Pirmoji meilė į mūsų gyvenimus įsiveržia su didžiule aistra, karščiu ir nesunaikinama jėga. Pirmą kartą pamilę žmonės jaučiasi pakylėti ligi dangaus, nori visą laiką leisti su savo brangiausiuoju ir yra pasiryžę įveikti visus sunkumus, kad tik galėtų būti kartu. Apie pirmąją meilę yra parašyta daug knygų, sukurta poemų, pastatyta filmų. Pirmoji meilė – tai nuolatinis įkvėpimo šaltinis.

 

meile

Rugsėjo 18 dieną minima pasaulinė pirmosios meilės diena. Kaip ją švęsti? Ši diena daugeliui suaugusių žmonių gali kelti daug mielų prisiminimų, būti labai nostalgiška. Tad galima prisiminti kartu nugyventą gyvenimą, atkartoti vieno iš pirmųjų pasimatymų scenarijų, pajusti akimirkos žavesį, atrasti iš naujo aistrą vienas kitam, o galbūt tiesiog perversti senus nuotraukų albumus ir užrašų knygeles, kad vėl prisimintumėte, kaip kadaise jautėtės ir kuo gyvenote. Kita vertus, nereikėtų per daug įsisvajoti, nes pirmoji meilė dažniausiai ir turėtų likti tik mielu ir gražiu prisiminimu iš praeities. Nereikėtų bandyti jos atgaivinti, jeigu tai sukeltų skausmą tiems, kurie yra šalia jūsų arba net galėtų išardytas poras ir šeimas.

 

11 pamokų, kurių išmoko pirmoji meilė:

 

 • Kažkur yra žmogus, kuris galvoja, kad Jūs esate nuostabus. Pirmoji meilė mus moko, kad kažkas kitas, ne šeimos narys, ne draugas, mano, kad jūs esate nuostabus ir nepakartojamas, o su jumis leisti laiką labai smagu.

 

 • Seksas su tuo, kurį myli, yra nuostabus. Ne visi žmonės pirmą kartą pasimyli su tuo, kurį pirmą kartą įsimyli. Tačiau, kai seksas būna iš meilės, skirtumas akivaizdus.

 

 • Geismas gali būti labai intensyvus. Pirmą kartą pamilę žmonės jaučia tokį stiprų geismą ir nenumaldomą norą mylėtis, kad jiems jie neatsibosta 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę.

 

 • Konfliktai yra natūrali poros santykių dalis. Pirmoji meilė išmoko mus, kaip ginčytis ir idealiu atveju, kaip atrasti abiem priimtinus sprendimus.

 

 • Svarbu kai kuriuos dalykus pasilaikyti sau. Kai kas turi likti privatu. Neprarasti savęs ir netapti vienu žmogumi. Išsaugoti savo individualybę. Kartais geriau pasitarti su draugais, o ne su antrąja puse.

 

 • Norint išsaugoti meilę, reikia įdėti daug pastangų. Pirmoji meilė moko, kad, norint išsaugoti gerus santykius, reikia nuolat ieškoti kompromisų, bendrauti, būti sąžiningiems, priimti ir susitaikyti.

 

 • Pasitikėti kitu žmogumi ne visada yra lengva. Pirmoji meilė yra ir gąsdinanti patirtis. Žmonės tada sulaukia daug išbandymų. Reikia išmokti pasitikėti kitu žmogumi, jo nesisavinti.

 

 • Reikia išmokti atrasti ir išlaikyti pusiausvyrą tarp bendravimo su antrąja pusele ir artimais draugais. Pirmą kartą pamilę žmonės pamiršta visus kitus ir galvoja, kad yra likę vienui vieni. Tačiau labai svarbu ne tik turėti mylimą žmogų, bet ir nepamiršti savo šeimos narių bei draugų, kuriems jūs esate ne mažiau svarbūs.

 

 • Drugelių pilve jausmas, laikui bėgant, išblėsta. Tačiau tai nereiškia, kad tą žmogų pradėjote mažiau ar apskritai nustojote jį mylėti – tai meilės jausmo evoliucija, natūralus gyvenimo etapas.

 

 • Kiekvieną naują meilę neišvengiamai lyginsite su pirmąja. Nesvarbu, kaip pirmoji meilė baigėsi, tai vis tiek bus rodiklis, pagal kurį bus vertinamos kitos meilės ir simpatijos.

 

 • Jūs galite išgyventi širdies skausmą, pasibaigus pirmajai meilei (nors tada atrodė, kad tai neįmanomai, nepakeliamai sunku). Kai baigiasi pirmoji meilė, žmonės sužino, kad išgyventi ir išsilaižyti žaizdas tikrai įmanoma, nors tam gali prireikti daug laiko.