Gali būti sudėtinga sportą įtraukti į savo įtemptą tvarkaraštį. Dirbantys tėvai, verslininkai, studentai ar tiesiog mamos su mažais vaikais dažnai nesupranta, kaip tai padaryti. Jei ir jūs nežinote, kaip skirti laiko visaverčiam sportui, galite pasinaudoti keliais patarimais, kurie padės daugiau judėti visą dieną.

 

judejimas_800x533

1) Iškeisti kėdę į gimnastikos kamuolį. Kad ir kokia gera būtų jūsų biuro kėdė, ant jos jūs tiesiog sėdite. Tačiau sėdint ant gimnastikos kamuolio galima atlikti kai kuriuos mankštos pratimus net neatsitraukiant nuo pagrindinio darbo. Išbandykite įvairius pratimus, sėdėdami ant šio didelio ir minkšto kamuolio!

 

2) Lipti laiptais. Taip, tai nuobodu ir šį patarimą girdėjote šimtus kartų. Tačiau tai vienas geriausių būdų judėti daugiau. Lipimas laiptais, o ne liftu, padidina širdies susitraukimų dažnį, padeda išlaikyti gerą pusiausvyrą ir sustiprina kojų raumenis. Jei turite nuotaikos ir laiko, galite net kelis kartus pakelti kulną nuo laiptelio krašto, kad sustiprintumėte blauzdas arba lipti per du laiptus vienu metu.

 

3) Pakeisti savo automobilį kitomis transporto rūšimis. Pastaruoju metu itin pabrango benzinas, todėl daug žmonių į darbą pradėjo važinėti dviračiais ir paspirtukais. Tai puikus būdas daugiau judėti, taupyti pinigus ir rūpintis aplinka.

 

4) Į dienos mankštą įtraukti vaikščiojimo pratimą. Jei dirbate nuotoliniu būdu, suplanuokite pasivaikščiojimą vieno skambučio per dieną metu. Jei jums nereikia nuolat žiūrėti į kompiuterio ekraną, kažką rašyti ir skaičiuoti, tiesiog prijunkite ausines prie išmaniojo įrenginio, įsidėkite telefoną į kišenę ir spręskite pasaulio problemas kelyje. Tai puikus būdas paįvairinti kasdienybę. O jei dirbate biure ir suplanavote susitikimus įmonėje, skirkite juos pasivaikščiojimui. Bendra mankšta sustiprina komandos ryšius, o jūs netgi galite sugalvoti geresnių idėjų.

 

5) Nepamiršti aktyvių žaidimų su šeima. Kitą kartą, kai leisite laisvalaikį su šeima, stalo žaidimus ir kortas padėkite į šalį ir pakeiskite juos į aktyvius žaidimus. Slėpynės, tvisteris, nuotykių žaidimai su prizais, estafetės, gaudynės, šokinėjimo per virvutę varžybos… Žaidimai, kuriuos žaidėte vaikystėje, bus įdomūs ir dabar.

 

6) Daugiau sekso. Seksas nėra tas pats, kas bėgimas, bet pabandę galite gerai išlieti prakaitą ir tai iš dalies net gali prilygti širdies raumenį stiprinančiai treniruotei. Linksminkitės, išbandykite naujas pozas ir judesius, apskritai daugiau judėkite!

 

7) Vedžioti šunį. Mūsų šalyje yra labai daug beglobių keturkojų. Visada galima apsvarstyti galimybę pasiimti iš gyvūnų prieglaudos mielą šuniuką arba bent jau pakviesti kaimynus pasivaikščioti su savo augintiniais. Taip galėsite daugiau laiko praleisti lauke, aktyviai judėti, mokyti vaikus rūpintis kitais ir daryti gerą darbą.

 
8) Mankštintis žiūrint televizorių ar vaizdo įrašus. Žiūrėdami serialą ar vaizdo įrašus jutube galima vaikščioti ant bėgimo takelio, minti dviračio pedalus, pasitempti ant grindų ir užsiimti pilatesu. Jei žiūrite 30 minučių laidą ir visą laiką judate, tai yra 30 minučių mankštos, kurios anksčiau niekada nedarėte!