Išrinkti tobulą kalėdinę dovaną konkrečiam asmeniui gali būti nelengva užduotis. Ypač, jei žmogus, kuriam renkama dovana, yra visiškai priešingo asmenybės tipo, negu tas, kuris dovanoja. Tačiau net ir tokiu atveju galima nepasiklysti tarp daugybės dovanų idėjų ir išsirinkti tinkamiausią!

 

dovana

Geri patarimai, kaip išrinkti dovaną pagal asmenybę:

 
  • Vizualai. Šio tipo asmenys informaciją geriausia suvokia galėdami ją pamatyti savo akimis. Vizualiniai vaizdai jiems yra pirmoje vietoje (spalvos, formos, atspalviai, linijų grožis, linkiai ir pan.). Vizualai paprastai pasižymi garsiu balsu ir pastabiomis akimis. Bendraudami jie visada žiūri į akis ir to paties tikisi ir iš pašnekovo. „Jis manęs nesiklauso, jei nežiūri man į akis“, – yra įsitikinę vizualai. Jie labai vertina savo asmeninę erdvę ir nemėgsta būti trukdomi. Logiška, kad šie žmonės mąsto vaizdais, jų kalboje yra daug žodžių, nurodančių vizualinį suvokimą, pavyzdžiui, matau, rodau, demonstruoju, iliustruoju, žiūriu, atspindi, ryšku, skaidru. Dovana tokiam žmogui turi atrodyti nepriekaištingai. Galima dovanoti juvelyrinius dirbinius, interjero detales, paveikslus, puošnias gėlių puokštes ar kitus mielus akiai niekučius. Taip pat galima dovanoti priemones, su kuriomis galima pagaminti vizualiai dailių daiktų: fotoaparatą, molbertą su dažai, lipdymo reikmenis ir pan.
 
  • Audialai. Šio tipo asmenys informaciją geriausiai suvokia girdėdami. Todėl jie visada atkreipia ypatingą dėmesį į garsus. Jiems labai patinka muzika, nors patys nebūtinai muzikuoja. Negali nė dienos ištverti be mėgstamų melodijų. Audialai paprastai būna geri klausytojai. Jie turi gerą atminti garsams: jie labai gerai įsimena, ką kas sakė ir kokia intonacija. Kalbėdami naudoja žodžius, nurodančius garsinę informaciją: garsu, tylu, kurčias, skardus, triukšmingas, čiuženantis, švokščiantis, skambantis, čirškiantis, balsas ir pan. Geriausia dovana tokiam žmogui būtų tokia, kurios jis galėtų su malonumu klausytis. Pavyzdžiui, mėgstamos muzikos diskas. Puiki dovana gali būti įranga klausymuisi: grotuvas, stereo sistema ir pan. Patiktų ir mielos smulkmenos: kalbantys žaislai, muzikinės dėžutės, barškučiai, švilpynės. Tik svarbu, kad jų skleidžiami garsai būtų malonūs ausiai. Be to, šie žmonės labai vertina dovanas su istorija. Tad, jeigu jūsų dovana neturi istorijos, nebijokite kažką sukurti patys – žmogus, kuriam skirta ta dovana bus itin pamalonintas.
 
  • Kinestetikai. Šio tipo žmonės jaučia pasaulį aplinkui. Daugiausiai informacijos gauna liesdami daiktus. Bendraudami jie stengiasi paliesti pašnekovą, nors ne visada žiūri tiesiai jam į akis. Negali pakęsti nepatogių drabužių, visada renkasi komfortą. Kalbėdami renkasi žodžius, susijusius su pojūčiais: šilta, šalta, lygu, šiurkštu, purus, minkštas, švelnus ir pan. Kinestetikai ypač vertins dovanas, kurios pamalonins jų pojūčius, bus arčiau kūno. Tai gali būti įvairūs daiktai malonūs liesti. Pavyzdžiui, daiktai namams (pagalvėlės iš neįprastų medžiagų), antistresiniai kamuoliukai, minkšti ir švelnūs vonios chalatai, kilimėliai, šlepetės. Kinestetikus pradžiugins ir įvairūs aprangos aksesuarai: nosinaitės, pirštinės, kojinės, šalikai, patogūs, minkšti megztiniai. Jiems labai svarbu, kad dovana būtų šilta.
 
  • Digitalai. Tai asmenys, kurie pirmiausiai suvokia logiką. Jiems ne taip svarbu gražūs vaizdai, skambūs žodžiai ar kūno pojūčiai, nes yra labiau sukoncentravę dėmesį į prasmę, turinį, svarbumą ir funkcionalumą. Logiškas mąstymas lemia, kad pasaulį jie linkę vertinti, vadovaudamiesi protu, o ne jausmais. Jų kalba turtinga tokių žodžių: žinoti, suprasti, suvokti, analizuoti, apskaičiuoti, mąstyti, apgalvoti ir pan. Digitalai bus patenkinti dovanomis, kurios yra praktiškos. Tai gali būti įvairi technika, dėlionės, galvosūkiai, mokslinė literatūra, stalo žaidimai, lavinantys strateginį mąstymą. Šiems žmonėms geriau nedovanoti dovanų, kurios kažkaip susijusios su jų asmeniniu gyvenimu, pavyzdžiui, asmeninės higienos priemonių.