Bėgant metams keičiasi žmogaus seksualumas. Tai, kas traukė ir jaudino anksčiau, dabar nebedaro jokio poveikio. Kūnas keičiasi dėl natūralių senėjimo pokyčių, nelaimingų atsitikimų ir ligų. Tačiau nereikia gailėtis praėjusių dienų. Besikeičiantis seksualumas su amžiumi padeda pamatyti daugiau savo asmenybės veidų. Tam tikra prasme – tai likimo dovana, tik reikia mokėti ja pasinaudoti.

 

moteris

Natūralu, kad vieną rytą atsibudus, ateis supratimas, kad genitalijos dabar reaguoja kitaip. Ne visada tik panorėjus gali įvykti erekcija arba sudrėkti makštis. Žmonių lytiniai organai, organizmui senstant, keičiasi, gali atsirasti nemalonių simptomų, kurių anksčiau niekada nebuvo.

 

Gyvenimo įvykiai, nelaimės ir ligos ne tik formuoja žmogaus asmenybę, bet ir keičia fiziologiją. Metams bėgant, mažėja pasitikėjimas savimi. Net patiems sunku patikėti, kad pasikeitęs kūnas dar gali ką nors erotiškai jaudinti. Seksualine prasme žmogus, išgyvenantis vidurio amžiaus krizę, gali jaustis palaužtas ir sutrikęs. Žmogus gali dėl senėjimo išgyventi panašiai kaip, pavyzdžiui, netekęs krūties ar organų.

 

Tačiau tai tikrai nereiškia, kad seksas privalo dingti iš gyvenimo. Natūralu, kad dėl seksualumo pokyčių kyla pyktis. Nereikėtų to gėdytis. Susitaikyti su tuo ir gyventi toliau gali padėti geras santykių konsultantas ar seksologas. Tačiau daugeliu atveju išgyventi krizę galima ir be profesionalios pagalbos.

 

6 patarimai, kaip iš naujo savyje atrasti seksualumą:

 
  • Pamiršti gyvenimo nuoskaudas. Tai, kas buvo bloga, palikti praeityje, nesinešioti savyje skausmo ir blogų emocijų. Viskas jau baigėsi. Ši patirtis jus pakeitė, tapote nauju, kitokiu žmogumi ir turite daug potencialo.
 
  • Išdrįsti eksperimentuoti. Kūnas yra toks paslaptingas, kad labai mažai žmonių žino jo galimybes ir net, kokie dalykai juos iš tikrųjų labiausiai jaudina. Ieškant savojo seksualumo galima apsilankyti sekso prekių tradicinėse ar elektroninėse parduotuvėse, užsiėmimuose ir seminaruose, kurie padėtų atrasti savo vidinę sekso dievaitę.
 
  • Ieškoti naujos informacijos. Seksualumą iš naujo atrasti gali padėti erotiniai filmai, vaizdeliai internete. Tačiau reikėtų paieškoti tokių, kurie atitiktų jūsų poreikius. Pavyzdžiui, moterims dažniausiai patinka švelnesnė erotika.
 
  • Eksperimentuoti su prisilietimais. Pavyzdžiui, galite įsigyti stalą masažui, gerą lubrikantą ir kokosų aliejaus. Liesti vienas kitą ir atkreipti dėmesį į užplūstančius pojūčius. Ilgainiui tai padės suprasti, kas labiausiai patinka ir padeda seksualiai susijaudinti.
 
  • Skaityti erotinę literatūrą. Knygos lavina vaizduotę ir detalūs aprašymai padeda susijaudinti. Skaitydami knygą atkreipkite dėmesį į tai, kaip reaguoja jūsų kūnas. Galbūt tie dalykai, kurie turėtų sujaudinti, verčia susigėsti ir nejaukiai pasijusti. Pabandykite atsikratyti gėdos jausmo ir leiskite panirti sau į vaizduotės pasaulį.
 
  • Bendrauti su panašaus likimo žmonėmis. Ne jūs vieni šiuo metu išgyvenate krizę. Bendraminčių galima rasti interneto forumuose. Nauji ryšiai gali padėti iš naujo pamatyti save, atrasti savyje seksualumą iš naujo ir vėl mėgautis gyvenimu.