Pačioje spalio pabaigoje, spalio 31-ąją, Vakarų pasaulis švenčia baugią dvasių šventę – Heloviną. Ko gero, galima teigti, kad ji kasmet tampa populiaresnė ir mūsų šalyje. Šią naktį gali nutikti keisčiausių dalykų, tad būkite pasiruošę netikėtumams. Įdomu, kokios šiurpiausios istorijos yra nutikusios Helovino naktį?

 

"Helovino naktis"

Šią naktį pralinksmina tai, kas šiaip jau kelia šiurpą. Tačiau kartais šią naktį nutinka iš tikrųjų bauginančių įvykių. Spalio 31-osios naktį yra nutikę įvykdyta tiek žiaurių žmogžudysčių ir nepaaiškinamų žmonių dingimų, kad jie gąsdina labiau negu siaubo pasakų personažai: vaiduokliai, goblinai, raganos ir kitos pragaro pabaisos. Neišaiškinti nusikaltimai, įvykę keistą ir paslaptingą Helovino naktį, atrodo dar šiurpesni negu tada, jei būtų įvykę eilinę naktį.

 

3 šiurpios istorijos, kurios kažkada nutiko Helovino naktį:

 

  • Steveno Dammamo dingimas. 1955 metais Helovino dieną Marilyn Damman kartu su dvejų metų sūnumi Stevenu ir septynerių mėnesių dukterimi Pamela išvyko į prekybos centrą vienoje iš Niujorko valstijos apskričių. Kol pati apsipirkinėjo, Stevenas liko lauke su mažąja sesute, miegančia vežimėlyje. Kai ji po 10 minučių išėjo, pamatė, kad nebėra nei Steveno, nei vežimėlio. Tačiau šiek tiek paėjėjusi ji rado vaikišką vežimėlį. Pamelai nieko bloga nebuvo nutikę, bet Stevenas nebuvo rastas. Kilus įtarimams dėl pagrobimo, buvo iškelta hipotezė, kad pagrobėjas vaiką augina su nauja tapatybe. Policijoje buvo atlikta daugybė DNR testų, siekiant išsiaiškinti, ar berniukui buvo suteikia nauja tapatybė. 1957 metais kartono dėžėje rastas berniuko kūnas, kaip manoma, galėjo priklausyti Stevenui, tačiau DNR testas buvo neigiamas. 2009 metais Johnas Barnesas paskelbė, kad jis pats gali būti Stevenas, bet DNR testas taip pat buvo neigiamas. Gali būti, kad Stevenas Dammamas gyvena kitą gyvenimą su kita tapatybe, net neįtardamas, kad vaikystėje jis buvo pagrobtas iš tikrosios šeimos. Iki šiol nieko tikra nėra žinoma.

 

  • Paslaptinga Chriso Jenkinso mirtis. Ch. Jenkinsas buvo 21-erių studentas iš Minesotos universiteto. 2002 metais Helovino naktį jis apsilankė viename Mineapolio bare miesto centre. Deja, jo niekas nebematė po to, kai išėjo iš baro apie vidurnaktį. 4 mėnesius jis buvo ieškomas kaip dingęs be žinios, kol jo kūnas galiausiai rastas Misisipės pakrantėje. Chrisas Jenkinsas rastas su tuo pačiu Helovino kostiumu, su kuriuo matytas tą naktį, todėl manoma, kad jis mirė netrukus po to, kai išėjo iš baro. Vaikinas buvo stipriai apsvaigęs, o mirties priežastimi įvardintas paskendimas dėl nelaimingo atsitikimo ar savižudybės. Vaikino tėvai tuo negalėjo patikėti, todėl reikalavo tyrimą tęsti. Tik 2006 metais buvo patvirtinta, kad Ch. Jenkinsas buvo nužudytas. Vienas sulaikytas įtariamasis papasakojo, kad matė, kaip studentas buvo nužudytas ir įmestas į upę, tačiau niekam kaltinimai nebuvo pateikti. Manoma, kad žiaurų nusikaltimą įvykdė „besišypsančių žudikų“ grupuotė, tuo metu siautėjanti JAV. Ją sudarė apie 40 koledžo studentų, kurie savo aukas skandindavo. Netoli aukų kūnų jie palikdavo grafitį su nupiešta šypsenėle. Jie pasistengdavo padaryti taip, kad žmogžudystė atrodytų kaip savižudybė. Tačiau prie Chriso lavono nerasta „šypsenėlės“. Vis dėlto tai viena realiausių tikimybių.

 

  • Šiurpi Marvino Brandlando žmogžudystė. 1982 metais 69-erių M. Brandlandas su žmona Ethel gyveno Ajovos valstijoje. Helovino naktį vyras vaikams dalino saldainius prie savo namų durų. Tačiau vieną kartą atidaręs duris jis pamatė ne vaikus, o suaugusį vyrą, dėvintį kaukę. Jis pasakė: „Pokštas arba saldainis. Atiduok savo pinigus arba šausiu“. Vyras pagalvoja, kad čia kažkas taip pokštauja, todėl pabandė atkelti vyro kaukę, bet paslaptingasis praeivis neleido to padaryti. Tada kaukėtasis vyras įžengė į Marvino namus ir išsitraukė pistoletą. Jis pareikalavo nuvesti jį į rūsį ir atnešti visas santaupas, kurias laiko seife. Sutuoktiniams kilo įtarimai, nes labai mažai kas žinojo, kad jie turi įsirengę seifą rūsyje. Dėlto jie pamanė, kad kažkas nusprendė taip žiauriai pajuokauti. Tačiau vyras nejuokavo, kai Marvinas jį vedė per virtuvę į rūsį, žudikas išsitraukė ginklą ir šovė į namų šeimininką. Tada pasigriebęs pinigus jis pabėgo, palikdamas nusikaltimo vietoje kaukę. Visa tai matė Marvino žmona. Po kelių metų atsirado įtariamasis, nužudęs M. Brandlandą, tačiau DNR testo nebuvo galima atlikti, nes ant kaukė nebuvo likę pakankamai tyrimui reikalingos medžiagos. Taigi kas nužudė Marviną Brandlandą iki šiol yra nežinoma.

Daugiau apie Heloviną skaitykite:

 
Magiškos Helovino nakties burtai
 
Kaip sukurti magišką Helovino nakties atmosferą?
 
Belaukiant vaiduoklių nakties