Gali atrodyti, kad šiandien gyvename seksualiai išsilaisvinusioje visuomenėje, tačiau moters orgazmas vis dar yra tabu tema. Tai yra didelė problema, nes moters kūnas buvo sukurtas ne tik reprodukcijai, bet ir malonumui patirti.

 

seksas

Amerikiečių ginekologė dr. Sherry Ross, turinti 25-erių metų darbo patirtį, parašė knygą apie moterų intymią sveikatą „She-ology: The Definitive Guide to Women‘s Intimate Health“. Šioje knygoje ginekologė atsakė į moterų klausimus apie orgazmą, kuriuos jos norėjo užduoti, bet nedrįso.

 

4 priežastys, kodėl kai kurios moterys niekada nepatiria orgazmo:

 

  • Lyties neteisybė. Jeigu vyras turi problemų su erekcija – tai katastrofa. Norėdami išspręsti šią problemą tiek pats vyras, tiek moteris, deda daug pastangų. Tačiau jei orgazmo nepatiria tik moteris – ji paliekama viena su savo problemomis. Kartais ji net pradeda vaidinti orgazmą, kad neatrodytų sugadinta. Egzistuoja 26 patvirtinti vaistai erekcijos sutrikimams gydyti ir 0 vaistų moterims, kurios negali patirti orgazmo. Mažai kas domisi tuo, kaip būtų galima padėti moteriai patirti orgazmą. Metams bėgant, seksualinių problemų daugėja, tačiau jeigu bandysite jas spręsti, galbūt jų ir išvengsite.

 

  • Atsikratyti gėdos. Orgazmo niekada nėra patyrusios ne tik jaunos, ką tik lytinį gyvenimą pradėjusios merginos, bet ir 30, 40 ir net 50 metų moterys. Skaičiuojama, kad 10 – 20 % moterų apskritai nežino, kas tai yra. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl taip yra – tai įvairūs kompleksai. Moterys, nepatiriančios orgazmo, drovisi kalbėti apie seksą su savo partneriu, geriausia drauge ar net gydytoju. 65 % moterų prisipažįsta, kad gėdijasi garsiai pasakyti „vagina“, „makštis“. Jos yra linkusios kalbėti užuominomis, pavyzdžiui: „ten“. Todėl gydytojai pirmiausiai užduoda tokius klausimus: „Ar turite kokių nors su seksu susijusių problemų?“, „Ar jums patinka būti su savo seksualiniu partneriu?“, „Ar galite patirti orgazmą?“, „Ar masturbuojatės?“. Pokalbio tikslas – padėti moteriai atsipalaiduoti ir nustoti jausti gėdą dėlto, kad ji niekada nepatyrė orgazmo.

 

  • Masturbacijos įgūdžiai. Kartais moteriai pasiekti orgazmą trukdo supratimo apie savo anatomiją trūkumas. Pastebėta, kad maždaug pusė 16 – 25 metų merginų nesugeba parodyti, kur tiksliai yra klitorius (nei ant savo kūno, nei ant diagramos, vaizduojančios moters reprodukcinius organus). Be abejo, moteris, kuris nežino, kur jos klitorius, negaus jokio malonumo iš jo. Todėl visų pirma derėtų pasimokyti anatomijos, rasti, kur yra klitorius arba varputė ir išmokti jį stimuliuoti. Masturbacija – tai įgūdis, įgyjamas panašiai kaip vaikščioti, bėgti, dainuoti ar valytis dantis.

 

  • Silpnas lytinis potraukis. Nesugebėjimas patirti orgazmo gali būti dėl 5 pagrindinių priežasčių: 1) mažo libido; 2) skausmingų lytinių santykių; 3) susijaudinimo sutrikimų; 4) pasibjaurėjimo lytiniais santykiais; 5) fizinės negalios. Pati dažniausiai problema yra mažas libido arba nenoras turėti lytinių santykių. Kai vyras yra atsipalaidavęs, jis yra pasirengęs patirti orgazmą, o moterims visų pirma reikia atsipalaiduoti, kad galėtų patirti orgazmą. Deja, kasdienis stresas, nemalonumai darbe, problemos su pinigais, vaikų priežiūra ir psichologiniai konfliktai mažina moters libido. Dažnai tai slepia ir kitas problemas: depresiją, nerimo sutrikimus, privatumo trūkumą, šalutinį kai kurių vaistų poveikį, artritą, menopauzę arba seksualinę traumą (kurios nėra neįprastos).

 

Norint išspręsti visas šias problemas, reikia kreiptis į kompetentingus gydytojus, tačiau šį bei tą galima padaryti ir patiems. T. y. moteris turėtų prisiimti atsakomybę už savo klitorių ir makštį. Ji turėtų suprasti, kad masturbacija yra viena iš lytinių santykių su partneriu sąlygų, dėl kurios gali pavykti patirti orgazmą.