Kartais, žvelgiant pro langą, sunku patikėti, kad jau prasidėjo pavasaris ir šaltis vieną dieną atslūgs, ir viskas sužaliuos, pradėti žydėti medžiai ir gėlės. Dienos taps vis ilgesnės, saulė kasdien vis labiau šildys žemę, paukščiai vis dažniau rytais pažadins savo giesmėmis. Galų gale ateis pavasaris. O kol už lango vis dar balta ir šalta, pavasarį galima susikurti savo namuose!

 

pavasaris

10 patarimų, kaip susikurti pavasario nuotaiką namuose:

 
  • Rinktis minimalizmą. Paprastumas, minimalizmas, nereikalingų detalių atsisakymas ir švieži gėlių žiedai padeda kurti pavasarinę atmosferą namuose, net jei už lango ką tik prasidėjęs pirmasis pavasario mėnuo labiau primena gilią žiemą, o ne kovo 1-ąją.
 
  • Susitvarkyti prieškambarį. Pirmasis įspūdis apie namus, susidaro, vos įžengus pro duris. Todėl labai svarbu, kad prieškambaris būtų tvarkingas: švarus ir pernelyg nenutryptas durų kilimėlis, tvarkingai į dėžes ar spinteles sudėti batai, sukabinti paltai ir striukės, lentynose sudėti šalikai, kepurės, pirštinės, lietsargiai ir kiti aksesuarai.
 
  • Atsikratyti šlamšto. Nereikia būti psichologu, kad suprastumėte ryšį tarp šlamšto namuose atsikratymo ir negatyvių minčių išvalymo. Tvarkinguose namuose net kvėpuoti lengviau, viskas atrodo paprasčiau; atsiranda daugiau erdvės. Rekomenduojama apsidairyti aplink ir išmesti viską, kas nebėra naudinga ir ko nebegalima pataisyti.
 
  • Persodinti kambarinius augalus. Ar žinojote, kad po persodinimo augalai pradeda sparčiai augti ir žydėti? Ar begali būti kas nors dar pavasariškesnio nei besikalantys nauji lapeliai ir šakelės su pumpurais?
 
  • Pastatyti namuose vazų su skintomis gėlėmis. Jeigu dėl kokių nors priežasčių neturite kambarinių augalų, tada galima kambariuose padėti vazų su skintomis gėlėmis arba medžių šakelėmis su tuoj sprogsiančiais pumpurais. Šiltuose namuose šakos greičiau sužaliuos negu lauke, todėl asmeninis pavasaris ateis jums greičiau.
 
  • Dekoruoti namus augalų piešiniais. Labiausiai pavasarį primena žaluma ir gėlių žiedai, todėl jei namie nėra nei kambarinių augalų, nei skintų gėlių, tinkamą nuotaiką galima susikurti, naudojant dekoracijas. Paveikslai, botaninės iliustracijos, pagalvėlės, gėlėtos staltiesės padės sukurti pavasarį namuose.
 
  • Vartoti daugiau vandens, vaisių ir daržovių. Daugelis intuityviai prasidėjus pavasarį pereina prie lengvesnės dietos: kaip kurie tai daro nesąmoningai arba norėdami sulieknėti, o kiti – dėlto, kad laikosi Gavėnios pasninko. Rekomenduojama bent nuo pavasario pradėti praustis po vėsesniu vandeniu (pagerės odos būklė), gerti daugiau vandens ir šviežiai spaustų sulčių, ant stalo patiekti daugiau žalumynų (galima užsiauginti prieskonių ir daigų namie ant palangės) ir daržovių, gerti glotnučius).
 
  • Naudoti daugiau spalvų. Jeigu jūs tikrai esate labai nusiminę, liūdni, išbandykite paprastą psichologinę gudrybę – naudokite daugiau ryškių spalvų namuose ir aprangoje! Skirtingų ir ryškių spalvų kėdės valgomajame, ryškus akcentas ant sienų ar lubų – visa tai reiškia, kad pamažu iš kiemo ir jūsų gyvenimo pasitraukia balta žiema ir atsiranda vietos ryškiam ir spalvingam pavasariui.
 
  • Pasirinkti naują namų kvapą. Pripildykite namus naujų, pavasarinės gaivos ir šviežumo kvapų: galima naudoti malonaus aromato skalbinių minkštiklį, mėgstamus kvepalus, aromatines medžiagas, smilkalus – tinka viskas, kas lengva, gaivu ir pavasariška.
 
  • Pasikviesti draugų. Susitvarkėte ir papuošėte namus, patiesėte gražią staltiesę ant stalo, patiekėte lengvų, skanių ir sveikų pavasarinių patiekalų? Kažkas visa tai juk turi įvertinti, argi ne? Tad pakvieskite žmones, su kuriais smagu leisti laiką, pasisvečiuoti ir atšvęskite pavasario pradžią!