Ar vis dar dažniau už prekes ir paslaugas atsiskaitote grynaisiais, o ne kortele? Daug žmonių iki šiol yra įsitikinę, kad grynieji geriau negu pinigai, laikomi kortelėje. Tačiau galbūt tokią nuomonę atėjo laikas keisti?

 

pinigai

11 priežasčių, kodėl turėtumėte atsisakyti grynųjų:

 
 • Kortelė leidžia lengviau kontroliuoti išlaidas. Jei mokate kortele, informacija apie tai, kada ir kiek sumokėjote, yra įtraukta į ataskaitą, kurioje galite ją peržiūrėti svetainėje ar programėlėje.
 
 • Kortelę galima užblokuoti. Jei vagis iš kišenės ištrauktų piniginę su pinigais, galite su jais atsisveikinti. Pamestą kortelę galima užblokuoti vienu skambučiu, tačiau reikia veikti nedelsiant. Užblokuota kortelė virs paprastu plastiko gabalu, o jūsų lėšos liks sąskaitoje.
 
 • Iš kortelės pavogti pinigų yra sunkiau. Nors pinigų vagysčių iš banko kortelių atvejų pasitaiko gana dažnai, pinigus iš jų pavogti nėra paprasta. Sukčiams reikės specialios įrangos bankomatui, virusinių programų, kad būtų galima pavogti duomenis, arba psichologijos žinių, kad kortelės turėtojas galėtų gauti kodą SMS žinute. Pačiupti piniginę iš kišenės yra daug lengviau.
 
 • Mažesnė tikimybė, kad apgaus kasoje. Kada kortelė yra prijungiama prie terminalo, iš jos nurašoma kasoje rodoma suma, todėl galima nebijoti, kad kasininkas grąžins mažesnę grąžą nei priklauso. Kita vertus, tiek atsiskaitant kortele, tiek grynaisiais, būtina tikrinti pirkimo kvitą, nes kartais jame pasitaiko klaidų.
 
 • Kortelės higieniškesnės. Remiantis „Dirty Money“ tyrimais, 13 % monetų ir 42 % popierinių kupiūrų yra užteršti galimais patogenais. Kortelės beveik niekas neliečia, išskyrus jus, ir prireikus ją galima dezinfekuoti.
 
 • Kortelė taupo laiką. Pradėjus atsiskaitymams už prekes ir paslaugas naudoti kortelę, nebereikės gaišti laiko einant prie bankomato ir išsiimant pinigus iš kortelės. Už komunalines paslaugas ir kitus mokesčius galima susimokėti paprasčiausiai įjungus nešiojamąjį kompiuterį – nereikės stovėti prie kavos. Parduotuvėje eilė taip pat juda juda daug greičiau, jei klientai atsiskaito kortelėmis, o ne skaičiuoja monetas.
 
 • Kortelė apsaugo nuo padirbinių. Į kortelę negausite padirbtų pinigų, o štai kai kuriose prekybos vietose, negalite būti tikri, ar gaunama grąža yra tikri pinigai ar padirbti.
 
 • Kortelė leidžia apsipirkti internetu. Kartais pigiau pirkti firmines prekes iš kitų pasaulio šalių, net mokant už pristatymą, nei pirkti iš vietinių mažmenininkų. Internetinėje parduotuvėje galite rasti norimą dydį, kurio mūsų šalies parduotuvėse nebėra. Taip pat internetu patogu užsisakyti daiktus internetu iš vietinių dizainerių.
 
 • Gali būti taikomos premijos už naudojimąsi kortele. Jūsų bankas ar mokėjimo sistema gali siūlyti premijas, jei mokate kortele. Pavyzdžiui, perkant bilietus į kiną su „MasterCard“ kortele dažnai taikoma 10 % nuolaida. Bankas taip pat grąžina į jūsų sąskaitą procentinę sumą, išleistą per mėnesį. Atsiskaitant grynaisiais tokių privilegijų nebus.
 
 • Naudojantis kortele lengviau sutaupyti. Grynieji pinigai ilgainiui nuvertėja, todėl, norint išsaugoti santaupas, jas reikia nuolat didinti. Naudojantis kortele sutaupyti lengviau. Pirma, daugelis bankų skaičiuoja palūkanas už sąskaitos likutį. Antra, taupomąją sąskaitą su papildymo galimybe dažnai galima atidaryti nuotoliniu būdu per asmeninę sąskaitą interneto svetainėje, o palūkanos bus skaičiuojamos už santaupas. Taip praktiškai nieko nedidinant, didinamas savo kapitalas.
 
 • Mokėjimus galima nutraukti. Jei siuntėte pinigus į netinkamą vietą, galite užginčyti operaciją. Norėdami tai padaryti, turite parengti atitinkamą pareiškimą. Grąžinimo procesas yra gana sudėtingas ir banko darbuotojas gali bandyti įrodyti, kad esate kaltas. Todėl reikia reikalauti grąžinimo. Nepaisant procedūros sudėtingumo, jūs vis dar turite galimybę susigrąžinti pinigus. Mokant grynaisiais tokios galimybės nėra.