Ne visos dailiosios lyties atstovės mėgsta kiekvieną rytą keltis anksčiau vien tam, kad pasidažytų. Nemažai jų svajoja apie skaisčią odą, ryškius veido bruožus, kad nereikėtų viso to kurti makiažo priemonėmis. Natūrali, švytinti oda visada yra mados viršūnėje. Tai pasiekti visai nesudėtinga, laikantis kai kurių grožio taisyklių.

 

15 patarimų, kaip gražiai atrodyti be makiažo:

 

natūralus grožis

 • 1 – 2 kartus per savaitę nušveisti veido odą. Norint atisakyti kasdieninio makiažo, visų pirma reikia turėti sveiką odą. Tai reiškia, kad reikės daugiau laiko ir lėšų skirti odos priežiūrai ir kokybiškiems produktams įsigyti. Šveitikliai pašalina negyvas ląsteles, sausą odą, todėl ji atrodo glotnesnė.
 
 • Nepamiršti drėkinti odos. Tam, kad oda atrodytų nepriekaištingai, ją reikia drėkinti. Nusiprausus veido odą reikėtų nuvalyti toniku arba gėlių vandeniu. Po to tepti lengvą drėkinamąjį kremą. Visų tipų odai tinka drėkikliai su hialurono rūgštimi.
 
 • Naudoti apsaugines priemones nuo saules. Ultravioletiniai spinduliai labiausiai sendina odą ir skatina raukšlių bei pigmentinių dėmių atsiradimą. Net ir debesuotą dieną į lauką nerekomenduojama išeiti veido ir kitų atvirų kūno vietų nepasitepus apsauginėmis priemonėmis nuo saulės. Jas naudoti reikėtų visus metus!
 
 • Naudoti kremą su spalva. Kremai su spalva maskuoja mažiau negu įprasti makiažo pagrindai. Tačiau būtent dėlto atrodo natūraliau. Tokie kremai suteikia odai skaistumo ir natūralaus švytėjimo.
 
 • Prižiūrėti antakius. Antakiai – vienas svarbiausių akcentų. Jie tarsi įrėmina veidą ir suteikia jam išraiškingumo. Tvarkingi, šiek tiek paryškinti antakiai tarsi atveria akis, kad makiažas tampa nebebūtinas. Formuojant antakius rekomenduojama vengti aštrių kampų ir arkų. Antakius paryškinti galima švelnių, natūralių spalvų antakių šešėliais. Paskui antakius šiek tiek patepti vašku, kad jie visą dieną išliktų tvarkingi ir žvilgantys.
 
 • Vokus padengti švelnių, natūralių atspalvių šešėliais. Akių šešėlius rinktis tokius, kurie yra artimiausi natūraliai odos spalvai. Labai dažnai vokai būna paraudę arba su sutrūkinėjusiais kapiliarais, todėl natūralios spalvos šešėliai neutralizuoja rausvus ir melsvus atspalvius.
 
 • Naudoti blakstienų rietiklį. Prieš naudojant tušą blakstienas rekomenduojama šiek tiek pariesti specialiu rietikliu. Tai padės natūraliai išryškinti akis. Net akių forma tampa dailesnė, kai blakstienos šiek tiek pariestos. Gali būti, kad nereikės nė dažyti tušu.
 
 • Prieš naktį blakstienas patepti ricinų aliejumi. Kiekvieną vakarą, nusivalius veidą, blakstienas patepti ricinų aliejumi. Jei ricinų aliejus nepatinka, galima naudoti vazeliną, migdolų, simondsijų ar kitokį augalinį aliejų. Netrukus blakstienos taps ilgesnės, tankesnės, stipresnės ir labiau žvilgančios.
 
 • Naudoti natūraliai atrodančią, ekologišką dekoratyvinę kosmetiką. Tokia kosmetika suteikia natūralų, neryškų atspalvį, o ekologiškai ingredientai puoselėja odą. Dekoratyvinę kosmetiką reikėtų rinktis pagal savo spalvinį tipą. Pavyzdžiui, šviesiaplaukėms natūraliau atrodo rudai padažytos blakstienos.
 
 • Lūpas patepti lūpų balzamu (galima naudoti su spalva). Lūpų balzamai puoselėja lūpas, drėkina, apsaugo nuo šerpetojimo ir nepalankių aplinkos veiksnių. Jei norisi ryškiau, lūpas galima šiek tiek paryškinti lūpų balzamu su spalva.
 
 • Naudoti gėlių vandenis arba hidrolatus. T. y. ne tik prieš tepant kremą. Hidrolatais veidą apipurkšti galima daug kartų per dieną. Tai padės išsaugoti odos drėgmę, saugos nuo išsausėjimo ir šerpetojimo. Be to, gėlių vandeniu sudrėkinta oda atrodys natūraliai švytinti. Malonus gėlių vandenų kvapas pakels nuotaiką ir suteiks energijos bei žvalumo visą dieną.
 
 • Skirti daugiau dėmesio šukuosenai. Idealiai tinkantis kirpimas ir plaukų spalva įrėmina veidą ir makiažas tampa nebūtinas, kad atrodytumėte nepriekaištingai. Viskas, ko reikia – tai susirasti gerą plaukų stilistą, kuris parinktų tinkamiausią šukuoseną ir duotų patarimų, kaip plaukus šukuoti ir prižiūrėti namie. Geras plaukų stilistas – tai nebūtinai brangiausias mieste, todėl nereikėtų jo rinktis vien tik pagal paslaugų kainą.
 
 • Sveikai maitintis ir nepamiršti grožio miego. Oda – didžiausias kūno organas. Tai reiškia, kad ja rūpintis reikia tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Odos skaistumas ir švytėjimas priklauso ne tik nuo kosmetikos priemonių, bet ir nuo mitybos. Kasdieniniame valgiaraštyje neturėtų trūkti vaisių, daržovių, vandens ir vitaminų. Kiekvieną naktį rekomenduojama miegoti 7 – 8 valandas bei saikingai vartoti alkoholį.
 
 • Balinti dantis. Sveiki ir balti dantys neatsiejami nuo gražaus veido. Kai šypsena graži, nebūtina net dažytis! Rekomenduojama bent porą kartų per metus apsilankyti pas odontologą ir atlikti higieninį dantų valymą. Namie naudoti kokybiškas balinančias dantų pastas ir skalavimo skysčius. Vengti dantis dažančių maisto produktų ir gėrimų.
 
 • Nepamiršti šypsenos. Ne makiažo kiekis ant veido, o nuoširdumas ir šypsena daro moteris patrauklias. Aplinkiniai pastebi kito žmogaus šypseną, o ne jo trūkumus. Daugelis net nepastebi, ar moteris apskritai yra pasidažiusi, ar ne. Dirbtinės šypsenos reikėtų vengti. Šypsotis reikėtų akimis ir vidumi.