Skiepytis yra svarbu ne tik dėl paties žmogaus geros sveikatos, bet ir visuomenės labui. Apie skiepus yra prikurta aibė mitų, todėl neretai kyla nepagrįsta baimė dėl jų pavojaus. Labai svarbu stabdyti užkrečiamų ligų plitimą skiepais ir vienintelis būdas tai padaryti yra skiepai!

 

skiepai

10 priežasčių, kodėl verta skiepytis

 

  • Skiepais valdomos užkrečiamos ligos niekur neišnyko. Virusai ir bakterijos, kurios sukelia ligas ir mirtį vis dar egzistuoja ir gali būti perduodami tiems, kurie nėra skiepyti. Dabar yra laikai, kai žmonės gali per dieną nukeliauti aplink pasaulį. Nesunku pamatyti, kaip lengvai plinta ir ligos, rašo adultvaccination.org.

 

  • Skiepai padės išlikti sveikiems. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja skiepytis skirtingais savo gyvenimo laikotarpiais, norint išvengti užkrečiamų ligų. Nepasiskiepijus pakartotinai, didėja rizika susirgti vėjaraupiais, tymais, pneumokokine infekcija, gripu, erkiniu encefalitu, ŽPV, hepatitu B (pastarosios dvi infekcijos gali sukelti net vėžį).

 

  • Skiepai yra tokie pat svarbūs bendrai sveikatai kaip sveika mityba ir mankšta. Norint būti sveikiems, reikia sveikai maitintis, sportuoti, reguliariai tikrintis sveikatą. Vakcinos yra viena patogiausių ir saugiausių prevencinių ir visiems prieinamų priemonių medicinoje.

 

  • Skiepai gali padėti išvengti mirties. Skiepais valdomos ligos yra pavojingos. Kasmet apie 50 tūkst. gyventojų vien JAV miršta būtent nuo tokių ligų.

 

  • Skiepai yra saugūs. Galima naudoti tik tokias vakcinas, kurios yra saugios, kokybiškos ir atitinka nustatytus tarptautiniu reikalavimus. Skiepai iš tikrųjų yra vieni saugiausių medicinoje vartojamų preparatų.

 

  • Skiepai nesusargdins, nes jie skirti tam, kad būtų išvengta ligų. Nuo skiepų negalima „pasigauti“ ligos. Kai kuriose vakcinose yra „nužudyto“ viruso ir beveik neįmanoma nuo jų užsikrėsti. Kitose vakcinose yra gyvų, bet susilpnintų virusų, specialiai sukurtų tam, kad žmogus neužsikrėstų tam tikromis ligomis.

 

  • Jauni ir sveiki asmenys taip pat gali susirgti. Kūdikiai, maži vaikai ir pagyvenę asmenys patenka į didžiausios rizikos grupę susirgti rimtomis infekcijomis ir komplikacijomis, bet skiepais valdomomis ligomis gali užsikrėsti bet kas. Jauni ir sveiki asmenys taip pat turėtų skiepytis, kad tokie ir išliktų.

 

  • Skiepais valdomų užkrečiamų ligų gydymas yra brangus. Vidutiniškai gripu persergama per 15 dienų ir tai reiškia, kad reikės praleisti maždaug 5 – 6 dienas darbe ar mokymo įstaigoje. Suaugusieji, apsikrėtę hepatitu A, praleis nei 30 dienų dėl ligos.

 

  • Susirgus skiepais valdomomis užkrečiamomis ligomis, rizikuoja susirgti vaikai, seneliai, tėvai ir kiti žmonės. Susirgus skiepais valdomomis ligomis vienai ar dviem savaitėms, rizikuojama užkrėsti savo vaikus, senelius, tėvus ir kitus brangius žmones. Pasiskiepiję saugote save ir savo šeimą. Pavyzdžiui, suaugę asmenys yra pagrindinis kokliušo mažiems vaikams užsikrėtimo šaltinis, o jiems ši liga gali būti mirtina. Vien JAV 2010 metais nuo kokliušo mirė 25 kūdikiai.

 

  • Jūsų šeimai ir bendradarbiams reikia jūsų. Vien JAV kasmet suserga milijonai suaugusiųjų ligomis, valdomomis skiepais ir dėlto praleidžia daug dienų darbe. Dėl ligos jie nebegali tinkamai pasirūpinti tais, kurie nuo jų priklausomi, įskaitant vaikus ir (arba) vyresnius tėvus ar senelius.