Empatas – tai žmogus, kuris jaučia aplinkinius ir dažnai priima jų emocijas kaip savo. Todėl žmonės dažnai kreipiasi į juos patarimo ir užuojautos. Tačiau ne visi, kurie atkreipia dėmesį į kitų problemas, yra empatai. Yra keletas požymių, kurie gali atskleisti, ar esate empatas, ar ne, o kai kurie iš jų gali jus išties nustebinti.

 

empatas

1) Esate per daug jautrus garsui ir triukšmui. Jautrumas pasireiškia ne tik emocijomis ir jausmams, bet ir garsiems garsams, stipriems kvapams ir pojūčiams. Gali būti, kad jus erzina šalia jūsų esantys žmonės, kurie garsiai klausosi muzikos arba kalba telefonu. Be to, jums gali labai nepatikti stiprūs kvapai, o sužadinti gali garsai, keliantys netikėtas emocijas. Apibendrinant galima sakyti, kad esate jautrus daugeliui kasdienio gyvenimo dalykų ir mieliau prislopinate toną, kai kalbama apie didelį triukšmą ir garsus, rašo brightside.me.

 

2) Jūsų intuicija yra labai stipri. Jūsų nuojauta labai stipri ir ja pasitikite kiekvieną kartą, kai priimate sprendimą. Kai kuriems žmonėms galite pasirodyti impulsyvus, bet iš tikrųjų tiesiog žinote, kad jūsų sprendimas teisingas. Nuo sprendimo, kokį butą išsinuomoti, iki to, kuria gatve būtų saugiau vaikščioti, jūsų intuicija tiesiog įspėja, ką daryti. Būtent ji padeda atpažinti, kada žmonės su jumis elgiasi nesąžiningai.

 

3) Nepatinka būti perpildytose vietose ir mėgstate pabūti vieni. Buvimas minioje gali būti labai varginantis dėl didelio triukšmo, žmonių energetikos ir bendros erdvės energijos. Todėl, jei kažkas ne taip, gali atrodyti, kad jums reikia pasitraukti ir susirasti ramesnę vietą. Taip yra todėl, kad jūsų itin jautrios smegenys ir širdis fiksuoja viską, kas neigiama arba dirgina. Greičiausiai esate introvertas, kuris vertina asmeninį laiką ir erdvę, ir į ją investuoja. Tačiau turėtumėte saugotis, kad per daug neizoliuotumėte savęs  nuo išorinio pasaulio.

 

4) Melą galite pastebėti už kelių kilometrų. Intuicijos dėka galite pajusti, ar kas nors su jumis elgiasi nesąžiningai, ar apgaudinėja. Galbūt negalite žinoti, kas iš tikrųjų slepiasi už melo, bet suprantate, kada žmonės kažką nuo jūsų slepia. Aišku būna atvejų, kai žmonės sėkmingai jus apgaudinėja, ir tai visiškai normalu, nes kai kurie asmenys moka labai gerai meluoti.

 

5) Jums sunku nustatyti ribas. Norite kuo daugiau duoti kitiems ir būti šalia, net kai esate visiškai išsekęs. Jaučiate, kad ribų nustatymas reiškia, kad juos ignoruojate ir nesirūpinate tiek, kiek turėtumėte. Tai gali baigtis tuo, kad jaučiatės emociškai išsekęs ir reikalingas ne tik kitiems, bet ir sau. Taigi, svarbu nusistatyti ribas, kad apsisaugotumėte nuo kenksmingų ir neigiamų emocijų, kurios jus giliai paveiks.

 

6) Žmonės kreipiasi į jus patarimo. Tikriausiai esate puikus klausytojas, kuris nepertraukia kito žmogaus ir atidžiai įsiklauso į jo problemas. Dėl to žmonės skuba pas jus, kai nori pasidalyti kažkuo svarbiu, nelaukdami jokio vertinimo. Tačiau turėtumėte būtinai nubrėžti ribą, nes kitų žmonių problemos jus gali emociškai įskaudinti. Būkite labai atsargūs su žmonėmis, kurie bando jumis manipuliuoti vien dėl to, kad žino, kaip jums tai rūpi.

 
7) Jaučiate kambario atmosferą. Jums svarbu ramybė ir taika, todėl to ieškoti įžengę į kambarį. Mėgstate šiltą atmosferą su augalais ir ryškiomis spalvomis, kuri yra labai rami ir tyli. Šias savybes jaučiate, vos įžengę į erdvę ir, jei apima neigiamas jausmas, to pakanka, kad norėtumėte išeiti. Bėgate nuo visko, kad atrodo ir jaučiasi chaotiškai.