Regis, dar visai neseniai kompiuteris buvo tik labai retuose namuose. Dabar turėti kompiuterį namie tapo norma, kaip ir praleisti visą dieną jį naudoti darbui ar pramogoms. Dėl pasikeitusio gyvenimo būdo šiuolaikiniai žmonės susiduria su sveikatos sutrikimais, apie kuriuos anksčiau nebūtų nei pagalvoję. Pavyzdžiui, ilgai dirbant kompiuteriu gali varginti neryškus matymas.

 

rega

7 patarimai, kaip išvengti kompiuterinio regos sutrikimo:

 
  • Reguliariai tikrintis akis. Jei vargina pasikartojantys galvos skausmai, ašarojančios akys ir neryškus matymas, tai ženklas, kad reikia pasitikrinti akis pas oftalmologą. Svarbu nepamiršti informuoti gydytoją, kiek iš tikrųjų praleidžiate laiko, žiūrėdami į ekranus namie ir darbe.
 
  • Pertvarkyti darbo vietą. Darbo stalas namie ar biure turėtų būti tokio aukščio, kad į ant jo stovintį monitorius būtų šiek tiek žemiau akių lygio ir 50 – 70 cm atstumu nuo veido. Sėdėdami prie kompiuterio neturėtumėte įtempti kaklo ar akių, kad galėtumėte žiūrėti į ekraną.
 
  • Pakoreguoti ekrano nustatymus ir nešioti neatspindinčius šviesos (angl. anti-glare) akinius darbui kompiuteriu. Jeigu dabartiniai ekrano nustatymai sukelia akių įtampą, tuomet rekomenduojama pareguliuoti ekrano vaizdo kontrastą, ryškumą, šrifto dydį, kol rasite tokius, kokie jums labiausiai tiks. Galima įsigyti specialių akinių, skirtų nešioti dirbant kompiuteriu, kurie mažina akių įtampą, nuovargį, skausmą ir galvos skausmus. Tokie akiniai filtruoja mėlyną kompiuterių, planšečių, išmaniųjų telefonų ekranų skleidžiamą šviesą.
 
  • Įsitikinti, kad yra pakankamas apšvietimas. Geras apšvietimas yra labai svarbu, kad darbas kompiuteriu nekeltų akių įtampos. Taip pat labai svarbu, saugoti akis nuo atspindžių, šešėlių, akinamos šviesos, kas taip pat didina akių įtampą. Jeigu ryškiai šviečia saulė arba matosi atspindžiai, nepamirškite nuleisti žaliuzių arba užtraukti užuolaidų. Kompiuterį laikyti ten, kur mažiau atspindžių nuo lango ar kitų šviesos šaltinių.
 
  • Riboti laiką, praleidžiamą prie kompiuterio. Mokykitės naujausiomis technologijomis naudotis išmintingai. Pavyzdžiui, prieš miegą nebesinaudokite išmaniuoju telefonu, nes naudojantis juo tamsoje, dar labiau kenkiate savo akims. Stenkitės skaitmeninius įrenginius naudoti tik tiek, kiek būtina, o likusį laiką leiskite be jų.
 
  • Taikyti 20 : 20 : 20 taisyklę. Kas 20 minučių padaryti 20 minučių pertrauką ir sukoncentruoti žvilgsnį į kažką, kas yra maždaug už 20 metrų. Tai ne tik sumažins akių įtampą, bet ir padės išlikti aktyviems bei darbingiems.
 
  • Dažnai mankštinti akis. Daug laiko leidžiant prie kompiuterio ekrano ar mobiliųjų telefonų, nenuostabu, kad atsiranda akių dirglumas, neryškus matymas ir kitos regos problemos. Norint to išvengti, rekomenduojama reguliariai daryti elementarią akių mankštą (sukti akis ratu, pamirksėti, sukoncentruoti dėmesį į tolimą objektą).