Apie blondines prikurta aibė stereotipų, iš kurių didžioji dauguma yra visiška netiesa. Na, galbūt tik tas, kur sakoma, kad blondinėms gyventi linksmiau (ypač, jei jūs esate ikoniškosios Marilyn Monroe tipo moteris)! Be abejo, pasikliauti vien tik plaukų spalva, sprendžiant apie asmenį, neverta, nors ir pastebima, kad tam tikrų atspalvių žmonės pasižymi kai kuriomis tik jiems būdingomis savybėmis.

 

blond vs brunette

15 dalykų, kuriuos atskleidžia jūsų plaukų spalva:

 

 • Dažytų šviesių plaukų priežiūra brangesnė. Nenatūralios blondinės, nenorinčios, kad pasimatytų nuaugusios tamsios plaukų šaknys, kirpykloje turi lankytis ir dažyti šaknis maždaug kas 6 savaites. Be to, šviesinti plaukai tampa sausesni ir šiurkštesni, todėl jiems reikia daugiau plaukų kondicionavimo priemonių bei specialių procedūrų.
 • Šviesiaplaukiai turi daugiau plaukų. Natūralūs blondinai turi apie 120 – 147 tūkst. plaukų, o brunetai – nuo 100 iki 120 tūkst. Tamsūs plaukai turi daugiau melanino, kuris padeda galvos odą apsaugoti nuo žalingų saulės spindulių.
 • Brunetės introvertiškesnės negu blondinės. Mėgstantys išsiskirti žmonės dažnai dažo plaukus ryškiomis, neoninėmis ir kitomis nenatūraliomis plaukų spalvomis. Blondinės sulaukiau daugiau moterų dėmesio iš priešingos lyties atstovų, todėl jos atrodo labiau geidžiamos. Brunetės laikomos introvertiškesnėmis ir konservatyvesnėmis, nors plaukų spalva negali atskleisti tikrosios asmenybės. Greičiausiai mes pasirenkame tokią plaukų spalvą, kokią žinutę norime transliuoti.
 • Blondinės nėra tokios protingos kaip brunetės. Šis teiginys yra visiškai nepagrįstas. Mitas susiformavo 1953 metais, kai pasirodė filmas „Džentelmenai renkasi blondines” (angl. „Gentleman Prefers Blonds”), kuriame pagrindinį Lorelei Lei vaidmenį atliko blondinė Marilyn Monroe. Tokio tipo moterys atrodo mėgstančios linksmybes, lengvabūdės ir svaiginančios.
 • Moterys, kurios dažo plaukus sruogelėmis, labiau seka mados tendencijomis. Šiuo metu labai madinga plaukus šviesinti natūraliai atrodančiomis sruogelėmis. Tokios sruogelės nėra labai pastebimas, bet visumoje kuria labai gražių ir sveikų plaukų įspūdį. Tokį plaukų dažymą renkasi tos, kurioms svarbu sekti tendencijas.
 • Vyrams labiau patinka natūralių atspalvių plaukai. Vyrams labiau patinka natūralios ir atsipalaidavusios moterys, kurios neišleidžia kosminių sumų plaukų dažymui ir priežiūrai. 
 • Blondinės moterys yra pasitikinčios savimi ir mėgsta išsiskirti. Moterys, kurios yra atviresnės plaukų spalvos pokyčiams, nebijo išsiskirti iš minios ir labiau nei kitos pasitiki savimi. Be to, moterys mėgsta keisti plaukų spalvą po didelių pokyčių gyvenime, pavyzdžiui, skyrybų. 
 • Moterys, kurios drastiškai pakeičia savo plaukų spalvą, yra mėgstančios rizikuoti. Moterys, turinčius ryškius, neoninių atspalvių plaukus, dažnai laikomos pašėlusiomis, spontaniškomis ir unikaliomis asmenybėmis. 
 • Brunetės atrodo patikimesnės. Vyrams tamsiaplaukės atrodo saugesnės, patikimesnės ir geresnės romantinės partnerės. Jie labiau linkę vesti būtent tokias moterys, kurios atrodo stabilesnės ir ramesnės. 
 • Brunetės moterys yra labiau orientuotos į karjeros darymą. Moterys tamsiais plaukais atrodo rimtesnės, atsakingesnės ir labiau orientuotos į karjerą. Ypač, jeigu dirbate konservatyvioje aplinkoje, vertėtų rinktis paprastą, išpuoselėtą ir tamsesnių atspalvių šukuoseną.
 • Raudonplaukiai turi mažesnį skausmo slenkstį. Sautamptono universitetinės ligoninės D. Britanijoje tyrėjai nustatė, kad raudonplaukiai ir žmonės, kurių oda labai blyški, yra jautresni skausmui nei kiti. Nustatyta, kad raudonplaukiams reikia didesnių anestetikų, bet mažesnių vaistų nuo skausmo dozių.
 • Blondinės mėgsta būti dėmesio centre. Jeigu esate ta, kuri gali nusidažyti kita spalva plaukus, jeigu tik tokia mintis šauna į galvą, tai, vadinasi, esate ir ta, kuri mėgsta būti dėmesio centre.
 • Priešlaikinis žilimas rodo patiriamą stresą. Manoma, kad Marija Antuanetė per naktį pražilo, belaukdama išauštančios dienos, kai jai turėjo būti nukirsta galva. Tačiau mokslinių įrodymų, kad vien tik stresas sukeltų plaukų žilimą nėra. Plaukų žilimas priklauso nuo melanino, esančio jūsų kūne ir paveldėjimo veiksnių.
 • Brunetės labiau traukia vyrus, kurie nori rimtų santykių. Apklausos rodo, kad vyrai, kurie nori ilgų ir ilgalaikių santykių pirmenybę teikia tamsiaplaukėms, o tie, kurie nori tiesiog smagiai praleisti laiką – blondinėms.
 • Jūsų hormono lygis. Plaukų tekstūra tiesiogiai susijusi su hormonų veikla, susijusia su skydliauke, estrogenų ir testoterono lygiu, bet hormonai gali paveikti ir plaukų spalvą. Nėščioms moterims gali pradėti augti šiek tiek kitokio atspalvio plaukai.