Mokslas yra palankus romantikams. Meilę iš pirmo žvilgsnio iš tikrųjų galima patirti, tačiau tokia meilė skiriasi nuo meilės ir aistros ilgalaikiuose, rimtuose santykiuose. Meilė iš pirmo žvilgsnio – tai tiesiog labai stiprus potraukis, skatinantis užmegzti artimesnius santykius.

 

santykiai

6 įdomūs faktai apie meilę iš pirmo žvilgsnio:

 
  • Žmonės nuolat įsimyli iš pirmo žvilgsnio. Duodamas interviu „BBC“ televizijai princas Harry prisipažino, kad pamilo aktorę Megan Markle, kai tik ją išvydo. Tą patį sakė modelis Portia de Rossi apie savo antrąją pusę, amerikiečių komikę, Ellen deGeneres ir Holivudo aktorius Mattas Damonas apie savo žmoną Lucianą Barroso. 2004 metų tyrimas atskleidė, kad bent kartą meilę iš pirmo žvilgsnio yra patyrę apie 60 % žmonių. 2017 metais Nyderlandų tyrimas, analizavęs šį fenomeną, apklausė beveik 400 vyrų ir moterų. Respondentai turėjo užpildyti anketas, kuriose turėjo atsakyti į klausimus apie ką tik sutiktų žmonių potencialą tapti romantiniais partneriais. Jiems taip pat reikėjo įvertinti teiginį: „Šį žmogų pamilau iš pirmo žvilgsnio“, įvertinti jų patrauklumą, aistros lygį (seksualinį patrauklumą), kurį pajuto, pamatę tą žmogų.
 
  • Meilė iš pirmo žvilgsnio nėra iliuzija. Žmonės iš tikrųjų gali pajusti meilę, pirmą kartą susidūrę su kitu asmeniu. Stiprus pirmasis potraukis gali vėliau tapti rimtais santykiais. N visada tai galima paaiškinti tuo, kad žmonių prisiminimai ilgainiui šiek tiek išsikraipo ir jie susikuria iliuziją, tarytum būtų įsimylėję iš pirmo žvilgsnio. Kartais iš tikrųjų meilė prasideda nuo pirmo žvilgsnio.
 
  • Dažniausiai iš pirmo žvilgsnio įsimylima gražius žmones. Tyrimai rodo, kad žmonės yra labiau linkę įsimylėti iš pirmo žvilgsnio fiziškai patrauklius asmenis. Iš tikrųjų kuo žmogus patrauklesnis, tuo didesnė tikimybė (9 kartus didesnė negu vidutinės išvaizdos piliečiams), kad kas nors kitas jį įsimylės iš pirmo žvilgsnio.
 
  • Vyrai dažniau nei moterys įsimyli iš pirmo žvilgsnio. Tyrėjai nėra visiškai tikri, dėlto, kodėl taip nutinka. Gali būti, dėlto, kad moterys yra išrankesnės rinkdamosi žmogų, su kuriuo pradės susitikinėti. Vyrai gali patirti meilę iš pirmo žvilgsnio su daugybe potencialių partnerių. Tačiau, ar tai taps ilgalaikiais santykiais – jau kitas klausimas.
 
  • Meilė iš pirmo žvilgsnio dažniausiai nebūna abipusė. Dažniausiai tai būna vienpusiškas fenomenas. Tai, kad abu įsimylėtų iš pirmo žvilgsnio – labai retas atvejis. Tačiau vieno žmogaus labai intensyvi pirmoji patirtis gali formuoti ir pakeisti (šiek tiek iškreipti) kito asmens prisiminimus apie pirmąjį susitikimą, todėl net ir tas, kuris iš pirmo žvilgsnio nepamilo, ilgainiui gali pradėti galvoti, kad meilė gimė iš pirmo žvilgsnio.
 
  • Meilė iš pirmo žvilgsnio iš tikrųjų nėra „meilė“. Savybės, būdingos meilei (intymumas, įsipareigojimas, aistra), nebūna tokios stiprios. Šios emocijos bent jau nėra taip stipriai išreiškiamos kaip ilgalaikiuose santykiuose. Intymumo, įsipareigojimo ir aistros emocijų intensyvumas ilgalaikiuose santykiuose pranoksta tas pačias emocijas, meilės iš pirmo žvilgsnio atveju.