Kartais rasti tą, su kuriuo vėl norėtųsi mėgautis lovos malonumais, gali užtrukti nemažai laiko. Nepriklausomai nuo aplinkybių, visiems tenka susidurti su ilgesniais ar trumpesnias seksualinės abstinencijos laikotarpiais. Laukta ar nelaukta, abstinencija gali turėti pozityvių dalykų. Atsiranda naujos veiklos, pomėgių, pažinčių. Tačiau vieną dieną ateina laikas, atsiranda tinkamas žmogus, pažadinantis viduje snaudžiančią aistrą.

 

"seksas"

Po ilgo susilaikymo neretai pradedama labiau gėdytis savo nuogo kūno, genitalijų. Kai intymūs santykiai buvo taip seniai, pradeda kamuoti nerimas ir baimė, ar viskas gerai pavyks, ar nebus nusivylimo, ar neskaudės ir panašiai.

 

7 patarimai, kaip pasiruošti seksui po ilgos pertraukos:

 

  • Svarbiausia įsitikinti, ar iš tikrųjų esate tam pasiruošę. Kiekviena situacija yra kitokia. Kai kuriems natūraliai reikia daugiau laiko priprasti prie kito žmogaus. Mylimo žmogaus netektis arba traumuojanti seksualinė patirtis gali ilgam atbaidyti nuo sekso ir tai yra natūralu. Kai kurie nusprendžia taip gyventi tol, kol ras kitą tobulą partnerį. Laikantis tokio požiūrio lengviau suprasti, kada vėl būsite pasiruošę lytiniams santykiams. Svarbiausia taisyklė – niekada neskubėti atnaujinti seksualinį gyvenimą. Naujas partneris gali daryti spaudimą arba pačios galite jaustis, kad esate jam tai skolingi. Tačiau teisingiausia būtų laukti, kol jausitės visiškai tam pasiruošusios. Po ilgos pertraukos mylėtis gali būti emocinis, psichinis ir net fizinis iššūkis, todėl tam reikia būti pasirengusioms.

 

  • Pasipraktikuoti vienumoje. Prieš šokant į lovą su partneriu, pirmiausiai reikėtų įsitikinti, ar vis dar mokate save pamaloninti. Žinoma, jeigu prieš masturbaciją esate nusiteikusios labai priešiškai, nereikėtų savęs versti daryti to, kas yra nemalonu. Masturbacija padeda geriau pažinti savo kūną, suprasti, kas kelia didžiausią malonumą, o kas – ne. Masturbuotis galima pirštais arba įsigyti specialių sekso žaislų. Kaip gali kitas žmogus privesti jus iki orgazmo, jeigu jūs pačios to negalite?

 

  • Pasiruošti pagalbinių priemonių. Pagrindinė priemonė, kuri tikrai pravers mylintis po ilgos pertraukos – tai lubrikantas. Natūraliai genitalijos pačios sudrėksta. Metams bėgant, šis gebėjimas silpsta. Menopauzės metu dažnai pasireiškia makšties sausumas. Kai trūksta drėkinimo, lytiniai santykiai gali kelti skausmą, net pasirodyti kraujo. O tai tikrai nepadeda mėgautis seksu. Įsigyti kokybišką lubrikantą ir pasistenkite jį turėti šalia, kai bendravimas pasidarys šiek tiek intymesnis.

 

  • Neskubėti. Seksualinių santykių jokiu būdu nereikėtų skubinti. Prieš intymų suartėjimą, paklauskite savęs, ar jums iš tikrųjų malonūs partnerio seksualiniai gestai, prisilietimai, glamonės, bučiniai. Prieš pirmąjį kartą po ilgos pertraukos pirmiausiai galima išbandyti petingą arba intensyvias glamones beveik iki orgazmo. Skirkite pakankamai laiko preliudijai. Kai kurie žmonės mano, kad tai tik laiko gaišimas. Tačiau ar tikrai taip manote? Ilgos glamonės, bučiniai ir erotinis masažas padeda įkaitinti aistrą. Įžanginės glamonės padeda labiau atsipalaiduoti, todėl seksas tampa malonesnis ir labiau jaudinantis.

 

  • Pasitikėti savo gebėjimais. Seksas – tai kaip važiavimas dviračiu, kartą išmokęs, nebepamiršti visą gyvenimą. Jeigu nepasitikėjimo savimi priežastis yra amžius, irgi reikėtų nurimti. Šiandien net aštuoniasdešimtmečiai mėgaujasi seksu ir vyresnio amžiaus žmonės dažnai prisipažįsta, kad dabar jų seksualinis gyvenimas yra intensyvesnis ir geresnis negu jaunystėje. Reikėtų nustoti graužti save ir prisiminti, kad partneris jus pasirinko neatsitiktinai, o todėl, kad jūs atrodėte patraukli, seksuali ir pajėgi moteris.

 

  • Pasirūpinti apsauga nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų. Laikas, kai moteris gali pastoti ribotas, tačiau lytinėmis ligomis galima užsikrėsti bet kuriame amžiuje, todėl nereikėtų pamiršti apsaugos priemonių.

 

  • Jei reikia, apsilankyti pas gydytoją. Jeigu seksualinių santykių metu jaučiate bent mažiausią diskomfortą, apsilankykite gydytoją. Jis arba nuramins, pasakydamas, kad viskas yra normalu, arba paskirs gydymą, ar duos vertingų patarimų.

 

Seksas po ilgos pertraukos neturėtų būti nemalonus ir nepatogus. Pasistenkite būti atviros naujai pradžiai ir patirtims. Jei paskutinį kartą mylėjotės prieš daugelį metų, gali kilti panašių minčių kaip tada, kai praradote nekaltybę. Pažinkite savo naujai atgimusį seksualumą, kalbėkitės su savo partneriu apie svajones ir norus ir leiskitės kartu į nuostabių malonumų šalį. Ir niekada neskubinkite savęs. Išsiaiškinkite, ar seksas tikrai yra tai, ko norite būtent dabar. Tada lytiniai santykiai džiugins ir suteiks daug malonių pojūčių, jaudinančių potyrių ir prisiminimų.