Kaip einate miegoti? Gal vilkėdami flanelinę pižamą, šilkinius naktinius ar medvilninius apatinius? Ar kada nors susimąstėte, kad eiti miegoti apsirengus gali būti ne pati geriausia mintis? Vis daugiau pasirodo tyrimų, įrodančių, kad sveikiausiai miegoti nuogą kūną, užsiklojus antklode. Štai kelios priežastys eiti miegoti nuogiems.

 

7 priežastys eiti miegoti nuogiems:

 

miegas

  • Miegojimas nuogiems teigiamai veikia moters lytinių organų sveikatą. JAV Kalifornijos universiteto tyrėjai nustatė, kad miegojimas, vilkint aptemptus apatinius drabužius arba kelnaites su juostele sudaro palankią terpę daugintis bakterijoms. Miegant nuogiems lytiniai organai gali laisvai „kvėpuoti“ arba „vėdintis“ ir taip sumažėja infekcijos rizika.

 

  • Miegojimas nuogiems gerina spermos kokybę. Jeigu pora planuoja susilaukti vaikų, rekomenduojama vyrams prieš einant miegoti, nusimauti trumpikes. Suomių tyrimai rodo, kad jei vyrų sėklidės per daug sušyla, nukenčia spermatozoidų kokybė. Amerikiečių urologas Brianas Steixneris, kad miegas su apatiniais didina trintį, gali sukelti įvairių sudirginimų ir bakterinių infekcijų.

 

  • Miegojimas nuogiems gali pagerinti miego kokybę. Keletas tyrimų parodė, kad žmonės geriau išsimiega, kad patalpose yra vėsesnė temperatūra. Kodėl? Kūno temperatūra miegant natūraliai šiek tiek sumažėja. Sumažėjus temperatūrai, nukrinta kortizolio ir pakyla melatonino lygis. Todėl kai karšta, žmonės nervinasi ir yra susierzinę, kad negali užmigti. Dėvint per šiltus naktinius marškinius arba apsiklojus per šilta antklode, kūno temperatūra natūraliai gali nesumažėti ir dėlto suprastėti miego kokybė. Tačiau nereikia pulti į kraštutinumus. Tai nereiškia, kad reikia miegoti šaltyje. Sušalus ir drebant taip pat neįmanoma kietai miegoti. Tobula temperatūra miegojimui gali skirtis individualiai. JAV nacionalinė miego sutrikimų komisijos duomenimis, sveikiausia miegoti patalpoje, kurioje palaikoma 15,5 – 19,5 laipsnių pagal Celsijų temperatūra. Tačiau jeigu tai atrodo per žema temperatūra, kad sunku užmigti, reikėtų nesikankinti ir šiek tiek padidinti šildymą.

 

  • Miegojimas nuogiems teigiamai veikia seksualinį poros gyvenimą. Nėra nieko seksualiau negu įsliuogti nuogiems į lovą ir pajusti vienas kito odą. Odos kontaktas skatina laimės hormonų: endorfinų ir oksitocino – išsiskyrimą, kurie kelia nuotaiką ir nuteikia seksui. Šie hormonai taip pat išsiskiria apsikabinimų ir glamonių metu. tikriausiai niekas nesiginčys, kad nuogumas yra seksualiau ir erotiškiau negu seni marškinėliai ar nuskalbta pižama. Taigi, miegojimas nuogiems gali pagerinti poros seksualinius santykius.

 

  • Miegojimas nuogiems gali padėti numesti svorio. Žmogaus kūne yra dviejų tipų riebalų: baltųjų ir rudųjų. Baltieji riebalai daug funkcijų neatlieka, tačiau rudieji – generuoja šilumą ir padeda deginti kalorijas, kai žmogus miega. 2014 metais moksliniame žurnale „Diabetes“ buvo publikuojamas tyrimas, per kurį buvo stebimi 5 vyrai ir jų miego kokybė miegant kambaryje, kuriame gali būti palaikoma skirtinga temperatūra. Tyrimo pabaigoje tyrėjai nustatė, kad po mėnesio miego patalpoje, kurioje temperatūra buvo sumažinta nuo 24 iki 19 laipsnių, vyrų organizme beveik padvigubėjo rudųjų riebalų kiekis. Taip pat teigiama, kad vėsuma naktį gali padėti sudeginti iki 30 % kalorijų daugiau. Miegojimas nuogiems vėsiame miegamajame galbūt ir neprilygs fizinėms treniruotėms, tačiau mesti svorį padeda net mažiausios smulkmenos.

 

  • Miegojimas nuogiems gali sustiprinti pasitikėjimą savimi. Psichologai tikina, kad miegojimas nuogiems padeda geriau jaustis savo kūne ir labiau savimi pasitikėti. Tai padeda atsikratyti klaidingo įsitikinimo, kad nuogumas yra kažkas blogo ir nenatūralaus. Buvimas nuogiems padeda pamilti save.

 

  • Miegojimas nuogiems gali pagerinti odos būklę. Ypač jeigu miegama ant kokybiško čiužinio. Aukštos kokybės čiužinys, kuriame nėra daug dirbtinių medžiagų, gerina oro cirkuliaciją ir leidžia odai kvėpuoti. Tai padeda odai atsinaujinti (naktį suaktyvėja kolageno gamyba odoje). Todėl atsibudus rytą oda natūraliai bus skaistesnė ir labiau švytinti.