Šių metų gegužės 26 dieną trečią iš eilės UEFA Čempionų lygos trofėjų laimėjęs ir buvęs „Auksinio kamuolio“ (Ballon d‘Or) laimėtojas, 45-erių metų sportininkas, Zinadine‘as Zidanas, per spaudos konferenciją visus nustebino, pareiškęs, kad baigia karjerą ir palieka Madrido „Real“ komandą. Nors futbolo sirgalius ši žinia labai nuliūdino, bet pats iš Prancūzijos kilęs sportininkas sako, kad trokšta permainų ir teigia: „Jeigu atsiranda jausmas, kad laimėti negalėsiu, tada geriau iš karto imtis permainų“. Štai keletas įdomių faktų apie šį nusipelniusį sportininką!

 

Zidanas

12 įdomių faktų apie Zinadine‘ą Zidaną:

 
 • Zinadine‘as Zidanas gimė 1972 metais birželio 23 dieną Marselyje, Prancūzijoje ir yra jauniausias šeimoje (turi 3 vyresnius brolius ir seserį).
 
 • Zinadine‘as Zidanas atliko pagrindinį vaidmenį 2006 metų biografiniame filme „Zidanas: XXI-ojo amžiaus portretas“ (angl. „Zidane: A 21st Century Portrait“). Dokumentiniame filme sportininkas buvo rodomas per visas rungtynes tarp „Real Madrid“ ir „Villareal“ 2005 metais. Žinoma, rungtynės filme buvo rodomos sutrumpintos, bet tai, ką iškirpti, o ką palikti sprendė pats Z. Zidanas.
 
 • Augdamas daug žinių būsimasis sportininkas gavo iš tėvo, Smailo Zidano. Vienas iš dalykų, kuriuos nuolat kartodavo Zinadine‘o tėvas buvo tas, kad jis, kaip imigrantas kitoje šalyje, privalo dvigubai daugiau dirbti negu kiti žmonės ir niekada nepasiduoti.
 
 • Zinadine‘as Zidanas tiki, kad tokiu geru futbolininku jam padėjo tapti ir sunkios gyvenimo sąlygos, gyvenimas ne pačią geriausią reputaciją turinčiame miesto rajone. Čia jis ne tik išmoko žaisti futbolą, bet ir daug sužinojo apie gyvenimą.
 
 • Zinadine‘as Zidanas yra labai palankiai vertinamas kaip sportininkas pačių įvairiausių žmonių, nepriklausomai nuo jų religijos, rasės. Zinadine‘o Zidano talentui ir charizmai atsispirti negali beveik vienas, todėl jis tam tikra prasme net padeda vienyti skirtingų religijų ir rasių žmones, gyvenančius daugiakultūrinėse Europos srityse.
 
 • Prancūzai meiliai Zinadine‘ą Zidaną vadina „Zizou“ ir žavisi ne tik jo pasiekimais sporte, bet ir žmoniškumu, nes be futbolo jis taip pat labai vertina, myli ir gerbia savo šeimą ir draugus.
 
 • Zinadine‘as Zidanas ir jo šeima yra imigrantai iš Alžyro ir Prancūzijoje yra žinomi kaip „Beurs“ – prancūzų slengo žodis, skirtas apibūdinti arabus. Zinadine‘as Zidanas save vadina musulmonu, nors praktikuojantis tikintysis nėra.
 
 • Kai Zinadine‘as Zidanas buvo jaunesnis, su juo elgiamasi buvo labai atsargiai, nes žmonės matė, kad jį supykdyti yra labai lengva.
 
 • Buvusio Madrido „Real“ komandos kapitono Zinadine‘o Zidano žmona yra Veronique Zidane. Pirmą kartą Veronique sutiko Zinadine‘ą šešiolikos metų, o dabar pora gyvena santuokoje jau daugiau nei du dešimtmečius.
 
 • Zinadine‘as Zidanas su žmona augina 4 vaikus, iš kurių visi yra aistringi futbolo sirgaliai. Vyriausiasis sūnus, Enzo Alan Zidane Fernandez, gimęs 1995 metų kovo 24 dieną, dabar žaidžia Šveicarijos Lozanos „Sport“ futbolo klube. Antrasis sūnus, Luca Zinadine Zidane Fernandez, gimęs 1998 metų gegužės 18 dieną, žaidžia Madrido „Real“ klube. Trečias poros vaikas, Theo Zidane Fernandez, gimęs 2002 metų gegužės 18 dieną, žaidžia saugu „Cadete A“ komandoje. Jaunylis, Elyaz Zidane Fernandez, gimęs 2005 metų gruodžio 26 dieną, žaidžia jaunių komandoje „Infantil B“ „Real“ Madrido akademijoje.
 
 • Zinadine‘as Zidanas yra šeštoje geriausiai apmokamų futbolininkų vietoje. Jis yra daug garsių prekės ženklų („Adidas“, „Lego“, „Orange S. A.“, „Audi“, „Volvic“ ir „Christina Dior“) ambasadorius. Skaičiuojama, kad jo sąskaitose yra apie 15 milijonų eurų.
 
 • Pelnė nesuskaičiuojamą daugybę apdovanojimų ir titulų. Tris kartus (1998, 2000 ir 2003 metais) laimėjo FIFA pasaulio metų žaidėjo apdovanojimą. 1998 metais pelnė prestižinį Auksinį kamuolį. Be to, jis tapo Prancūzijos „Ligue 1“ metų žaidėjumi, „SerieA“ metų futbolininku ir „La Liga“ geriausiu užsienio žaidėju. Taip pat gavo Auksinį kamuolį 2006 metais FIFA pasaulio čempionate. Taip pat jam buvo pasiūlyta tapti ambasadoriumi 2022 metais Katare vyksiančiame XXII pasaulinio futbolo čempionate.