Nors šiuolaikinė medicina nuėjo ilgą kelią, kartais mums visiems reikia akimirksniu atsikratyti streso ir skausmo. Kasdienių problemų sprendimas dažnai yra tiesiai priešais mus. Štai keletas dalykų, kuriuos galime padaryti per mažiau nei penkias minutes, kad išgydytume beveik bet kokį skausmą ir sumažintume stresą. Toliau straipsnyje minimi patarimai yra labai paprasti, net elementarūs, bet ir karto veiksmingi!

 

skausmas ir stresas

1) Ant pažeistos vietos uždėti ledo. Ledo naudojimas yra viena seniausių ir veiksmingiausių gudrybių, padedančių gydyti bet kokios kūno dalies skausmą. Jis gali būti naudingas gydant ūmias traumas, taip pat bet kokį uždegimą ir patinimą. Ledą galite dėti ant pažeistos vietos kaip šaltą kompresą arba pasidaryti ledo vonią, rašo brightside.me.

 

2) Pamasažuoti tašką tarp antakių, kad sumažėtų stresas. Akupresūros taškai yra gerai žinomas būdas laikinai numalšinti bet kokį skausmą ir stresą, o vienas iš jų yra tarp antakių, vadinamas trečiąja akimi. Spaudimas ir masažas šioje srityje yra puikus būdas pašalinti iš organizmo stresą ir nerimą.

 

3) Masažuoti ausis. Dar vienas akupresūros taškas, kurį galima stimuliuoti siekiant sumažinti stresą ir nerimą, yra ausyje. Masažuojant ausį ir švelniai spaudžiant šį tašką, kuris vadinamas Dangaus vartų tašku, galima padėti sau įveikti įtampą.

 

4) Valgyti avižinę košę. Avižiniai dribsniai yra labai sveikas maistas, kurį verta įtraukti į dienos valgiaraštį. Dauguma tikriausiai nustebs, kad viena viena mažiausiai žinomų avižinių dribsnių savybių yra tai, kad jie pasižymi atpalaiduojamu poveikiu. Avižiniuose dribsniuose daug kalio ir magnio, kurie mažina kraujospūdį, be to, reguliariai valgomi avižiniai dribsniai didina serotonino kiekį. Tai ne tik padeda atsipalaiduoti, bet ir daro mus laimingesnius.

 

5) Naudoti imbierų sultis ausų skausmui mažinti. Kenčiate nuo varginančio ausų skausmo ir reikia greito sprendimo? Imbierų sultys arba pašildytas imbierų aliejus gali numalšinti skausmą. Tačiau sultimis tepti galima tik išorinę ausies dalį. Lašinti į ausies vidų griežtai nerekomenduojama! Imbieras turi priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti sumažinti ausies skausmą.

 

6) Gerti apelsinų sultis. Vitaminas C turi daugybę privalumų žmogaus organizmui, vienas iš jų – streso mažinimas. Didelis streso lygis siejamas su vitamino C trūkumu, todėl padidinus kasdienį jo suvartojimą galima padėti sau. Vienas paprasčiausių būdų tai padaryti – gerti apelsinų sultis, kurios taip pat gali sumažinti nerimo lygį.

 

7) Kramtyti gumą. Gumos kramtymas gali būti naudingas psichinei ir emocinei sveikatai, nes padeda mažinti stresą ir nerimą. Remiantis vieno tyrimo duomenimis, pastebėta, kad kramtant gumą sumažėja stresas ir padidėja budrumas.

 
8) Užsiberti druskos ant liežuvio. Jei norite greitai ir lengvai sumažinti stresą, užsiberkite druskos ant liežuvio. Ši keistoka gudrybė gali atitraukti dėmesį nuo nerimo ar streso šaltinio ir sužadins kitus pojūčius. Druska ant liežuvio taip pat paskatins troškulį, todėl privers išgerti daugiau vandens, kuris yra puiki skausmo ir streso mažinimo priemonė.