Šį sekmadienį LNK laidoje „Aš matau tavo balsą“ 30 metų sporto žurnalistu dirbantis Saulius Ramoška turės panaudoti savo žurnalistinius įgūdžius, kad išsiaiškintų, kuris pagal fonogramą dainuojantis žaidėjas yra geras, o kuris blogas dainininkas. „Kalbinti sporto žvaigždes užkulisiuose vis dėlto paprasčiau nei per 30 sekundžių ištardyti žmogų prieš kameras“, – apie žaidimo iššūkius atviraus žurnalistikos profesionalas.

 

20220213-3_800x533

Žvaigždžių laukdavo ir po 7 valandas

 

Sauliaus Ramoškos kalbintų sportininkų sąrašas ilgas: turbūt paprasčiau būtų pasakyti, ko jam kalbinti neteko. Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Artūras Karnišovas – tai tik kelios žinomiausios pavardės iš šimtų. Be abejo, per tris dešimtmečius tokioje įdomioje srityje sukaupta ne tik patirties, bet ir ne vienas linksmas nuotykis. „Na, pavyzdžiui, pamenu, kai Arvydas Sabonis grįžo į Kauną, regis, iš Portlendo, gavome redaktoriaus prašymą nuvykti į jo namus Kaune, Žaliakalnyje ir paimti interviu. Atvykstame, mus pasitinka Arvydo tėvukas ir sako: „Arvydas miega“. Na, miega, tai miega, galvojam palauksim – visgi skrydis buvo ilgas, gal tikrai nori pailsėti. Laukiam valandą, dvi, vėl išeina Arvydo tėvukas, vėl praneša, kad Arvydas miega…Taip pralaukėm prie namo septynias valandas ir išvykom nieko nepešę“, – su šypsena prisimena S. Ramoška.

 

Be abejo, pokštų iškrėsdavo ne tik sportininkai, bet ir patys žurnalistai. „Kartais mėgdavome pajuokauti: redaktorėms rankraštyje palikdavome linksmų pastabų, kurias jos, aišku, jau perrinkdamos tekstą išimdavo. Tačiau kartą mano tekste to nepadarė. Tai buvo straipsnis apie bušido kovotoją Kęstuti Smirnovą, kuris turi  taip pat kovotoją brolį Mindaugą Smirnovą. Taigi, juokais norėdamas redaktorėms pažymėti, apie kurį brolį kalbama, skliausteliuose parašiau „Brat 2” (tuo metu kaip tik buvo populiarus šis filmas). Na, bet redaktorės pagalvojo, kad „Brat“ yra pavardė ar sporto klubas ir šį mano juokelį praleido į spaudą“, –  prisimena Saulius.

 

Pinigus panaudos gražesnei šypsenai arba dukrų virtuvėms

 

Kaip ir kiekvienas „Aš matau tavo balsą“ dalyvis, taip ir Saulius turi tikslą, kur išleistų laimėtus pinigus. „Norėčiau susitvarkyti dantis, pasidailinti šypseną. Domėjausi, kiek gali kainuoti tokios paslaugos mano situacijoje, tai siekia nuo 6 000 Eur iki  10 000 Eur”, –  atvirauja Saulius, bet prisipažįsta, kad širdis kirba sumą padovanoti ir dukroms, kurios ką tik atsikraustė į naujus namus ir finansų reikia remontams. Prakalbus apie šypsenas, laidoje užvirs diskusija ir apie pačią gražiausią žinomą šypseną. Laidos vedėjas Rokas Bernatonis savo komplimentus skirs Monikos Liu, o pats laidos dalyvis Saulius Ramoška pasaulinėms garsenybėms – Cristiano Ronaldo bei Julios Roberts šypsenoms.

 

Ar pavyks žurnalistui Sauliui Ramoškai ir muzikiniams detektyvams Ingai Valinskienei, Mantui Wizzard, Gintarei Gurevičiūtei, Monikai Liu ir Karolinai Meschino laimėti 10 000 Eur, bus galima pamatyti jau šį sekmadienį, 19.30 val., laidoje „Aš matau tavo balsą“.