Gyvenimas remiasi pusiausvyros dėsniais. Kiekvienas atomas yra pagrindinė statybinė medžiaga, kuri sudaro viską, kas yra aplinkui. Šios dalelės nuolatos balansuoja tarp teigiamo (protonų) ir neigiamo (elektronų) krūvio. Jeigu jie negali patys išlaikyti pusiausvyros, jie susijungia grupėmis su kitais atomais ir sudaro molekules. Taigi pusiausvyros ieškojimas yra svarbiausias gamtos dėsnis, kurį neretai pamiršta protingos Žemės būtybės – žmonės.

 

"in ir jan"

In – tai moteriškasis pradas, kuriam priskiriamos savybės: moteriškumas, negatyvumas, pasyvumas, dvasiškumas, kryptis žemyn, švelnumas, šaltumas, tamsumas, vidiniai organai, nugara, apačia.

 

Jan – tai vyriškasis pradas, kuriam priskiriamos savybės: vyriškumas, pozityvumas, aktyvumas, materialusis pasaulis, kryptis aukštyn, kietumas, karštumas, šviesumas, išoriniai organai, priekis, viršus.

 

Stresas ir ligos įspėja apie pusiausvyros sutrikimus. Visą gyvenimą valdo dvi dinamiškos jėgos tradicinėje kinų medicinoje žinomos kaip in ir jan. In yra neigiama, jan yra teigiama.In – moteriška, jan – vyriška. In yra pasyvus, jan – aktyvus. Jie yra priešingos, vienas kitą papildančios jėgos, niekada nebūna lygios, bet kartu sukuria harmonijos ciklą. Vienas visada kyla, kai kitas leidžiasi. Nors yra visiškai priešingi, jie negali egzistuoti savarankiški. Kai sutrinka in ir jan harmonija, gyvenimas pradeda riedėti nepalankia vaga, prasideda įvairūs sunkumai, užklumpa ligos ir kitos nelaimės. In ir jan yra neatsiejami nuo laimingo gyvenimo.

 

In ir Jan pusiausvyrą puikiai iliustruoja slaugytojų darbas. Slaugytojai – tai žmonės, kurie maitina, puoselėja, moko ir gydo kitus. Mokytojai, konsultantai, socialiniai darbuotojai, masažistai, tėvai visi gali būti vadinami slaugytojais. Gyvendami harmoningai jie balansuoja tarp duoti (jan) ir gauti (in), kad neišeikvotų savo gyvybinių jėgų. Jie žino, kada jiems patiems reikia rūpinimosi, o kada jie gali rūpintis kitais. Kita vertus, neretai jie pamiršta apie savo poreikius ir prisimena tik tada, kai visiškai netenka jėgų, sustreikuoja sveikata, kai kūnas tarsi pradeda šaukti: „O kaipgi aš?“. Pusiausvyros sutrikimai pradeda neigiamai veikti sveikatą, miego kokybę, emocijas, gebėjimą išlaikyti dėmesį ir santykius.

 

Nuostabu ir netikėta, kad atkurti in ir jan pusiausvyrą nėra labai sudėtinga. Pusiausvyrą galima atgauti pasiimant tai, ko buvo gauta su pertekliumi. Skirtingiems žmonėms gali tikti skirtingi metodai. Vieniems visada veiksmingas vienas, kitiems reikia naudoti keletą. Toliau pateikti patarimai padės rasti priimtiniausią būdą, kaip atkurti in ir jan (moteriškojo ir vyriškojo) pradų pusiausvyrą kūne ir sieloje.

 

8 patarimai, kaip atkurti in ir jan pusiausvyrą:

 
  • Pabūti gamtoje. Pasivaikščioti gamtoje ir sugerti į save či energiją su kiekvienu įkvėpimu.
 
  • Rūpintis sveika mityba. Skirti laiko sveikų produktų valgymui, o ne tiesiog užpildyti skrandį tuščiomis kalorijomis iš greito maisto. Įdomu tai, kad in maistas yra vėsinantis ir drėkinantis. Jan – šildantis ir sausinantis. Todėl, pavyzdžiui, pietūs, kuriuos sudaro jautienos kepsnys (jan) ir špinatų salotos (in) yra idealus pasirinkimas, norint atkurti in ir jan harmoniją. Jan maistas suaktyvina medžiagų apykaitą, augina raumenis (kava, arbata su kofeinu, mėsos baltymai, lęšiai, jūros gėrybės, aštrus maistas, česnakas, imbieras). In energiją papildo ir drėkina vanduo, arbatos be kofeino, dauguma vaisių ir daržovių, šaltos sriubos, vėsinantys prieskoniai (kalendros, pipirmėtės).
 
  • Nepamiršti, koks vandens reikšmės organizmui. Daug tyro, švaraus vandens padeda išplauti toksines medžiagas iš organizmo ir apsaugo nuo dehidratacijos. Dauguma žmonių nepakankamai įvertina vandens reikšmę gyviems organizmams.
 
  • Medituoti. Kiekvieną dieną reikėtų rasti šiek tiek laisvo laiko pabūti ramioje, tylioje aplinkoje, kurioje būtų galima įsiklausyti į save. Tuo metu pasistengti suprasti, ko jums labiausiai trūksta ir ką būtų galima padaryti, kad to trūkumo nebebūtų. Po meditacijos eiti ir tai įgyvendinti.
 
  • Duoti kūnui darbo. Padirbus sunkų fizinį darbą, galime be kaltės jausmo atsipalaiduoti ir pailsėti nuo fizinės įtampos.
 
  • Atlikti rytietiškus (Ciguno) sveikatingumo pratimus. Cigunas skirtas atkurti in ir jan harmoniją.
 
  • Išbandyti Tai Či sveikatingumo mankštą. Tai Či judesiai padeda atkurti ir neprarasti kūno, proto ir dvasios pusiausvyros. Tuomet būna lengviau atpažinti harmonijos sutrikimus ir iš karto imtis veiksmų, kol jie nepradėjo kenkti organizmui.
 
  • Tikėti brangiųjų ir pusbrangių akmenų galia. Teigiama, kad in ir jan pusiausvyrą padeda atkurti kalnų krištolas, aventurinas, mokaitas (australiškas jaspis), tigro akis, agatas, chrizoprazas, hematitas ir kt.