Beržų sula – tai tikras sveikatos eliksyras, kurio sezonas prasideda tada, kai nutirpsta sniegas iki tol, kol išsprogsta medžių pumpurai. Įdomu, kad vertingų savybių sula nepraranda net, jei yra konservuojama. Štai kelios priežastys, kodėl verta mitybą papildyti šiuo saldaus skonio gėrimu.

 

sula

7 priežastys gerti beržų sulą:

 
  • Mažesnis cholesterolis. Beržų suloje yra cheminių junginių, vadinamų saponinais, kurie, kaip parodė begalė mokslinių tyrimų, padeda sumažinti „blogojo“ cholesterolio lygį kraujyje. „American Journal of Clinical Nutrition“ leidinyje buvo publikuojamas tyrimas, kuriame nustatyta, kad saponinai suriša „blogąjį“ cholesterolį su tulžies rūgštimi. Saponinai mažina cholesterolį, neleisdami jį įsisavinti ir gamintis.
 
  • Mažesnis kūno svoris. Beržų sulą rekomenduojama gerti lieknėjantiems. Ji padeda pašalinti iš organizmo susikaupusias druskas, fosfatus, šlapimo rūgštį ir mesti svorį. Beržų sula gali padėti, kai organizme linkę kauptis šlakai ir riebalai tam, kad kūnas apsaugotų nuo nuodingo jų poveikio. Kai toksinai yra pašalinami, organizmui lengviau atsikratyti antsvorio.
 
  • Sveikesnės kepenys. Beržų sula padeda pašalinti toksinus, kuriuos tik kepenys gali perdirbti: sočiuosius riebalus, alkoholį, pesticidus ir daugelį kitų. 2012 metų tyrimas leidinyje „Polish Botanical Society“  parodė, kad sula, ypač beržų, gali papildyti kasdieninę mitybą, vertingais ir kepenų veiklą gerinančiais cukrumis, mineralais ir vitaminais.
 
  • Švaresnė, skaistesnė oda. Beržų sula šalina toksinus, todėl natūralu, kad oda tampa švaresnė ir skaistesnė. Sulą gali ne tik vartoti į vidų, bet ir išoriškai (prausti veidą ir skalauti plaukus). Tikima, kad sula net padeda odą apsaugoti nuo išorinių dirgiklių, pavyzdžiui, ultravioletinių spindulių ir oro taršos bei pagerinti odos elastingumą.
 
  • Greičiau gyjančios žaizdos. Be to, kad valo odą, sula padeda gydyti tokias odos ligas kaip aknė ir egzema, stimuliuoja dermos ir epidermio ląstelių augimą ir pagreitina žaizdų gijimą. Leidinyje „PLOS one“ publikuotame tyrime rašoma, kad Šiaurės Amerikos indėnai žaizdas plaudavo su sula ir po to aprišdavo, kad greičiau sugytų. Tyrėjai nustatė, kad beržo žievės ekstraktas gerina pažeistos odos gebėjimą gaminti uždegimą mažinančias medžiagas, kurios skatina mirusio audinio ir bakterijų pašalinimą.
 
  • Mažesnis sąnarių skausmas. Beržų sulos rekomenduojama gerti sergantiems artritu bei osteoartritu, nes jis mažina uždegimą ir patinimą. Šlapimo rūgštis organizme tampa toksiška, o jos perteklius gali sukelti artritą. Didelis fizinis krūvis taip pat skatina šlapimo rūgšties išsiskyrimą organizme. Tai vargina 1 iš 5 žmonių. Reguliariai geriant sulą galima sumažinti rūgščių kiekį organizme ir išvengti skausmingų sąnarių ligų.
 
  • Mažesnė dantų ėduonies rizika. Beržų suloje yra ksilitolio – tai natūralūs cukrūs, kurie apsaugo nuo dantų ėduonies, bakterijų, dėl kurių genda dantys.