Bėrimų gali atsirasti visiems. Kartais jie kyla dėl alergijos, kartais dėl odos sausumo ir niežulio, dėl tiesioginio kontakto su nuodingas augalais ir pan.. Kartais bėrimų kilmė nėra tiksliai nežinoma. Tačiau visų rūšių bėrimus pirmiausia galima pabandyti panaikinti natūraliomis priemonėmis.

 

berimai

8 natūralūs (ir ne tik) būdai gydyti odos bėrimus:

 
  • Pradėti nuo šaltų kompresų. Alerginė odos reakcija dažniausiai pasireiškia kaip raudoni, niežtintys bėrimai. Kartais oda gali kaisti. Visi šie simptomai gali pasireikšti, kontakto metu su tam tikromis medžiagomis, į kurias odas reaguoja kaip į potencialią grėsmę. Alergines reakcijas išprovokuoja kai kurie augalai, tarkime, nuodingasis raugmedis, muilai, drėkinamosios kosmetikos priemonės, net drabužių audiniai. Geriausios priemonės mažinti alergines reakcijas – natūralios, naminės. Galima naudoti vėsius kompresus, kurie sumažins odos skausmą ir niežulį.
 
  • Pagulėti avižų vonioje. Maudymasis vonioje su koloidinėmis avižomis. Avižiniai dribsniai padeda natūraliai drėkinti odą ir juose yra uždegimą mažinančių medžiagų. Avižų vonios rekomenduojamos, sergant egzema ir žvyneline. Į maloniai šilto vandens vonią suberti 25 – 50 g koloidinių avižų ir pagulėti pusvalandį. Labai svarbu, kad vanduo nebūtų per karštas, nes tada niežulys gali dar labiau sustiprėti.
 
  • Išbandyti sodos vonias. Maistinė soda yra puiki naminė priemonė nuo odos niežulio. Į maloniai šilto, bet ne per karšto vandens vonią, supilti 100 g sodos ir pagulėti joje 30 minučių, norint geriausio poveikio.
 
  • Naudoti kosmetikos priemones, kuriose yra aktyvios medžiagos (kalamino). Kalamino turintis losjonas arba kremas odai turėtų būti namų vaistinėlėje. Jis mažina niežulį, ramina ir vėsina odą, garuodamas per odą. Tai puiki gydomoji priemonė alerginiams bėrimams.
 
  • Nepamiršti prieš miegą įjungti oro drėkintuvą. Jeigu oda yra labai sausa, bėrimai ilgai nepraeina, gali padėti oro drėkintuvo naudojimas. Tai tam tikros mašinos, kurios drėkina orą. Ilgainiui naudojant oro drėkintuvą miego metu, oda pradeda atrodyti jaunesnė.
 
  • Nepamiršti drėkinti odą. Bėrimus, atsiradusios dėl odos sausmės, geriausiai padeda panaikinti nuolatinis odos drėkinimas. Galima rinktis bet kurį nereceptinį kūno drėkinamąjį kremą ar losjoną. Geriausia, kad būtų be dažų ir kvapų. Patepus sausą, išbertą odą drėkinamąja priemone, rekomenduojama ją uždengti. Pavyzdžiui, patepus kremu pėdas, apsimaukite kojines.
 
  • Niežulį malšinti hidrokortizono tepalais. Hidrokortizono tepalai tikrai veikia, kai niežulys niekaip nepraeina. Dažnai kasantis kyla dar didesnis noras kasytis, o tai gresia infekcijomis ir surandėjimu, todėl labai svarbu niežulį malšinti. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurie hidrokortizono preparatai gali sukelti mieguistumą.
 
  • Naudoti obuolių sidro actą. Obuolių sidro actas gydo alergines reakcijas, sausą, niežtinčią odą. Jei bėrimą sukėlė kontaktas su augalais, išbertą odos vietą galima patepti obuolių sidro actu – jis ištrauks toksinus iš odos. Obuolių sidro actas pasižymi antiseptinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, padeda kovoti su daugeliu odos infekcijų. Be to, kad naikina bėrimus, obuolių sidro actas ir padeda sumažinti odos sausumą.