Vis daugiau mokslinių faktų atskleidžia, kokia nepaprasta ir sudėtinga moterų seksualinė fiziologija. Tai, kas vyksta kūne lytiškai susijaudinus ir patiriant orgazmą, nėra gėdinga ar nenormalu. Išskyros – natūrali, tik stigmatizuota organizmo reakcija.

 

Šlapia mįslė Sensual,Aroused,Woman,In,Lingerie,Lying,On,Bed,,Big,Breasts,

 

Moterų ejakuliacija, skvirtingas, makšties sudrėkimas, šlapimo nelaikymas mylintis – šie terminai vartojami pakaitomis norint apibūdinti tą patį reiškinį, nors tai nėra tapatūs dalykai. Seksualiai susijaudinus į lytinius organus priteka daugiau kraujo, todėl makšties gleivinė išburksta, skysčiai persisunkia ir paviršius sudrėksta. Išskyros sumažina trintį sueities metu ir užtikrina, kad prisilietimai būtų malonūs. Šie faktai žinomi seniai ir nekelia diskusijų. Daugiau klausimų kyla dėl kitų išskyrų, kurios skiriasi kilme ir pobūdžiu, pavyzdžiui, nedidelis balzganos spalvos sekreto kiekis arba gausi, skaidri, vandeninga išpurkšta srovė, kuri sudrėkina paklodę. Iki 2011-ųjų mokslininkai nesutarė dėl šių išskyrų sudėties ir visus nevalingus procesus vadino moteriška ejakuliacija. Tik pažangūs laboratoriniai tyrimai padėjo atkleisti tikruosius vardus ir pašalinti painiavą terminologijoje.

 

Mokslininkai nustatė, kad moterų ejakuliacijos metu išsiskiria 1–3 ml tiršto, klampaus pieno konsistencijos skysčio. Jį gamina Skeno liaukos, vadinamos moterų prostata ir išsidėsčiusios abiejose šlaplės pusėse. Anatomiškai tapatinamos su žymiuoju G tašku. Skeno liaukos sudarytos iš to paties audinio kaip klitoris. Manoma, kad jos atlieka antimikrobinę funkciją, nes sekrete esantis cinkas saugo nuo šlapimo takų infekcijų. Įdomu tai, kad Skeno liaukų dydis skiriasi, todėl ne visos moterys ejakuliuoja dažnai ir gausiai. Procesas priklauso nuo stimuliacijos, individualios anatomijos, psichologinės būklės ir nebūtinai susijęs su orgazmu. Prahos Karolio universiteto mokslininkų duomenimis, tokia patirtis pasitaiko 54 % moterų. Laboratoriniai tyrimai atskleidė, jog moterų ejakuliate randama daug prostatos specifinio antigeno (PAS), fruktozės ir gliukozės, todėl sudėtis panaši į vyrų ejakuliatą. Šis sekretas skiriasi nuo išskyrų, kurios padengia makštį seksualiai susijaudinus.

 

Skvirtingas yra nepalyginamai gausesnis, nes vienu metu išsiskiria nuo 10 iki 100 ml skaidraus skysčio, kuris išteka stipria srove (išpurškiamas) iš šlaplės, dažniausiai orgazmo ar didelio susijaudinimo stadijoje. Iš dalies jis atspindi moterų libido, todėl hiperbolizuojamas pornografiniuose filmuose. Čekų mokslininkų duomenimis, šis reiškinys būdingas tik 5 % moterų. Atlikus dubens organų ultragarso ir biocheminės sudėties tyrimus nustatyta, kad sekretas išsiskiria iš šlapimo pūslės. Sudėtyje randama šlapalo, kreatinino ir šlapimo rūgšties, o tai patvirtina, jog skystis susidaro inkstuose. Mokslininkai vis dar diskutuoja, ar biocheminė sudėtis atitinka šlapimą, ar yra praskiesta versija. Paprastai išsiskiria bespalvis ir bekvapis skystis. Vieno tyrimo metu nustatyta, jog pradėjus lytinius santykius tuščia šlapimo pūsle, susijaudinus ji prisipildo, o vėliau ištuštėja skvirtingo metu. Rasta įrodymų, kad skystyje gali būti nedidelis PAS, gliukozės ir fruktozės kiekis, kas leidžia daryti prielaidą, jog moterų ejakuliacija ir skvirtingas gali vykti vienu metu.

 

Kai kurioms moterims sueities ar orgazmo metu pasireiškia koitalinis šlapimo nelaikymas. Procesas skiriasi nuo skvirtingo, nes šlapinimasis būna gausus ir trunka ilgiau. Rekomenduojama kreiptis į medikus ir stiprinti dubens dugno raumenis Kėgelio pratimais.

 

Maloni duotybė

 

Normalu patirti ejakuliaciją. Tačiau normalu ir nepatirti. Tai niekaip nesusiję su galimybe pasiekti orgazmą. Daugybę mitų lėmė tai, jog skysčiai sekso metu tapatinami su šlapimu. Moterys patiria gėdą dėl nevalingų ir gausių išskyrų, kurios sutepa partnerio kūną bei patalynę. Visuomenėje gajos stigmos, kurias lemia patriarchato noras kontroliuoti priešingos lyties seksualumą, puritoniškas mergaičių auklėjimas ir moterų, kurios mėgaujasi seksu, smerkimas. Palengvėjimą suteikia seksualinis švietimas ir žinia, kad tai normali kūno reakcija ir gana dažnas reiškinys.

 

Austrijos mokslininkų duomenimis, beveik 80 % moterų ir 90 % jų partnerių teigia, kad ejakuliacija naudinga seksualiniam gyvenimui. Kai kurios tuo labai didžiuojasi, todėl patiria psichologinį pasitenkinimą savo kūnu. Paprastai orgazmo metu išsiskiria dopamino ir endorfinų, kurie suteikia malonumą ir malšina skausmą, bet tai niekaip nesusiję su ejakuliacija. Moksliškai pagrįsta tik sekso nauda. Tos, kurios reguliariai mylisi, geriau susidoroja su stresu, rečiau serga peršalimo ir širdies ligomis, nesiskundžia padidėjusiu kraujospūdžiu.

 

Moterys įvairiai apibūdina ejakuliaciją. Tai gali būti įprastas, tačiau drėgnesnis orgazmas. Galima jausti šilumą ar spaudimą, o vėliau palengvėjimą. Galima patirti ejakuliaciją be orgazmo. Trūksta tyrimų šia intymia tema, todėl manoma, jog vienintelė biologinė priežastis, kodėl Skeno liaukos ir šlapimo pūslė išskiria skysčius, yra seksualinė kulminacija.

 

Metas eksperimentams

 

Kai kurie seksologai įsitikinę, jog ejakuliacijos tikimybė padidėja atradus ypatingus stimuliacijos metodus. Didelį vaidmenį atlieka psichologinis nusiteikimas ir atsipalaidavimas. Vienos moterys teigia, kad patiria ejakuliaciją tik masturbuodamosi vienumoje, kitos – kai mylisi su emociškai artimu partneriu, trečios – kai naudoja sekso žaisliukus vaginai. Svarbiausia suprasti, kad norint mėgautis geru seksu nebūtina patirti ejakuliaciją.

 

Trokštantiems eksperimentuoti verta išbandyti kelias populiariausias technikas. Seksologai rekomenduoja sutelkti dėmesį į G tašką. Jį galima stimuliuoti pirštais arba lenktu pusmėnulio formos vibratoriumi. Pojūčius sustiprina tuo pat metu atliekamas kunilingas. Rasta sąsajų tarp klitorinio orgazmo ir ejakuliacijos. Patogiausia sueities poza – kai moteris sėdi apsižergusi partnerį. Tokia padėtis leidžia valdyti varpos pasvyrimo kampą ir kartu dirginti klitorį.

 

Vienoms ejakuliacija yra įprasta sekso dalis, kitos niekada jos nepatiria Vienas kūnas geba, kitas – ne, bet nė viena patirtis nėra pranašesnė už kitą. Kai kurie tyrimai atskleidžia, jog ejakuliacijos tikimybė padidėja po ovuliacijos ir prieš menstruacijas. Yra teorija, kad moteriškas ejakuliatas dalyvauja apvaisinimo procese ir padeda spermatozoidams judėti lytiniais takais iki kiaušialąstės. Seksologai nerekomenduoja kurti dirbtinį spaudimą ir stumti save iki galutinio tikslo. Atvirkščiai – jei pora skirs daug dėmesio tam, kad moteriai įvyktų ejakuliacija, dings malonumas mylėtis.

 

Kai kurios moterys laiko ejakuliaciją, kai stimuliuojamas klitoris ir G taškas, malonia, kitoms tai nėra siekiamybė, dėl kurios stengiasi. Abu šie požiūriai normalūs. Siekiant aistringo sekso, svarbu nejausti gėdos dėl kūno reakcijos į malonumą.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė