Žaidimai į kasdienį gyvenimą įneša džiaugsmo, o stalo žaidimai yra ypač naudingi žmogaus sveikatai ir gali pagerinti gyvenimo kokybę. Tačiau, norint pasiekti gerų rezultatų, stalo žaidimus reikia prisiminti ne retsykiais, nuobodulio akimirką, bet reguliariai.

 

stalo zaidimai

8 priežastys reguliariai žaisti stalo žaidimus:

 

  • Padeda pagerinti smegenų funkciją. Stalo žaidimai – tai puiki proto mankšta. Žaidžiant stimuliuojamos tos smegenų sritys, kurios yra atsakingos už sudėtingą mąstymą ir atmintį tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai padeda lavinti pažintinius gebėjimus, tokius kaip problemų sprendimas ir sprendimų priėmimas. Be to, stalo žaidimai gali užkiršti kelią Alzheimeriui. Stalo žaidimai garsėja dar ir tuo, kad yra naudingi vaikų protiniam vystymuisi bei padeda paaugliams būti išmintingesniems.

 

  • Sukelia juoką ir taip mažina stresą. Juokas yra tarsi šalutinis stalo žaidimų poveikis ir jis yra būtinas ugdyti kūrybingumui ir tam, kad naujų dalykų mokymasis būtų malonus ir smagus procesas. Juokiantis ir smagiai leidžiant laiką mažėja stresas.

 

  • Žaisdami stalo žaidimus jaučiamės laimingesni. Stalo žaidimų žaidimas skatina endorfinų (geros nuotaikos hormonų) išsiskyrimą. Jie pasireiškia kaip teigiamos emocijos ir gali pagerinti sąmonės ir pasąmonės funkcijas, todėl žmogus ilgainiui jaučiasi linksmesnis, empatiškesnis ir labiau patenkintas savo gyvenimu.

 

  • Suartina žmones ir stiprina santykius. Stalo žaidimams žaisti reikia bent dviejų žmonių. Tačiau smagiausia tada, kai žaisti susirenka daugiau nei du asmenys. Stalo žaidimai suartina nepažįstamuosius, senus draugus, bendradarbius. Tai visada puikus būdas maloniai praleisti vakarą puikioje kompanijoje ir sustiprinti ryšius su kitomis žmogiškomis būtybėmis.

 

  • Primena, ką reiškia gyventi realiame pasaulyje. Šiais laikais ypač aktualu yra tai, kad tradiciniai stalo žaidimai ištraukia žmones iš virtualaus pasaulio. Žaidžiant stalo žaidimus nustojama spoksoti į išmaniuosius telefonus, planšetes, kompiuterio ekranus. Šiandien, kaip niekad anksčiau, to labai reikia!

 

  • Mažina kraujo spaudimą. Be to, kad mažina stresą, skatina juoktis ir išsiskirti laimės hormonams, stalo žaidimai gali padėti sumažinti kraujo spaudimą. Tikima, kad endorfinų išsiskyrimas skatina raumenis atsipalaiduoti ir kraujas pradeda laisviau cirkuliuoti, o tai ir sumažina kraujo spaudimą. Aukštas kraujo spaudimas yra siejamas su didesne arterijų pažeidimų rizika, širdies ligomis ir net insultu.

 

  • Moko nusistatyti tikslus ir kantrybės. Norint laimėti, reikia turėti strategiją ir kantrybės. Laimingoje aplinkoje to išmokstama be streso ir su daug nuotykių. Tai naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiems.

 

  • Skatina būti kūrybingiems ir labiau pasitikėti savimi. Stalo žaidimai – tai tobula galimybė sutvirtinti ryšius ir atsiverti, pasireikšti žmogaus kūrybingajai pusei nedestrukciniu ir neagresyviu būdu. Tai gali būti ypač naudinga ramiems žmonėms, linkusiems savyje užgniaužti mintis ir emocijas. Stalo žaidimai idealiai tinka droviems vaikams ir suaugusiems. Žaisdami jie tampa kūrybingesni, išmoksta išreikšti savo individualumą ir, sustiprėjus savigarbos jausmui, galiausiai ima labiau pasitikėti savimi.