Kartais baigti santykius gali būti labai sudėtinga. Daug sunkiau nei išspręsti bet kokią kitą situaciją. Giliai širdyje žinote, kad laikas padėti tašką, tačiau galutinai apsispręsti ir imtis veiksmų, regis, kažkas trukdo. Kodėl taip nutinka ir ką tuomet daryti?

 

"santykiai be ateities"

7 priežastys, kodėl sunku nutraukti santykius, neturinčius ateities:

 
  • Meilė yra subjektyvi. Meilėje nėra nei teisingų, nei neteisingų atsakymų. Tai, kas sudaro meilę, yra labai abstraktu: mintys, jausmai, išsakyti žodžiai. Tad kaip žinoti, kada metas viską baigti? Kada meilė ir stiprūs jausmai gali pradėti kenkti ir žlugdyti morališkai? Niekada nereikia pamiršti, kad reikia stipriai mylėti ne tik kitą, bet ir save patį. Jei santykiai tampa nepakenčiami, juos reikėtų kuo greičiau nutraukti, kol netapo per vėlu.
 
  • Neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be šio žmogaus. Ilgai kartu esančios poros beveik visada yra kartu, todėl tampa sunku įsivaizduoti gyvenimą be vienas kito. Atrodo nepakeliama mintis prabusti kiekvieną rytą ir nebematyti brangaus, artimo žmogaus veido. Regis, tokia mintis neaplanko net baisiausiuose košmaruose. Koks būtų gyvenimas vienatvėje? Tačiau reikia tęsti savo gyvenimo baimę, o tam būtina atsikratyti savo vienatvės baimės…
 
  • Nuolatos abejojama dėl galutinio sprendimo. Jūs smarkiai susiginčijote ir jis išėjo iš namų. Dingo lyg į vandenį. Pradedate manyti, kad tai jau santykių pabaiga. Tačiau staiga jis vėl, lyg niekur nieko, atsiranda prie jūsų buto durų su gėlėmis ir tortu. Jis kalba apie tai, kaip labai jus myli, tūkstantį kartų pažada, kad nuo šiol viskas bus kitaip. Tokia situacija neretai kartojasi ne vieną kartą. Moteris ima prie to priprasti. Ji ir pati pradeda tikėti, kad jis pasikeis ir viskas ateityje bus gerai. Nesvarbu, ką sakote savo protui, norėdamos jį nuraminti, tačiau mintį, kad viskas ateityje bus gerai, reikia pagrįsti svariais argumentais. Kodėl kitą kartą turėtų būti kitaip?
 
  • Baimė apgailestauti. Priimti sprendimą nutraukti santykius reikia tik būnant tikriems, kad elgiatės teisingai ir nesigailėsite dėl savo veiksmų. Blogiausias dalykas, kurį galima padaryti – tai sėdėti ir galvoti: „O kas jei?..“. Tai beprasmiška, nes neįmanoma sužinoti, kaip būtų buvę, jei pasirinkimas būtų buvęs kitoks. Užuot be reikalo apgailestavus, reikėtų pasistengti paskutinį kartą pabandyti išsaugoti santykius. Jei nepavyks ir šį kartą, abejonių greičiausiai nebeliks.
 
  • Jausmas, kad padarėte per daug dėl šių santykių. Jūs daug kovojote ir daug padarėte dėl šių santykių. Ilgai bandėte išspręsti visas kilusias problemas, bet kiekvieną kartą nesėkmingai. Galiausiai suprasdavote, kad nieko iš to neišeis. Labai sudėtinga tęsti santykius, kai vienas stengiasi dėl jų abiejų, o kitas ir toliau gyvena kaip gyvenęs. Tai dar vienas ženklas, kad atėjo laikas išeiti.
 
  • Tikrumo noras. Žmogaus emocijos ir mintys gali bandyti sulaikyti nuo lemtingų žingsnių pasenusiais metodais. Protas gali pradėti viską tapyti tik balta ir juoda spalvomis. Jeigu skiriasi poras ateities vizija, dingsta pagarba vienas kitam, kyla bendravimo ir kitų svarbių problemų, tai dažniausiai vienintelė išeitis būna skirtis ir pasukti skirtingais keliais.
 
  • Nėra kelio atgal. Nėra kito pasirinkimo. Kartą nuspręsti nutraukti netenkinančius, blogus santykius, kurie sužeidė širdį, jausmus, pavogė gyvenimo džiaugsmą, vėl grįžti atgal yra didžiausia klaida. Kartą išėjus, kelio atgal nebėra. Taip, tą suprasti gali būti labai skaudu ir sunku. Tačiau tuomet, kai pavyks atsigauti po skyrybų ir pradėti naują gyvenimą, pamatysite, kad jūsų sprendimas buvo teisingas ir būtent tai, ko jums reikėjo.
 

Dažnai žmonės nebežino, kaip turėtų elgtis santykiuose. Jie jaučiasi pasimetę ir sutrikę. Visada reikia stengtis ieškoti kompromiso, priprasti prie vienas kito, pradėti galvoti apie save kaip apie porą, o ne apie du atskirus asmenis. Jei dėl kokių nors aplinkybių santykiai priversti žlugti, iš naujo reikia atrasti save kaip individualų asmenį ir iš naujo susikurti savo gyvenimą. Galbūt čia ir yra didžiausia laimė, kad viskas gyvenime priklauso nuo mūsų pačių.

 

Kiekvienas žmogus turėtų suprasti, kas jis yra, ko jis nori ir kaip turėtų gyventi. Visada reikia atsiminti, kad kiekvienas žmogus yra iš prigimties stiprus ir gali įveikti visus gyvenimo siųstus išbandymus. Tiesa, kad išeiti ir palikti nėra lengva, tačiau tą padaryti gali būti verta dėl jūsų pačių gerovės.