Norint patirti orgazmą reikia meilės. Meilė vyrui – tai tik priedas, bet ne būtinybė, kalbant apie intymų suartėjimą. Tačiau, ko gero, svarbiau nei mylėti kitą, yra tiesiog mylėti seksą ir save pačią. Visos seksualinės problemos prasideda tada, kai nustojama save vertinti ir mylėti.

 

seksas

5 dažniausiai pasitaikantys seksualiniai kompleksai:

 
  • „Aš negraži“. Galimi varianta: „Aš stora“, „Turiu mažą krūtinę“, „Neturiu krūtų“, „Turiu celiulitą“. Žmonės, kurie nesigėdija savo kūno, gali laisvai parodyti savo nuogą kūną partneriui. Beveik visi turi kokių nors kompleksų dėl išvaizdos netobulumų. Tačiau nuolat į juos kreipiant dėmesį, tampa neįmanoma atsipalaiduoti, mėgautis seksu ir patirti orgazmą. Svarbiausia šiuo atveju – dirbti su savimi. Kartais sunkiau pamilti save su visais trūkumais, negu tų trūkumų atsikratyti. Norint turėti sveiką ir gerai atrodantį kūną, reikia sveikai maitintis ir bent porą kartų per savaitę sportuoti. Kita vertus, labai svarbu įsisąmoninti, kad lytinis potraukis – tai kur kas daugiau nei tik gražus veidelis ir ideali figūra. Tai judesiai, kvapai, garsai, žvilgsniai… Jeigu partneris su jumis mylisi, vadinasi jūsų išvaizda jį jaudina. Kam viską dar labiau apsunkinti?
 
  • „Aš frigidiška“. Kitas seksualinis kompleksas kyla dėl orgazmo trūkumo. Nesugebėjimas pasiekti kulminacijos, labai dažnai suvokiamas tarp moterų kaip jų asmeninis trūkumas. Patenkama tarsi į užburtą ratą: negalite patirti orgazmo ir kompleksuojate dėlto ir tai taip pat neleidžia mėgautis seksu ir patirti orgazmo. Moterų orgazmas priklauso nuo daugelio fiziologinių ir psichologinių veiksnių. Jeigu priežastys yra fiziologinės (pavyzdžiui, hormonų sutrikimai) arba psichologinės traumos (pavyzdžiui, išprievartavimas praeityje), tada gali prireikti specialistų pagalbos. Kitais atvejais gali užtekti paieškoti savo erogeninių zonų, treniruoti intymius raumenis ir pan.
 
  • „Aš nešvari“. Kitas kompleksas, neleidžiantis atsipalaiduoti mylintis – tai baimė, kad partneriui jūsų kūno kvapas ar skonis pasirodys nemalonus. Ypač ši baimė sustiprėja, kai partneris nori pamaloninti oraliniu seksu arba analingu. Kūno kvapas ne visada priklauso nuo higienos ar mitybos. Lytiškai susijaudinęs organizmas išskiria specifinio kvapo feromonus. Todėl net jeigu laikotės geros higienos ir tinkamai maitinatės, jūsų kūno kvapas gali nepatikti parneriui ir tai rodo, kad fiziologiniu požiūriu jūs esate nesuderinami. Jeigu nemalonus kvapas kyla ne dėl ligos (jeigu dėl ligos, reikia apsilankyti pas gydytoją), tada pakanka laikytis geros higienos (prieš seksą nusiprausti arba naudoti intymios higienos servetėles). Tačiau net jeigu negalite pakęsti kito žmogaus kvapo, net kai jis yra visiškai švarus (dažniausiai jausmai būna abipusiai), tai rodo, kad šie santykiai ilgai nesitęs.
 
  • „Aš skleidžiu juokingus garsus“. Kartais iš makšties išeinantis oras sekso metu (dažniausiai mylintis „šuniukų“ poza) primena bezdėjimą. Tai, nesvarbu, kaip seksualiai atrodote, gali atimti bet kokį norą mylėtis. Šie garsai labai dažnai yra ženklas, kad dubens raumenys yra silpni. Nereikėtų manyti, kad makšties raumenys nusilpsta ir juos treniruoti reikia tik po gimdymo. Juos reikėtų treniruoti nuo tada, kai pradedamas aktyvus lytinis gyvenimas. Kėgelio pratimai ne tik padės išvengti nemalonių situacijų, bet ir padės sustiprinti pojūčius mylintis.
 
  • „Aš – ne tokia!“. Gyvename gana konservatyvioje visuomenėje, kalbant apie seksą ir intymius pasirinkimus. Dauguma iš vaikystės atsinešė klaidingą įsitikinimą, kad seksualiniai eksperimentai, masturbacija yra kažkas blogo ir draudžiamo. Net suaugus tai neleidžia mėgautis seksu, tyrinėti vienas kito kūną, išbandyti naujus dalykus. Jeigu apie seksą galvosite, kad: „reikia užmerkti akis ir galvoti apie taip, kaip kenčia viso pasaulio moterys“, tada orgazmo nebus, nesvarbu, kiek pastangų dės vyras. Jeigu sunku kalbėti apie savo poreikius, pabandykite apie juos užsiminti netiesiogiai. Pavyzdžiui, kartu pažiūrėkite pornografinį filmą, kuriame būtų elementų, kuriuos norėtumėte išbandyti sekse. Nevengti eksperimentuoti su pozomis: jeigu partneriui nepatiks, jis pasakys. Tačiau svarbiausia – pradėti tyrinėti savo kūną: nėra nieko gėdingo suprasti save.