Šeimyninė laimė – darbas su savimi, o ne trumpalaikis lytinis pasitenkinimas
2012-09-03 07:21„Moteris turi būti sveika ir laiminga“, – teigia Ajurvedos akademijos vadovė Lina Lukošienė. Ir tai neturi nieko bendro su aktyviu seksualiniu gyvenimu, tobulu kūnu ar puikia karjera. Lina atvirai kalba apie moteris, gyvenančias pasaulyje, praradusiame tikrąsias vertybes. Svarbiausia, anot jos, keistis pačioms, tuomet keisis ir mus supanti aplinka.
Lietuva žengia koja kojon su Vakarų pasauliu, lygiuojasi į jį ir siekia perimti jo vertybes. Tačiau dauguma šių vertybių iš tiesų kelia rimtų problemų. Pavyzdžiui, seksualinė revoliucija atnešė „laisvo sekso“ sampratą, asmens orumo nuvertėjimą. Kaip manote, ar tokia „laisvė“ neįkalina žmogaus dar labiau?
Tai tik patvirtina Vedų – pirmojo žmonijai žinomo rašytinio žinių šaltinio – teiginį, kad gyvename degradacijos amžiuje. Žmogus niekada nebus laisvas, kai nėra išaukštintų dvasinių vertybių, o vien tiktai materialių juslių tenkinimas. Šiuo atveju – lytiškumo naudojimas ne pagal paskirtį. Moterys net nesusimąsto, kad jos yra eksploatuojamos tarsi daiktai, ir jų sveikatai tai daro didžiulę žalą. Juk pagrindinis lytinių santykių tikslas – gyvybės kūrimas. Tik gyvūnai vadovaujasi instinktais. Mes, žmonės, tuo ir skiriamės nuo jų, kad gebame mąstyti, pasirinkti, visų pirma – įgyti žinių. Puikiai suprantame ir matome, kur veda amoralumas, vertybių neturėjimas. Sekti reikėtų ne Vakarų ar Rytų kultūromis, bet vadovautis amžinosiomis tiesomis.
Šiandienėje kultūroje įsigalėjęs stereotipas, kokia turi būti moteris, ko tikimasi iš jos kūno – pradedant išvaizda ir baigiant seksualiniu elgesiu. Kaip išsilaisvinti iš tokių stereotipinių gniaužtų? Ir ar tai įmanoma, tarkime, nepraktikuojant jokios religijos, jogos, o būnant eiline moterimi iš mažo miestelio?
Viskas įmanoma – tereikia tikrųjų žinių. Koks skirtumas, iš kokio miestelio tu esi? Mūsų tikrasis „aš“ yra amžina siela laikiname kūne, todėl ji nepriklauso nei nuo religijos, nei nuo kūno, nei nuo pavardės ar miestelio, kuriame šis kūnas gyvena. Pradėjus domėtis savimi, savo tikruoju „aš“, pradeda patikti amžinosios, o ne trumpalaikės ir dar blogąjį ateities likimą (karmą) kuriančios vertybės. Kokia moteris turi būti pagal Ajurvedą, išsamiai aprašyta P. Chauhano knygoje „Ajurveda grožiui“, pateikiant netgi konkrečius patarimus.
Kaip apskritai moters lytiškumą vertina Ajurvedos filosofija?
Anot Ajurvedos, moteris turi būti sveika ir laiminga, vadinasi, mylima, gerbiama ir neišnaudojama. Tai neturi nieko bendro su „laisvu seksu“ ir iš viso su lytiniais santykiais. Sveika ir laiminga ji gali būti tik gyvendama pagal savo prigimtį. Tai apima ir „tyrų“ vaikų gimdymą. Ar gali moteris, praktikuojanti „laisvą seksą“, pagimdyti dorą žmogų – spręskite patys…
Pasak Ajurvedos, vaikai turi būti planuojami, visų pirma atsižvelgiant į žvaigždžių išsidėstymą ir horoskopų patarimus. Jie turi būti laukiami dar negimę – mylimi tiek tėvų, tiek kitų vaikų, tiek visos giminės. Kodėl reikėtų gėdytis kalbėti apie vaiko planavimą? Juk tai – pats tyriausias ir gražiausias dalykas. Ne seksas, bet vaikai. Kūdikiai, gimę „netyčia“, iš „laisvo sekso“, yra „netyčiukai“. Iš jų reikalauti dorumo neturime teisės. Taip kuriama „netyčiukų“ visuomenė, kuri priveda prie tokios situacijos, kurioje dabar ir esame. Ji kur kas sudėtingesnė ir globalesnė, nei iš pirmo žvilgsnio atrodo.
Apskritai žmogus pradeda gyventi tik tada, kai savęs paklausia: „Kas aš esu? Koks mano gyvenimo tikslas? Kas bus po mano mirties?“ Iki to laiko jis – tokia pati gyva būtybė, kaip ir kiekvienas gyvūnas, kuris atlieka tik 4 funkcijas: valgo, miega, dauginasi ir ginasi. Trumpai tariant, gyvena vadovaudamasis gyvosios gyvybės instinktais.
Kiek svarbus seksas tarp vyro ir moters? Ar tai tikrai pagrindinis raktas į laimingą santuoką?
Ajurvedos teigimu, žmogaus gyvybė, gyvybingumas priklauso nuo turimo odžaso (daugiau negu imunitetas) kiekio, kuris tiesiogiai priklauso nuo turimo šukros (dauginimosi skysčiai) kiekio ir stiprumo. Kuo daugiau jo iššvaistome, tuo mažiau sveikatos, visų pirma protinės, vėliau ir fizinės, mums lieka. Emocinis pasitenkinimas sueities metu yra tik trumpalaikė apgaulė žmogaus ilgalaikės sveikatos ir sąžinės ramybės atžvilgiu.
Dauguma religijų propaguoja vyro ir moters skaistumą prieš žengiant prie altoriaus. Ar pagal Ajurvedą tai taip pat svarbu?
Ajurveda nėra religija, tai – medicina. Ji kalba ne tik apie fizinę, psichinę, bet ir apie dvasinę sveikatą. Svarbus aspektas čia yra dorybė. Galima apsimetinėti ir vaizduoti, kad esi laisvas prieš visą pasaulį, bet tik ne prieš savo sąžinę ir sielą. Savęs neapgausi: visada ateina laikas, kai suvoki didesnę ar mažesnę beprasmybę. Dažnai – anksčiau negu mirties valandą…
Lytiškumas – tai žmogaus energijos forma. Kaip jūs vertinate, kad po lytinio akto žmonės vieni iš kitų perima energiją lyg kokias gijas, siūlus, nešiojasi juos net 7 metus ir gali perduoti savo vaikams. Taip pirmasis partneris iš tiesų perduoda su kitu vyru susilaukusiai vaikų moteriai savo genus, ligas ir pan.
Viskas šioje Kūrinijoje yra energetinio pobūdžio, netgi mūsų kūnas – iš biologinės energijos. Ir kiekvienas veiksmas yra energetiniai mainai. Todėl ir lytiniai santykiai yra energijos perdavimas vienas kitam. Ligos pagal Ajurvedą yra arba įgyjamos, todėl gali būti išgydomos, arba karminės (genetinės).
Nemažai moterų skundžiasi, kad, pavyzdžiui, nėštumo laikotarpiu ar po gimdymo, ar tiesiog užklupus kokiai nors krizei vyrai „eina į kairę“. Kodėl kai kurie vyrai tokie silpni? Kas gi atsitiko, kad daugeliui seksualinis pasitenkinimas yra aukščiau visko? Gal moterų emancipacijos grėsmės akivaizdoje vyrai jaučiasi tarsi pažeminti ir nebežino, kas jie iš tiesų yra?
Tiesą sakant, mums trūksta tikrų, amžinų žinių apie save. Mus moko visko – naujų disciplinų, net žinių apie kitus pasaulius, – bet apie save, savo tikrąjį ir svarbiausiąjį „aš“ nemoko niekas. Todėl ir nežinome, kas yra siela ir prigimtis. Nesuvokiame, kad šeimos gali būti laimingos, gyvendamos pagal savo prigimtį: moterys – pagal moteriškąją, vyrai – pagal vyriškąją. Mokome kitus, nes nežinome, kaip elgtis su savimi, su savo protu. Esame bandymų triušiai: gyvename orientuodamiesi į trumpalaikius tikslus, kurie po kurio laiko nepasiteisina, tuomet griebiamės naujų. Nepripažįstame autoritetų, galinčių suteikti žinių apie amžinąsias tiesas, nekintančius gyvenimo dėsnius. Save, savo ribotą protą, intelektą ir jusles laikome aukščiausiu autoritetu ir taip atsiduriame aklavietėje. Nežinodami, kas yra tikra ir amžina, o kas laikina ir žalinga, einame lengviausiu keliu, kuris, deja, veda žemyn, o ne aukštyn…
Kokia gi ta laimingos šeimos, darnios poros paslaptis, kurios taip ieško visos moterys?
Paslaptis paprasta – užimti moteriškąją poziciją, t. y. atsisakyti to, kas malonu, vardan to, kas palanku. Tai apima tokius dalykus kaip vyro nuomonės toleravimas, nuolatinis darbas su savimi. Išlieti nuoskaudas ir susikaupusias emocijas reikia ne vyrui, o kitai moteriai, dienoraščiui arba niekada neišsiunčiamam laiškui. Šeimoje moteris turi suteikti sau galimybę pasijusti silpna, saugia, sakyti vyrui, kad jis labai reikalingas. Galbūt tai gali pasirodyti labai paprasta? Pabandykite ir pamatysite, kad tai padaryti iš tiesų sunku, bet veiksminga.
Tarkime, eilinis žmogus perskaitys šį straipsnį ir pasakys: „Taip, aš noriu pradėti gyventi kitaip“. Tačiau kur įgyti tų tikrųjų žinių? Kaip apsispręsti? Ir ką daryti, jei pats keitiesi, o tavo partneris atsisako tai daryti?
Ajurvedos akademijoje dėstomi sveikos gyvensenos pagrindai, taip pat ir psichologija. Jeigu moteris keičiasi, o vyras nenori to daryti, jos pareiga – palaikyti partnerį: rūpintis juo, būti malonia ir padėti jam išlikti doru žmogumi. Jeigu vyras moterį išnaudoja, jis turi aiškiai suvokti, kad ateityje visa tai atsisuks prieš jį patį…
Visų pirma keistis reikia pradėti nuo savęs. Tuomet aplinkiniai, pastebėję tavo pokyčius, patys susidomės tuo, ką darai ir ką žinai. Svarbiausia moteriai – būti nuoširdžiai su savimi, o laimės formulė viena – daryti laimingu kitą žmogų.
Ir pabaigai norėčiau kiekvienam Lietuvos vyrui ir moteriai pasiūlyti perskaityti rašytojo Vydūno knygą „Sveikata. Jaunumas. Grožė“. Ją galima gauti visose bibliotekose. Galbūt ši knyga paskatins jus žengti pirmąjį žingsnį naujo gyvenimo link.