Ar kada nors pagalvojote, kad plaukimas yra geriausia sporto šaka visais metų laikais, ypač rudenį? Plaukimas baseine yra nesudėtingas ir daugumai žmonių, mokančių plaukti, nesunkiai prieinamas sportas. Tačiau nereikia nusiminti, jeigu plaukti nemokate – niekada nevėlu pradėti mokytis. Profesionalūs plaukimo treneriai baseine, ko gero, išmokys plaukti net taisyklingiau ir efektyviau negu išmoktumėte patys, besimokydami vasarą natūraliuose vandens telkiniuose. Vis dėlto tai nėra vienintelis baseino lankymo privalumas. Lankytis baseine ypač verta rudenį bent dėl keturių priežasčių.

 

baseinas

4 priežastys, kodėl baseiną verta lankyti rudenį:

 

  • Sportiška figūra. Rudenį didžioji dalis gyventojų pradeda mažiau judėti tiesiog dėl staigių ir ne itin malonių orų pokyčių. Saulės trūkumas ir niūros dienos daro įtaką tam, kad nuolat esame mieguisti, tingūs, net letargiški. Nenuostabu, kad pasibaigus šaltymečiui, svarstyklės parodo, kad priaugome vidutiniškai nuo 2 iki 5 kg svorio. Tačiau, pradėję lankyti baseiną nuo rudens, iki vasaros be vargo turėsite liekną, sportišką ir energingą kūną.

 

  • Dopaminas. Ruduo daugeliui yra depresijos ir liūdnos nuotaikos laikas. Tokie nuotaikų pokyčiai yra susiję su vėstančiais orais ir kiekvieną dieną vis ilgėjančiu tamsiuoju paros metu. Pamažu organizmui pradeda trūkti vitamino D, o tai tiesiogiai atsiliepia ir už laimę atsakingo hormono – dopamino – gamybai. Tačiau, verta žinoti, kad dopamino išsiskyrimą skatina ne tik karšta vasaros saulės, bet ir aktyvus gyvenimo būdas, sportas, išjudinantis visą kūną. Tam idealiai tinka joga, pilatesas ir treniruotės baseine.

 

  • Priminimas apie vasarą. Su kuo jums asocijuojasi žodis vasara? Greičiausiai atsakymas būtų: su šventėmis, linksmybėmis, atostogomis ir plaukiojimu natūraliuose vandens telkiniuose. Mokslininkai nustatė, kad plaukiojimas baseine automatiška pakelia nuotaiką iki „vasarinio“ lygio ir, kaip aplinkiniai nerimauja ir ne itin optimistiškai vertina savo gyvenimą, žmogus, kuris reguliariai plaukioja baseine, tiesiog džiaugiasi gyvenimu, švyti, yra laimingas ir kuria naujus ateities planus.

 

  • Stiprus imunitetas. Galų gale, baseinas yra puikus būdas sustiprinti imuninę sistemą ir nesusirgti žiemą. Plaukiojimas baseine grūdina organizmą, gerina raumenų tonusą, greitina medžiagų apykaitą, gerina kraujotaką, todėl vidaus organai gali dirbti visu pajėgumu, suteikdami kūnui reikalingos energijos ir resursų įveikti beveik bet kokią ligą.