2015 metų amerikiečių tyrimas parodė, kad iš 1000 žmonių, 44 % yra permiegoję su buvusiaisiais. Kartais seksas su buvusiu parneriu gali pasirodyti kaip gera mintis. Jeigu kurį laiką gyvenime nebėra intymumo, tad kodėl neatgaivinus jo su tuo, kurio elgesį lovoje ir kūną pažįstate. Gali atrodyti, kad su buvusiuoju mylėtis saugiau negu leistis į vienos nakties nuotykius. Tačiau ne viskas taip gražu, kaip gali pasirodyti…

 

seksas

7 dalykai, kurie nutylimi apie seksą su buvusiuoju:

 
  • Ankstesnių santykių idealizavimas. Kai santykiai baigiasi, labai lengva pradėti idealizuoti tai, kas buvo ir koks kitas žmogus buvo, nes atmintis atrenka tik pačius geriausius dalykus, kurie buvo, kai dar buvote kartu ir neleidžia pamatyti tiesos. Seksas su buvusiu partneriu gali padėti prisiminti, kas jus žeidė ir skaudino ir išspręsti kai kurias problemas, kad galėtumėte užmegzti naujus santykius.
 
  • Neigimas, neva nebėra jokių kitų jausmų, tik seksas. Jeigu vis dar jaučiate kažką buvusiam partneriui, tuomet seksas su juo nėra pati geriausia mintis. Tai tikrai nepadės pamiršti buvusiojo ir gyventi toliau. Naivu tikėtis, kad seksas gali atgaivinti santykius. Dažniausiai to nebūna. Greičiausiai priežastys, kodėl nutrūko jūsų santykiai nebuvo susijusios su seksu, todėl ir pasimylėjimas jų neišspręs ir nieko nepakeis.
 
  • Saugumo jausmas. Kas paneigs, kad mylėtis su buvusiuoju yra saugiau ir labiau komfortiška negu su nauju žmogumi, kurį sutikote, pavyzdžiui, bare? Išsiskyrimas sukelia abejones savimi, pyktį, mažina savivertę, todėl seksas su buvusiuoju vilioja tai, kad tai pažįstama, sava, nekelia diskomforto. Atrodo, keista, kad po išsiskyrimo aplanko tokie jausmai žmogui, kuris jus įžeidė, supykdė, priverti abejoti juo ir savimi pačiu. Tačiau iš karto po skyrybų retai pavyksta viską vertinti blaiviai. Tik praėjus šiek tiek laiko ir atgavus dvasinę pusiausvyrą galiausiai pastebima, kad santykiai nebuvo idealūs ir tai nebuvo tas žmogus, su kuriuo norėtumėte sieti ateitį.
 
  • Nenoras išeiti iš komforto zonos. Kai santykiai baigiasi, paprastai būna priežastis. Kad ir kaip skaudu, reikia keltis ir gyventi toliau. Jeigu to nepadaroma ir vis dar grįžtama miegoti į buvusiojo laiko, jūs nejudate pirmyn, esate užstrigę toje pačioje situacijoje. Jūs tarsi ieškote laimės, bet vis tiek liekate savo komforto zonoje.
 
  • Galimybė patirti orgazmą. Gali būti, kad noras ir toliau mylėtis su buvusiu partneriu, kyla, nes tiesiog su juo seksas yra labai geras. Su žmogumi, kurį taip gerai intymiai pažįstate, lengviau pasiekti orgazmą, nes žinote tiksliai, kaip viskas bus ir ką reikia daryti, kad taip nutiktų. Seksas su buvusiu partneriu gali būti gera išeitis, jei abu tikrai suprantate, kad jūsų niekas kitas nesieja, tik geras seksas.
 
  • Žema savivertė. Iš pradžių seksas su buvusiuoju neatrodo kaip kažkas blogo ar netinkamo, tačiau gali būti, kad ilgainiui buvusysis ras kitą ir nebenorės su jumis daugiau mylėtis. Labai dažnai mylėtis su buvusiaisiais puola tie, kuriuos kamuoja žema savivertė, įvairūs kompleksai, per didelis prieraišumas, nesąmoningas nenoras nieko keisti.
 
  • Artumas. Kartais žmonės idealizuoja buvusius partnerius, nes dar nerado kito arba nenori pradėti vaikščioti į pasimatymus. Lengviau romantizuoti savo buvusįjį ir santykius tomis akimirkomis. Seksas su buvusiuoju gali atskleisti, kodėl jūs pasirinkote būti atskirai. Labai svarbu suvokti, seksas su buvusiuoju gali baigtis ne visada taip, kaip jūs tikitės ar kaip norėtumėte. Tad būkite atsargūs!