Visame pasaulyje žmonės perka sendaikčius, vertina vintažą ir antikvariatą. Tačiau kiekvieną kartą įsigijus antikvarinį daiktą, ypač jeigu tai baldas, rizikuojama kartu su juo į namus parsigabenti vaiduoklį. Dauguma tokių prekybos vietų netgi yra įtrauktos į paranormalių reiškinių vietų sąrašus. Sunku paneigti, kad sendaikčių krautuvėlės turi ypatingą, magišką atmosferą. Nenuostabu, kad yra nemaža tikimybė ten įsigyti daiktą, įkrautą svetima energija, kuri ne visada švelni ir teigiama.

 

sendaikciai

Kartais nutinka taip, kad nusipirkus antikvarinį daiktą, žmogus pajunta, kad tapo apkerėtas. Vienintelis galimas paaiškinimas – tame pirkinyje slypi nusiminęs vaiduoklis, kuris visai nenori palikti to daikto ir atiduoti jį naujiems savininkams. Todėl žmogus atsigabena į savo namus pirkinį su jame slypinčiu vaiduokliu. Daug žmonių, besiskundžiančių blogu gyvenimu, staigiomis neigiamomis permainomis, namuose turi bent vieną antikvarinį daiktą. Kai kurie asmenys prieš įsigydami tokį pirkinį gyveno laimingai ir neturėjo daug vargo. Štai keletas tokių daiktų, kurie labiausiai apipinti mitais ir legendomis apie vaiduoklius.

 

3 antikvariniai daiktai, turintys paranormalių galių:

 
  • Elektrinė kėdė. Legendos sklando apie kėdę, bet ne bet kokią kėdę, o antikvarinę. Pasakojama, kad pas žmogų, kuris neseniai įsigijo tą kėdę iš antikvariato, apsilankė kaimynas. Stovėdamas netoli tos kėdės kaimynas pajuto, kad pasišiaušė plaukeliai ant rankos – tarsi jį būtų nukrėtusi silpna elektros srovė. Kai vyras šiek tiek pasitraukė nuo kėdės, plaukeliai atsipalaidavo ir nusviro. Sutapimas? O galbūt vaiduoklis, apsigyvenęs toje kėdėje ir nenorintis paleisti savo pamėgto baldo.
 
  • Depresijos žiedas. Vienoje D. Britanijos vintažinių prekių krautuvėlėje tokia Maria Roberts įsigijo antikvarinį žiedą su safyru. Tačiau kiekvieną kartą, kai turėdavo bet kokį fizinį kontaktą su žiedu, ponia pasijusdavo labai nusiminusi. Dar keisčiau iš įdomiau, nes ji girdėjo ir matė ženklus, kurie priminė autentišką Viktorijos laikų, nuo depresijos kenčiančią damą. Neapsikentusi papuošalo magijos Maria pardavė žiedą ir niekada dėl šio sprendimo nesigailėjo.
 
  • Paveikslas „Sielvartaujantis žmogus“ (angl. „Anguished Man“). „Sielvartaujantis žmogus“ – tai yra ant drobės nutapytas paveikslas, primenantis dailininko Edvardo Munko ankstesnius darbus (konkrečiai: garsųjį „Šauksmą“), kuris siejamas su paranormaliais reiškiniais. Paveikslas nutapytas aliejiniais dažais ir paties dailininko krauju. Netrukus po to, kai paveikslas buvo baigtas, menininkas nusižudė. Dabartinis paveikslo savininkas yra amerikietis Seanas Robinsonas ir jis skundžiasi keistais ir nepaaiškinamais reiškiniais, kuriuos sukelia šis paveikslas. Štai ką jis rašė: „Kambaryje, kuriame pastaruoju metu buvo laikomas paveikslas, palikau įjungtą vaizdo kamerą. Įrašinėjau tris naktis iš eilės maždaug po 4 valandas per naktį ir pastebėjau, kad tarp 1 ir 5 valandos ryto buvo girdėti neįprasti stuksenimo garsai. Antrąją naktį vaizdo kamera taip pat užfiksavo, kad maždaug 3 valandą 25 minutės paveikslas nukrito nuo sienos ir virš paveikslo susiformavo plika akimi matoma šviesų orbita. Kambaryje nevyko jokie remonto darbai ir paveikslas buvo saugiai atremtas į sieną, todėl jam tikrai nieko negalėjo nutikti. Aš taip pat pastebėjau keistą miglą laiptų viršuje, viską padengė keistas rūkas ir tapo labai šalta, bet po viskas greitai dingo, taip pat staiga, kaip ir atsirado“.