanoja didžiausi profai. Tuo pačiu mokaus būti ir kuo mažiau išsižiojęs – tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme“ – tęsė jis. „Jaučiuos, lyg į per mažą hardą kiekvieną repeticiją bandyčiau sugrūsti terabaitus informacijos, tada aš nusiperku didesnį hardą, bet gaunu dar daugiau. Labai ilgas, sunkus ir malonus darbas” – kalbėjo M. Bartuševičius. “Labai jaudinuosi, tačiau ir nekantrauju – jei reikėtų kažkaip trumpiau apibūdinti savo dabartinę savijautą, tai jaučiuos lyg į keptuvę su nedaug aliejaus įmestas spirgutis, kuris šokčioja, spirga ir niekaip nepabūna vietoj” – baigė Mantas.

 

Mantui antrino ir didžiulę sceninę patirtį sukaupęs Arūnas Valinskas: „Ant teatro scenos nestovėjau daugiau negu dešimtmetį, todėl nepaistant to, kad tai nėra mano pirmas vaidmuo, malonaus jaudulio ir įtampos netrūksta. Visgi spektaklis pavadintas mano personažo garbei, todėl norisi šį vaidmenį atlikti nepriekaištingai. Smagu, jog kūrinio autorius T. Vidmantas yra fenomenalus kūrėjas – nežinau, kaip jam tai pavyko, tačiau atrodo, lyg kiekvieną savo personažo teksto eilutę būčiau parašęs pats – griežto tėvo ir buvusio saugumiečio rolė man yra artima ir įsijausti į vaidmenį nėra labai sunku. Pabaigai norėčiau padėkoti spektaklio kūrėjams, nes galų gale išsipildė mano svajonę turėti dukrą – jei ne tikrame gyvenime, tai bent jau ant scenos. Vaida yra nuostabi profesionalė, kartu su Mantu mokomės iš jos kiekvieną dieną ir labai džiaugiuosi, jog spektaklyje savo tėvišku rūpesčiu galėsiu apglėbti būtent ją. Tiesa, kūrėjams turiu ir pastabų – scenografas ruošiasi ant scenos pastatyti ganėtinai masyvų mano biustą, o aš niekaip negaunu garantijų raštu, jog šiai komedijai kažkada pabaigus kelionę po Lietuvą, ši skulptūra neatsiras „Grūto“ parke“ – juokdamasis sakė A. Valinskas.

 

Su nekantrumu premjeros laukia ir Vaida Baranovė. „Gavusi pasiūlymą prisijungti prie šio kolektyvo, tikrai ilgai nedvejojau. Nors techniškai mano scenos partneriai nėra profesionalūs aktoriai, tai tikrai nereiškia, jog neturiu, ko iš jų išmokti. Jie – didžiulę scenos patirtį sukaupę artistai, kiekviena repeticija būna pripildyta juoko ir gerų emocijų. Arūnas manimi rūpinasi kaip dukra, Mantas – kaip sese, su režisieriumi Baliu dirbame ne pirmą kartą, todėl jaučiuosi, kad esu gerose rankose ir stengiuosi atiduoti visą save. Jau po pirmų pjesės skaitymų buvo aišku, jog esame gerame kelyje, neabejoju, kad galutinis rezultatas džiugins ne tik mus, bet ir tūkstančius žiūrovų visoje Lietuvoje.“ – kalbėjo „Uošvio“ dukterį vaidinsianti Vaida.


Apie ką yra „Uošvis“?

 

Rasti drąsos pasipiršti mylimajai tikrai nėra lengva užduotis. Kartais atidėlioti verčia abejonės dėl jausmų, kartais – finansinės ar kitos buitinės problemos, tačiau kartais būna ir taip, jog didžiausiu piršlybų iššūkiu tampa… jaunosios tėvas.

 

Jurgis (M. Bartuševičius) – tai savimi pasitikintis jaunas mokytojas, svajojantis tapti rašytoju. Jo mylimoji Vika (V. Baranovė) – interjero dizainerė. Nors folkloras teigia, jog kur du – trečio nereikia, šioje situacijoje be trečio išsiversti nepavyks… Vikos tėvas Raimundas (A. Valinskas) – buvęs „saugumietis“, turtingas vyras ir griežtas tėvas. Akivaizdu, jog Jurgis, norėdamas vesti Raimundo dukrą, turės gerokai paprakaituoti…

 

Kodėl vienas kitą mylintys žmonės renkasi gyvenimą melo pinklėse? Ar gimę skirtinguose laikmečiuose gali rasti bendrą kalbą? Ar jaunų žmonių meilė gali nugalėti visus sunkumus?

 

Nauja, intriguojanti, aštraus humoro teatro komedija “Uošvis” savo kelionę po teatro sales visoje Lietuvoje pradeda jau balandžio 21 d. Bilietus rasite www.uosvis.lt