Nesvarbu, kokie jaukūs ir nuostabūs būtų namai, kartais atrodo, kad buvimas tarp tų keturių sienų dusina ir slegia taip, kad net sunku apsakyti. Dažniausiai blogą psichologinę atmosferą kuria daiktai, kurie tam tikroje erdvėje visiškai netinka. Namuose gali būti atliktas remontas, interjeras kruopščiai suplanuotas, bet vis tiek atrodo, kad kažko trūksta? Kinai tiki, kad tokioje erdvėje yra šiukšlių, kurios neleidžia net savuose namuose jausti patogiai ir atsipalaidavus. Be kitų dalykų ypač sutrikdo gerą namų atmosferą kai kurie juose esantys daiktai. Tuomet namuose įsivyrauja apatija ir abejingumas gyvenimui ir žmonėms. Norint apsaugoti savo namus nuo negatyvios ir stagnatiškos energijos, reikia kuo skubiau atsikratyti šių daiktų.

 

"dirbtinės gėlės"

7 daiktai namuose, kurie atima energiją:

 
  • Dirbtinės arba džiovintos gėlės – mirusios gėlės. Niekas kitas daugiau taip neslopina namų atmosferos kaip jos. Neveltui žmonės sako, kad šviežios gėlės (ką tik nuskintos arba vazonuose) skirtos gyviesiems, o negyvos – mirusiesiems. Net pačios gražiausios, subtiliausios dirbtinių gėlių puokštės negali atstoti arba pakeisti paprastų, bet tikrų lauko ramunių puokštelės. Net pačios paprasčiausios gyvos gėlės vazonuose paskleidžia namuose gyvybės energiją. Tad namuose geriausiai auginti orchidėjas, flioksus, sanpaulijas, pelargonijas, kaktusus ar kitas gyvas gėles. Gyvenamasis būstas – ne vieta mirusiesiems žiedams.
 
  • Suskilę indai – dar vieni daiktai, kurie skleidžia neigiamą energiją. Namuose nerekomenduojama laikyti įskilusių puodelių, lėkščių, kitų indų ir įrankių. Visai nesvarbu, kad įskilimas toks nežymus, kad indai nepraleidžia skysčių. Senovės kinų išmintis byloja, kad tuose įsikilimuose kaupiasi daugiausiai neigiamos energijos namuose ir konkrečiai virtuvėje. Tokių indų būtina kuo greičiau atsikratyti, kol jie dar nepadarė nepataisomos žalos! Indai nuo senovės laikomi turto ir klesčiančių namų simboliais, tačiau įskilus indams manoma, kad gali nukentėti ir jų savininkų gerovė. Namuose reikėtų laikyti tik gražius ir neįskilusius indus, jei norima pritraukti laimę ir džiaugsmą.
 
  • Seni drabužiai ir avalynė gali pridaryti rimtų nemalonumų! Nusidėvėję, nebenešiojami ar dėl kitų priežasčių nebetinkami drabužiai ir batai turėtų būti išnešti iš namų. Tokie daiktai neatneš nieko gero. Nebereikalingus drabužius ir avalynę geriau būtų atiduoti tiems, kuriems jų gali prireikti: gyvenantiems vargingiau ar benamiams. Dalydamiesi daiktais padarysite gerą darbą ne tik kitiems, bet ir sau patiems. Apie senus ir nebereikalingus dalykus dar galima pasakyti tai, kad norint įsigyti kažką nauja, reikia kuo greičiau atsikratyti sena. Tuomet laisvą vietą netrukus užims nauji batai arba paltas, apie kurį buvo ilgai svajota!
  • Niekučiai. Įvairūs, mieli niekučiai, papuošalai, suvenyrai iš viso pasaulio ir kitos menkavertės smulkmenėlės gali taip pat neleisti tekėti kambariuose palankiai energijai. Pagal fengšui tam, kad gyvenime atsirastų kažkas naujo, reikia atlaisvinti vietos. Todėl visa tai, kas nėra labai reikalinga, brangu ar miela širdžiai reikėtų arba išmesti, arba padovanoti tiems, kuriems tų daiktų labiau reikėtų.
 
  • Namuose negalima laikyti tokių daiktų, kurie kelia neigiamus jausmus. Viena dažniausių namų dekoravimo klaidų – laikyti namuose kažką, kad nebepatinka, o gal net niekada nepatiko, bet buvo įteiktas kaip dovana. Žmogus ir jo pomėgiai keičiasi. Pavyzdžiui, nors anksčiau norėjosi sienas iškabinti mėgstamiausios grupės plakatais, dabar to daryti nebesinori, nors grupės muzika vis dar patinka. Nereikėtų ir toliau laikyti plakatų ant sienos. Juos rekomenduojama pakeisti tuo, kas iš tikrųjų patinka. Pagal fengšui daiktai, kurie nepatinka, skleidžia negatyvią informaciją, todėl kuria slegiančių namų atmosferą.
 
  • Per daug senų nuotraukų. Viena vertus, matomoje namų vietoje padėtos kelios šeimos nuotraukos padeda stiprinti ir neprarasti ryšio su šeimos istorija. Tačiau jeigu nuotraukos vien tik senos, tai gali reikšti, kad asmuo yra pernelyg linkęs gyventi praeitimi. Pavyzdžiui, ką apie dabartinius vaikų pasiekimus gali papasakoti namų savininkų atžalų vaikystės nuotraukos ant kambarių sienų? Atsakymas paprastas: nieko. Jos tik verčia ilgėtis prabėgusios jaunystės. Todėl namuose reikėtų kabinti ne tik senas, bet ir tokias nuotraukas, kurios atspindi dabartį.
 
  • Po kojomis besipainiojantys laidai ir kabeliai. Laidų raizgalynės blokuoja energijų srautų tekėjimą. Dalį laidų galima paslėpti specialiose grindjuostėse. Skirtingus laidus galima pažymėti skirtingų spalvų lipniomis juostelėmis. Laidus galima pritvirtinti specialiais laikikliais, sudėti į specialias laidų dėžutes su skylutėmis, kad jie nesimėtytų bet kur. Taip pat laidus galima supinti į tvarkingą pynę.