Danai pasakytų, kad laimės jausmas priklauso nuo jaukumo namuose. Danija pagrįstai laikoma šalimi, kur beveik kiekvienas gyventojas jaučiasi laimingas. Tyrimai rodo, kad Danija pasaulyje yra trečia laimingiausia valstybė. Tai, žinoma, skamba labai keistai, nes Danijos klimatas nėra švelnus ir saulėtas kaip Ispanijoje ar Prancūzijoje. Tačiau per daug amžių danai išmoko mėgautis tuo, ką turi.

 

jaukumas

5 patarimai, kaip susikurti jaukumą namuose rudenį:

 
  • Kas ta „Hygge“? Be abejo, pastaruosius kelis metus, kalbant apie „Hygge“, girdėjote ne kartą. „Hygge“ – tai neišverčiamas danų kalbos žodis, reiškiantis nepaprastą jaukumą namuose. „Hygge“ – tai atmosfera, kuri sušildys net jei lauke sninga ir yra vėjuota. Kadangi mūsų šalyje beveik pusę metų taip pat būna subjurę orai, mums reikėtų šio to pasimokyti iš danų – tada ir sezoninių depresijų bus mažiau. Per pastaruosius keletą metų „Hygge“ tapo svarbia Danijos kultūros dalimi. Patys danai sako, kad „Hygge“ – tai yra šilta ir skani arbata su bandelėmis ir draugais, šilta antklodė, daug žvakių ir skani vakarienė. Kitais žodžiais tariant, „Hygge“ yra gebėjimas kurti grožį aplink save ir mėgautis paprastais dalykais.
 
  • Jaukūs namai. Viena iš pagrindinių „Hygge“ taisyklių yra jaukumas ir komfortas. Pagalvokite apie tai, kokius namus jūs kasdien matote. Susikurkite tokius, į kuriuos kiekvieną vakarą būtų miela grįžti. Apie namus reikėtų galvoti šiltai ir maloniai. Ekspertai sako, kad komfortas yra detalėse. Todėl reikėtų daugiau dėmesio skirti būtent joms. Pavyzdžiui, nusipirkti naują antklodę, keletą girliandų, daug pagalvėlių. Nepamiršti ir gražių indų.
 
  • Paskambinti draugams. Nemažai žmonių tiki, kad europiečiai nemėgsta kviesti draugų į savo namus ir vaišinti juos kvapniu ir garuojančiu maistu. Tai nėra visiškai tiesa. Skandinavijos šalyse žmonės dažnai lankosi vieni kitų namuose ir kavos bei pyragaičių suvartojimas yra neribojamas. Danai tiki, kad draugai ir artimi žmonės namuose padeda sukurti tas ypatingas akimirkas, kurios sušildo širdį. Dėl šios priežasties jie dažnai kviečia vienas kitą pasisvečiuoti namuose.
 
  • Maisto gaminimas. Smagu lankytis restoranuose ir kavinėse ir raguoti naujus patiekalus, bet tai nėra „Hygge“. „Hygge“ yra tada, kai šeštadienį namuose kepamas pyragas ir plikoma arbata iš žolelių. Kai maisto gaminimo procesas teikia malonumą, o namai pradeda kvepėti ką tik iškeptais patiekalais. Dėlto rekomenduojama pradėti naują tradiciją – kiekvieną šeštadienio vakarą susirinkti namuose su šeima ir giminėmis, ir paruošti ką nors skanaus. Įdomu: net psichologai sako, kad tokie susibūrimai padaro šeimos narius ir draugus artimesnius vieni kitiems negu laikas, praleistas restorane ar kavinėje.
 
  • Kambariniai augalai. Kambariniai augalai namams suteikia jaukumo ir šviežumo. Tačiau jais reikia rūpintis, kad džiugintų vešliais lapais ir gražiais žiedais. Namuose galima auginti daugybę augalų, įskaitant storlapį, storalapę vaškuolę, kalankę, vėzdūnę, aspidistrą ar nukarį.