Jau rytoj, Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kaip ir kasmet, prie ekranų žiūrovus suburs patriotiškumą ir lietuvybę puoselėjanti TV3 televizija. Tiesioginiame eteryje jau 11-ąjį kartą bus rengiami tradicija tapę paprastų Lietuvos žmonių ir mūsų šaliai nusipelniusiųjų apdovanojimai „Lietuvos garbė“.

 

TV3_LG_2016_Audre_Kudabiene_Rokas_Petkevicius_Marijus_Miktavicius

TV3 nuo šių metų pradžios kvietė žiūrovus siūlyti nominantus – žmones, kurie 2015-aisiais nusipelnė mūsų šaliai. Penktadienį 19.30 val. prasidėsiančioje iškilmingoje ceremonijoje bus pasakojamos išskirtinės, jautrios, ypatingos istorijos. Mūsų šalį gerais darbais garsinantiems šių istorijų herojams bus įteiktos „Lietuvos garbės“ statulėlės.

 

Iškilmingą ceremoniją gyvai Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir tiesiogiai per TV3 ves ypatingas trio – Rokas Petkevičius, Marijus Mikutavičius ir Audrė Kudabienė.

 

„Tik įsivaizduokite, kas nutiktų, jei žmonės prarastų stulbinančią savybę – aukotis dėl kitų?  Jei apie gerumą, apie pagalbą, apie pasiaukojimą tik kalbėtume? – retoriškai klausia A. Kudabienė. – Žmonės, kuriuos kaskart matome „Lietuvos garbės“ scenoje, bent jau man, yra mūsų tautos tvirtybės įrodymas. Stuburas. Ne kalbomis, o savo gyvenimu jie Lietuvą paverčia mums visiems šiltais, saugiais, savais namais.“

 

Žinoma žurnalistė, TV3 laidų vedėja sako, kad nebeįsivaizduoja Kovo 11-osios be „Lietuvos garbės“: „Šis renginys virto Nepriklausomybės dienos švente be dirbtinės pompastikos, be perdėtai garsių kalbų. Mane pačią ir sujaudina, ir sugraudina, kai matau nesavanaudiškus, paprastus žmones, kurie iš visos širdies moka mylėti mūsų kraštą.“

 

A. Kudabienė iki šiol prisimena praėjusių apdovanojimų jaudinančias akimirkas. „Pavyzdžiui, istoriją apie savo mažesnį skendusį brolį išgelbėjusį aštuonmetį Paulių, kuris be mažiausio pasipūtimo pasakojo, kaip šoko į ledinį vandenį ir, kaip po to apkabinęs laikė brolį, kad šis, ištrauktas iš vandens, nesušaltų. Tada jie abu tarėsi, ką pasakys mamai, mat gelbėdamas brolį, Paulius netyčia paskandino savo batus“, – prisimena Audrė.

 

„O kitas herojus – Arūnas – net metrą palypėti aukščiau žemės bijo, nes turi aukščio baimę, tačiau kai užsidegė kaimynų namas, jis, pamiršęs visas baimes, suklypusiomis, kone lūžtančiomis kopėčiomis akimirksniu pasiekė antrą aukštą ir išgelbėjo šešis vaikus. Arba 64-erių paštininkė Angelina: rodos, gulinėtų sau namuose vargo nematydama, bet ne, jai nuobodu, kai negali padėti kitiems, todėl sunkiau vaikštančių kaimo senolių paprašyta moteris atveža kam vaistų, kam duonos,  kam pas gydytoją kelionę suorganizuoja. Kalbėtis su tokiais žmonėmis, matyti juos – argi ne džiaugsmas, argi ne šventė?“ – sako apdovanojimų „Lietuvos garbė“ vedėja.

 

Jau rytoj, penktadienį, 19.30 val. garbingi ceremonijos svečiai ir TV3 žiūrovai išvys septynis naujus „Lietuvos garbės“ herojus ir išgirs apie jų tylius, pagarbą ir susižavėjimą keliančius darbus.

 

„Lietuvos garbė“ – TV3 žinių komandos ir banko „Nordea“ tradiciškai globojamas projektas. Per „Lietuvos garbės“ gyvavimo dešimtmetį paprastiems Lietuvos žmonėms ir mūsų šaliai nusipelniusiems įteikta 90 statulėlių.

   

Vienuoliktoji apdovanojimų ceremonija „Lietuvos garbė“ – jau kovo 11-ąją

19.30 val. tiesiogiai per TV3!