„Ilgą laiką galvojau, kad yra toks prakeiksmas, kad esu panašus į tėvą, ir viskas, ką aš darysiu, skaudins žmones. Dėl to aš labai nenorėjau būti tėvu. Nenorėjau, kad kažkas dėl manęs jaustųsi taip, kaip aš jaučiausi dėl savojo“, – šį pirmadienio vakarą 20 val. „Nuo… iki…“ laidoje prisipažins aktorius, rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko.

 

Elijas

Elijaus Martynenko gyvenimo istorija išties neįtikėtina. Dabar jis – sparčiai kylantis aktorius, savo knygomis įkvepiantis rašytojas, laimingas tėvas ir vyras. Tačiau jo gyvenimas iki tol buvo labai nelengvas. Per 26-erius metus jis 13 kartų susidūrė su mirtimi – dėl cukrinio diabeto paniro į komą, bandė nusižudyti, metus praleido vienuolyne, kartą sugalvojęs pasigaminti fejerverkų, sudegino šeimos namus. Savo išgyvenimais jis dalinasi viešai, ypač su jaunais žmonėmis, tikėdamas, kad jo patirtis padės jiems įveikti savo nesėkmes.

 

„Man taip trūko kažkokio pagrindo, šilumos, meilės, tai atrodė kaip skylė, kurios niekas niekada nesugebės pripildyti“, – LNK laidoje pasakos E. Martynenko. Šio jauno žmogaus istorijos verta paklausyti visiems, kuriems atrodo, kad jų gyvenime per mažai džiaugsmo ar sėkmės. Eliją su broliu užaugino mama, tėvas šeimą paliko, vėliau už buvo nuteistas už žmogžudystę ir atlieka bausmę. Elijas sako, pats dėl to bijojęs tapti tėvu. Šeima niekada negyveno pasiturinčiai ir dabar Elijas pripažįsta, kad rašytojo ar aktoriaus uždirbamų pinigų sunkiai pakanka.

 

Nors dėl savo ligos jis nuolat balansuoja ant ribos, tačiau sako, kad jo gyvenimas stipriai pasikeitė, vasarą jis vedė savo mylimąją taip pat aktorę Aušrą Giedraitytę ir susilaukė sūnaus.

 

„Baisiausia buvo visai neseniai, kai mane ištiko koma. Aš atsibudau iš jos, šalia manęs buvo Aušra, ji buvo iškvietusi greitąją, buvo paramedikas. Baisiausia buvo atsibusti tikrovėje, kurioje mylimiausio žmogaus akyse matai, kad jam atrodo, jog jis yra tavęs netekęs. Po to karto sau pasakiau – daugiau nenoriu matyti taip kenčiančios žmonos daugiau niekad, nė vieno žmogaus akyse, todėl yra du keliai – arba aš tiesiog nebeturiu jokių brangių žmonių visą likusį gyvenimą. Arba aš stengiuosi padaryti viską, kad tai daugiau niekada neatsitiktų“, – „Nuo… iki…“ laidoje kalbės Elijas Martynenko.