Rudenį dažniau namuose norisi užsidegti aromatinių žvakių, smilkalų, įjungti eterinių aliejų garintuvą. Todėl tikriausiai daugeliui aktualu, kaip patiems pasigaminti rudeniško kvapo eterinių aliejų mišinių. Štai keletas jų receptų, kurių prireiks tokiomis dienomis, kai norisi palepinti uoslę ir pasikelti nuotaiką! Su šiais mišinys net lietingas ir žvarbus ruduo atrodys linksmesnis ir dar gražesnis!

 

aliejai

10 rudeninių eterinių aliejų mišinių:

 
  • Obuolių punšas su prieskoniais. Viskas, ko norisi, atėjus rudeniui, tai gurkšnoti karštą nealkoholinį obuolių punšą su prieskoniais ir cinamoninėmis bandelėmis. Mišiniui reikės 4 lašų laukinių apelsinų, 3 lašų cinamono ir 3 lašų imbierų eterinių aliejų.
 
  • Moliūgų pyragas. Jei nėra laiko kepti pyragų, galima tiesiog namus pakvepinti tokio aromato eterinių aliejų mišiniu. Mišiniui reikės 5 lašų cinamono, 1 lašo gvazdikėlių ir 1 lašo muskatų eterinių aliejų.
 
  • Indiška arbata su prieskoniais. Arbata „Chai masala“ šaltymečiu yra daugelio mėgstamiausia. Tiek gurkšnojant, tiek mėgaujantis jos kvapu – tai puikus būdas atsipalaiduoti namuose. Mišiniui reikės 5 lašų cinamono, 3 lašų gvazdikėlių ir 2 lašų imbierų.
 
  • Pasivaikščiojimas rudenėjančiais miškais. Pasitelkite vaizduotę ir mintimis iškeliaukite į lauką ir pasimėgaukite žemišku aromatu. Mišiniui reikės 3 lašų frankincenso, 2 lašų baltųjų eglių ir lašo kedrų eterinių aliejų.
 
  • Padėkos diena. Tegul rudens vakarai būna šventiški ir kvepia ypatingais patiekalais, net nejungiant orkaitės. Mišiniui reikės 3 lašų kalendrų, 2 lašų cinamono, 2 lašų gvazdikėlių, lašo imbierų eterinių aliejų.
 
  • Gilyn į mišką. Ar norite įkvėpti gaivaus rudens oro, koks būna tik rūke paskendusiame miške? Nuraminkite savo nervų sistemą ir atsipalaiduokite, uostydami šį gaivų medienos aromatą. Mišiniui reikės 4 lašų kiparisų, 2 lašų baltųjų eglių ir 2 lašų santalų eterinių aliejų.
 
  • Rudens prieskoniai. Norisi ramaus vakaro namuose? Pabandykite šį mišinį, kuris mintimis nukels į gaiva dvelkiantį mišką. Mišiniui reiškės 3 lašų laukinių apelsinų, 2 lašų gvazdikėlių, 2 lašų imbierų, 2 lašų kedrų ir 2 lašų frankincenso eterinių aliejų.
 
  • Imunitetui stiprinti. Vis labiau vėstant orams rudenį dažnai aplanko peršalimo ligos, kosulys ir sloga. Bakterijas ir virusus ore naikina ir aromatiniai eterinių aliejų mišiniai. Mišiniui reiškės lašo laukinių apelsinų, lašo rozmarinų, lašo gvazdikėlių, lašo eukaliptų ir lašo cinamono eterinių aliejų.
 
  • Belaukiant svečių. Rudenį dažniau namuose apsilanko svečių. Norisi juos pakviesti į kambarius, kuriuose kvepia gaiva ir rudeniu. Mišiniui reikės 4 lašų laukinių apelsinų, 3 lašų cinamono, 3 lašų gvazdikėlių ir 2 lašų citrinų eterinių aliejų.
 
  • Citrusinių vaisių giraitė. Išsisklaidęs namuose citrinų aromatas pakels nuotaiką net tada, kai apniks sezoninės depresija! Mišiniui reikės 2 lašų žaliųjų citrinų, 2 lašų citrinų, lašo laukinių apelsinų, lašo bergamočių ir lašo baltųjų eglių eterinių aliejų.