Sumažėjęs lytinis potraukis arba libido yra labai dažnai pasitaikanti problema. Pastebėjus, kad ilgą laiką seksas nebeteikia džiaugsmo nereikia pulti į paniką ar iš karto skambinti seksologams. Libido galima atstatyti natūraliomis priemonėmis.

 

seksas

Šiaurės Amerikoje buvo atliktas tyrimas, kuris atskleidė, kad net 40 – 50 % moterų ir 20 – 25 % vyrų kenčia nuo sumažėjusio libido. Jį sukelti gali daugybė priežasčių, tarp jų stresas, antsvoris, hormonų sutrikimai, kai kurių vaistų vartojimas.

 

Mažas seksualinis potraukis gali verstis prastai, nejaukiai. Apie tai nedrąsu atvirai kalbėti net su partneriu. Laimei, yra būdų, kaip tą galima pakeisti. Nuoširdžiai laikantis nors vieno iš žemiau išvardytų patarimų, netrukus pagerėja savijauta ir nuotaika, pilve vėl pradeda skraidyti drugeliai ir norisi mėgautis mylimo žmogaus glamonėmis.

 

Trumpi patarimai, po kurių vėl bus galima džiaugtis grįžusia aistra:

 
  • Vengti alkoholio. Saikingas alkoholio vartojimas gali turėti teigiamą poveikį seksualumui, nes pakelia nuotaiką ir padeda atsikratyti įvairių baimių ir kompleksų, tačiau riba, kur baigiasi saikingas ir prasideda nesaikingas alkoholio vartojimas, yra labai slidi. Pavartojus per daug alkoholio, sulaukiama priešingo poveikio – noras mylėtis stipriai sumažėja. Jei kamuoja mažas libido, patariama meilės guolyje ir kasdieniame gyvenime vengti alkoholio.
 
  • Daugiau judėti. Sportas gerina kraujotaką, padeda pasiekti idealų kūno svorį, o tai suteikia pasitikėjimo savimi. Be to, užsiimant aktyvia fizine veikla išsiskiria gerosios cheminės medžiagos, vadinamos endorfinais arba laimės hormonais.
 
  • Numesti svorio. Viskas, kas gerina nuotaiką, padeda kelti libido. Kartais net keli papildomi kilogramai ar kiti kūno netobulumai gali skatinti vengti intymių akimirkų su mylimuoju. Tačiau nėra tokios padėties, kurios nebūtų galima pakeisti! Pradėjus rūpintis savimi beveik iš karto pasijuntama geriau. Visų pirma iš valgiaraščio reikėtų išbraukti baltų, rafinuotų miltų gaminius, cukrų. Valgyti lengvesnius pietus ir vakarienę bei kasdien išgerti nuo 6 iki 8 stiklinių vandens. Tai minimalūs pokyčiai, bet jie padės pasiekti neblogų rezultatų.
 
  • Valgyti įvairiaspalvį maistą. Vitaminai, mineralai, antioksidantai vaisiuose ir daržovėse gali skatinti kraujotaką tam tikrose kūno dalyse (taip pat ir lytiniuose organuose). Kasdienę mitybą turėtų sudaryti daug pomidorų, brokolinių kopūstų, uogų, obuolių, morkų, saldžiųjų bulvių, špinatų ir t. t. Kuo daugiau spalvų pietų lėkštėje, tuo geriau.
 
  • Vartoti maisto papildus. Tam tikri maisto papildai, pavyzdžiui dviskiaučio ginkmedžio ekstraktas, gali pagerinti kraujotaką smegenyse ir lytiniuose organuose. Cholino ir vitamino B5 vartojimas gali pagerinti acetilcholino veiklą. Tai neuromediatorius, kuris siunčia impulsus iš smegenų į lytinius organus.
 
  • Valgyti maisto produktus, turtingus cinko. Cinkas – mineralas, būtinas testosterono gamybai. Šio mineralo trūkumas siejamas su seksualinių problemų atsiradimu ir spermos anomalijomis. Puikūs cinko šaltiniai natūraliuose maisto produktuose: austrėse, alaus mielėse, kiaušiniuose, moliūgų sėklose, kviečių branduoliuose ir sėlenose.
 
  • Mėgautis saldumynais. Prieš aistringą naktį galima išgerti puodelį saldžios kakavos, kuri suteiks energijos, pakels nuotaiką ir padės mėgautis seksualiniais santykiais. Cukrus sukelia momentinį laimės pojūtį, todėl kartais gali veikti kaip vaistai, skirti stiprinti libido.
 
  • Siekti pirmauti. Žmonių, kurie rungtyniauja su kitais arba mėgsta konkurencinį sportą, kraujyje paprastai būna daugiau testosterono. Daugiau testosterono – daugiau sekso!
 
  • Mažinti stresą. Kai nuolatinių rūpesčių našta slegia pečius, apie jokius malonumus lovoje nesinori nė galvoti. Iš tiesų seksas tuomet atsiduria paskutinėje vietoje. Žinoma daugybė skirtingų būdų, kaip išmokti suvaldyti stresą. Tai ir meditacija, ir malda, tam tikri mankštos, raumenų tempimo pratimai, masažas, aromaterapija ir t. t. Kiekvienas gali rasti tai, kas labiausiai prie širdies. Tai ne tik padės pagerinti seksualinį gyvenimą, bet ir bendrą savijautą. Ne visi kasdien turi laiko, kurį gali skirti vien tik sau. Tačiau kiekvienas gali rasti šiek tiek laiko sau bent tris kartus per savaitę.
 
  • Išbandyti masturbaciją. Skamba netikėtai? Tiesa yra tokia, kad neretai žmonės labiausiai atsipalaiduoja būdami vieni. Tyrinėdami savo kūną, jie išmoksta suteikti sau didžiausią malonumą ir vėliau tomis žiniomis gali pasidalinti su seksualiniu partneriu. Be to, įrodyta, kad žmonės, kurie dažnai užsiima masturbacija, labiau nori mylėtis su partneriu. Taip yra dėlto, kad masturbuojantis kraujyje padidėja testosterono ir dopamino lygis, o šie hormonai lemia aukštą libido.