Tirštieji kokteiliai, ypač gaminami iš žalių ingredientų ir augalinių baltymų, yra puikus gėrimas naujai dienos pradžiai, užtikrinantis gerą virškinimą visą dieną. Tačiau įprasti kokteiliai būna šalti, todėl šaltymečiu netinka.

 

kokteiliai

Nebūtinai tirštieji kokteiliai privalo būti lediniai. Yra nemažai receptų, kurie sušildo kūną ir idealiai tinka šaltaisiais metų mėnesiais. Jeigu norisi šiltų pusryčių, bet nėra laiko ar nori gaminti – išbandykite šiuos šildančius tirštuosius kokteilius. Tikriausiai niekada nepagalvojote, kad įprastą avižų košę, omletą ar sumuštinį galima pakeisti kur kas sveikesne alternatyva – tirštaisiais kokteiliais.

 

Tirštuosius kokteilius pagaminsite greitai. Tiesiog sumeskite ingredientus į elektrinį trintuvą ir po kelių minučių mėgaukitės sveiku ir skaniu gėrimu.

 

Tirštieji kokteiliai yra puikus būdas padidinti vaisių ir daržovių suvartojimą. Net tų, kurių nelabai mėgstate, nepaisant tos, kad yra naudingos. Tai itin aktualu tiems, kurie per dieną suvartoja nedaug šviežios produkcijos ir kurių mitybos pagrindą sudaro angliavandeniai, pieno produktai ir cukrus.

 

Tirštieji kokteiliai gerina virškinimą. Susmulkintus vaisius ir daržoves organizmas lengviau pasisavina, todėl galima išvengti vidurių užkietėjimo ir skrandžio problemų. Be to, net trintame maiste išlieka daug dietinių skaidulų, gerinančių virškinimą.

 

Tirštieji kokteiliai šildo kūną, bet nesuteikia staigaus temperatūrų pokyčių, kas nėra labai sveika. Šilti gėrimai šaltuoju metų laiku yra nepakeičiami.

 

5 idėjos šiltiems tirštiesiems kokteiliams, tinkantiems žvarbiam orui:

 
  • Apelsinas, imbieras ir morka. Idealus pasirinkimas žvalesniems rytams.
  • Bananai, graikiniai riešutai ir datulės. Patiks visai šeimai – saldu ir sotu. Gausu vitamino E, folio rūgšties, omega 3 rūgščių ir melatonino.
  • Obuoliai, avižos ir cinamonas. Patiks tiems, kuriems patinka avižinė košė. Tik tai dar sveikiau, nes nėra cukraus, druskos ir kitų nesveikų priedų.
  • Lapiniai kopūstai, obuoliai, datulės. Patiks tiems, kurie mėgsta žalumynus ir karštos vaisinės arbatos skonį.
  • Kriaušės, migdolų sviestas, imbieras. Tinka pusryčiams arba kaip desertas.