Apie tai nekalbama taip dažnai, kaip apie pozas, teigiamą poveikį fizinei ir psichologinei sveikatai ar patiriamą malonumą. Atrodo, kad seksas turėtų būti nepamirštamas be jokių pastangų. O juk iš tikrųjų tai gana intensyvi veikla. Reikia turėti pakankamai stiprų ir lankstų kūną, kad orgazmo metu būtų galima skrajoti padebesiais…

 

Tam, kad kūnas sustiprėtų ir būtų lankstesnis visai nebūtini kažkokie, ypatingai didelės ištvermės reikalaujantys, pratimai. Juos galima atlikti bet kuriuo paros metu, net darbo pertraukų metu. Svarbu tik juos atlikti reguliariai. Kitu atveju, norimo rezultato gali ir nebūti.

 

Pritūpimai skatina kraujotaką į sėdmenis. Pėdos maždaug pečių plotyje. Pritupiant kulnai turi remtis į grindis. Nugara tiesi. Pratimą atlikti lėtai, po 15 – 30 kartų.

 

Lankstumą lovoje užtikrins reguliariai atliekami tempimo pratimai. Ypač veiksminga vadinamoji laimingo kūdikio poza. Atsigulti ant nugaros, sulenkti kelius ir pritraukti prie pilvo. Palengva kelius pritraukti prie pažastų. Kojų pirštus laikyti rankomis. Atpalaiduoti pečius ir giliai įkvėpti per nosį. Paskui orą iškvepiant pro nosį, kojas stumti į skirtingas puses.

 

Tiltelis – idealus pratimas, stiprinantis būtent tuos raumenis, kurie labiausiai naudojami seksualinių santykių metu. Be to, šis pratimas padeda išvengti apatinės nugaros dalies skausmų, kurie neretai kamuoja moteris. Remiantis pėdomis lėtai kelti dubenį, kol keliai, klubai ir pečiai bus vienoje linijoje. Pamažu grįžti į pradinę padėtį. Pratimą kartoti 10 kartų.

 

Pratimai su svareliais. Treniruokite bicepsų raumenis, teigia medikai, nes sporto metu gaminasi testosteronas, kuris tiek vyrams, tiek moterims didina seksualumą. Kai kurios moterys bijo, kad tokie pratimai pavers jas pernelyg vyriškomis, tačiau iš tikrųjų vyriško lytinio hormono pasigamina palyginti nedidelis kiekis ir jis visiškai nekenkia, kaip pavyzdžiui cheminiai preparatai.

 

Įtūpstai. Beje, dar geriau būtų sportuoti su savo partneriu. Įrodyta, kad poros, kurios mankštinasi kartu, gali pasigirti geresniu intymiu gyvenimu. Įtūpstus net galite atlikti susikibę rankomis. Vieną koją lenkti ir žengti nedidelį žingsnį į priekį. Tuo pačiu metu kitos kojos kelią leisti link žemės, kol įsitemps raumenys. Paskui pratimą atlikti kita koja. Kartoti apie 10 kartų.

 

Kėgelio pratimai. Šių pratimų metu įtempiami ir atpalaiduojami dubens raumenys. Kuo stipresni makšties raumenys, tuo malonesni seksualiniai santykiai. Kėgelio pratimai padeda pajusti stipresnį malonumą ir orgazmą intymių santykių metu. Be to, jie padeda išvengti šlapimo nelaikymo problemos bei kai kurių ligų. Įtempti dubens raumenis (tuos, kuriais sulaikomas šlapimas), palaikyti 5 sekundes ir atpalaiduoti. Kėgelio pratimus reikėtų atlikti po penkias minutes kasdien.

 

Labai svarbu treniruoti nugarą. Nugaros, pilvo, rankų, krūtinės raumenys stiprinami, atliekant atsispaudimus su kamuoliu. Kelius padėti ant kamuolio. Nugara tiesi, rankos plačiai, delnai remiasi į grindis. Krūtinė leidžiama žemyn ir atsispaudžiama. Kartoti 10 kartų.

 

Lentos poza didina seksualinę ištvermę, stiprina rankų ir pilvo raumenis. Atsiklaupti ant kelių, delnais liesti žemę. Rankos pečių plotyje. Sulenkti kojų pirštus ir po truputį tiesti kojas, kol pečiai, klubai ir kojos bus vienoje tiesioje linijoje.

 

Kojų tempimo pratimai padės pamiršti tuos laikus, kai sekso metu pradėdavo nevalingai virpėti ir pavargdavo kojos. Tiesiai atsisėsti ant kėdės, kojos sulenktos 90 laipsnių kampu, pėdos ant žemės. Nekeliant kelio ir šlaunies, nuo žemės pakelti pėdą, kad visa koja būtų tiesi. Po to koją pamažu nuleisti ant žemės. Pratimą abejomis kojomis kartoti 10 kartų.