Namai be televizoriaus, tai lyg pilis debesyse – egzistuoja tik pasakose. Tyrimų agentūra TNS teigia, kad maždaug 97 proc. Lietuvos gyventojų namie turi bent vieną televizorių. Ir mes turbūt neapsiriksime, kad didžioji dalis jūsų mėgsta laisvalaikį leisti žiūrėdami jį – filmus, žinias, dokumentiką, animacinius filmukus… Kaip bebūtų, geram laisvalaikiui prie televizoriaus būtini dar du dalykai: gera sofa lova ir TV staliukas. Šį kartą dalinamės patarimais, kaip įsigyti jums tinkančius šiuos du baldus.

 

Svetaine 2

 

1. Kokio dydžio sofą lovą pirkti?

 

Pirmiausiai – baldas turi atitikti jūsų poreikius. Jei sofa lova bus skirta pasisėdėti su draugais – rinkitės baldą aukšta atrama, bus patogu nugarai. Jei sofą naudosite poilsiui, ji turėtų būti minkštesnė, su papildomomis pagalvėlėmis, atramomis. O gal po filmų peržiūros ant sofos liks nakvoti svečiai? Tuomet sofa lova su patalynei skirta dėže bus geriausias variantas.

 

Ieškote sofos nedidelei erdvei? Specialistai pataria rinktis dvivietę sofą su aukštomis kojomis. Taupydami vietą po aukšta sofa lova dar galėsite padėti daiktų. Pirmenybę teikite šviesesnėm spalvom – tamsiosios turi tendenciją „pavogti“ kambario šviesą, todėl patalpa atrodo mažesnė.

 

Pačių įvairiausių sofų lovų ieškokite internetinėje parduotuvėje pigu.lt. Svetainės baldams dabar taikomos nuolaidos!

 

Svetaine 3

 

2. Iš kokios medžiagos turėtų būti pagaminta sofa lova?

 

Milijono vertės klausimas – rinktis oda ar gobelenu dengtą sofą lovą. Su odine sofa jūs lengvai sukursite prabangų stilių. Ją taip pat bus lengva valyti – užteks perbraukti drėgna šluoste. Minusas – ant odinės sofos gali būti šalta sėdėti žiemą ir lipnu vasarą.

 

Kitas variantas – pirkti gobelenu dengtą sofą lovą. Galėsite rinktis iš daugybės spalvų ir skirtingų dizainų: pastelinių, ryškių, švelnių ar grubesnio audinio… Minusas – gobelenu dengtas sofas gali būti sunkiau valyti, tačiau rinkoje jau galite rasti sofų su nuimamais ir skalbiamais audiniais.

 

3. Kur statyti sofą?

 

Jei yra galimybė, sofos lovos nestatykite šalia lango. Tiesioginiai saulės spinduliai išblukins audinį, atsiras dėmių. Galvodami apie sofos vietą kambaryje galite pasinaudoti lipniąja juosta. Išklijuokite grindis – matysite, ar sofa telpa pasirinktoje vietoje, ar bus lengva praeiti.

 

4. Kokio dydžio TV staliuką pirkti?

 

Norint, kad televizorius tvirtai stovėtų, reiktų rinktis staliuką platesniu, didesniu stalviršiumi už visą televizoriaus plotį. TV staliukas turėtų būti bent 5–8 cm ilgesnis, nei televizoriaus plotis. Taip pat atkreipkite dėmesį į staliuko aukštį – jei jis bus per žemas ar per aukštas, bus nepatogu žiūrėti. Sprendimas – ant jau išsirinktos sofos susodinkite šeimos narius ir kartu nustatykite, kokio aukščio staliuko jums maždaug reikia. Beje, TV Staliukas taip pat turėtų išlaikyti televizoriaus svorį, tad prieš pirkdami atidžiai palyginkite televizoriaus ir staliuko matmenis

 

Jei jūsų kambarys mažas – tuomet ir TV staliukas turėtų neužimti daug vietos. Jei erdvė didelė, rinkitės didesnį baldą, mažas staliukas joje „paskęs“. Beje, jei turite visą namų kiną ar kitos papildomos įrangos, turbūt viską norėsite sutalpinti vienoje vietoje. Tuomet parduotuvėse ieškokite TV staliuko su papildomomis lentynomis, spintele, skylutėmis laidams, praplečiamais stalviršiais.

 

5. Kokios medžiagos ir stiliaus staliuką rinktis?

 

Galite rinktis neutralų TV staliuką, derantį prie jūsų namų stiliaus, tokios pat spalvos kaip kiti baldai. Arba – jei norite ryškaus akcento, ieškokite modernaus, tokio, kuris iškart patrauktų akį įėjus į kambarį.

 

TV staliukai dabar gaminami iš medienos, faneros, stiklo, nerūdijančio plieno ar plastiko ir net iš akmens. Renkantis reiktų žinoti, kad iš faneros pagamintas staliukas bus tvirtesnis nei iš tikros medienos. Stiklinį staliuką bus sunkiau prižiūrėti – reikės saugoti, kad nesudužtų ar nesusibraižytų.

   

Tikimės, kad patarimai buvo naudingi. Linkime išsirinkti labiausiai jums tinkančius baldus. Tegu sėdėjimas ant patogios sofos lovos ir žiūrėjimas televizoriaus, pastatyto ant gražaus TV staliuko, tampa itin geromis atostogomis!