Dauguma žmonių alyvuogių aliejų naudoja kepimui arba kaip padažą salotoms, bet iš tikrųjų jį naudinga naudoti ne tik šiems dviems tikslams, bet  ir gerti nedideliais kiekiais. Galbūt vartoti alyvuogių aliejų, kai skrandis rytą dar tuščias, neatrodo kaip apetitą keliantis patarimas, bet toks kasrytinis ritualas yra toks naudingas gerai savijautai, kad net verta pabandyti jį praktikuoti!

 

aliejus

7 priežastys kas rytą išgerti po šaukštą alyvuogių aliejaus:

 
  • Gražina odą. Alyvuogių aliejus yra dažnas ingredientas kosmetikos priemonėse. Jis gali būti naudingas odai ne tik vartojant į vidų, bet ir išoriškai. Alyvuogių aliejus mažina paraudimą, patinimą, neleidžia susidaryti raukšlėms. Alyvuogių aliejus pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis ir veikia kaip natūralus dezinfekantas.
 
  • Gali padėti numesti svorio. Daug tyrimų rodo, kad Viduržemio jūros regiono dieta, kurioje daug alyvuogių aliejaus, yra naudinga žmogaus organizmui. 3 metus trukusiame tyrime dalyvavę daugiau nei 180 žmonių įrodė, kad alyvuogių aliejaus vartojimas gali padėti numesti svorio.
 
  • Sveika smegenims. Reguliarus alyvuogių aliejaus vartojimas padeda pašalinti apnašų sankaupas smegenų ląstelėse. Šios apnašos sukelia Alzheimerį – dažniausią psichinę ligą pasaulyje. Žmonės, kurie reguliariai vartoja alyvuogių aliejų, turi geresnę atmintį nei tie, kurių mityboje yra per mažai riebalų.
 
  • Gerina kaulų sveikatą. Mikroelementai alyvuogių aliejuje gali padėti žmonėms, kenčiantiems nuo reumatoidinio artrito. Dar geriau, jei vartojamas ne tik alyvuogių aliejus, bet ir žuvų taukai bei omega 3 riebiosios rūgštys. Ypač tyrame alyvuogių aliejuje esantys junginiai pagerina rankų stiprumą, sumažina sąnarių skausmą ir sustingimą rytais.
   
  • Mažina uždegimą. Praturtinus kasdienę mitybą alyvuogių aliejumi bei kitais omega 3 riebalų rūgštimis turtingais maisto produktais, sumažėja uždegimas organizme, o tai gali padėti išvengti arba išgydyti įvairias odos būkles, kurias sukėlė uždegimas.
 
  • Gerina žarnyno būklę. Kai kurios bakterijos, gyvenančios skrandyje, gali sukelti skrandžio opas. Alyvuogių aliejus gali kovoti su žalingomis bakterijomis, kurios gali net būti atsparios antibiotikams. Teigiama, kad pakanka vos 30 g ypač tyro alyvuogių aliejaus kasdien, kad veikliosios medžiagos aliejuje sunaikinti žalingas bakterijas per 14 dienų…
 
  • Padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Ypač tyras alyvuogių aliejus gali turėti nepaprastai teigiamą poveikį gliukozės lygiui kraujyje. Taigi, jis apsaugo organizmą nuo II tipo diabeto ir net gali sumažinti jo riziką maždaug 40 %.
 

Ar vartojate alyvuogių aliejų kasdien? Ar pastebite teigiamą jo poveikį sveikatai? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose!